Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Makina-Metal-Kalıp-Döküm > Tüm Makina-Metal-Kalıp-Döküm Haberleri

Artık Alüminyuma da Çelik Gibi Kaynak Yapılacak

Artık Alüminyuma da Çelik Gibi Kaynak Yapılacak

Bosch Rexroth’tan Dünyada Bir İlk

Bosch Rexroth’un geliştirdiği PSI 64CO adaptif kaynak inventörü sayesinde, gövde atölyesi sürecinde artık alüminyuma da tıpkı çelik gibi güvenilir şekilde ve uygun maliyetle kaynak yapılabilecek.

Dünyada bir ilk olan, sanayiciye yüksek kaynak kalitesi ve tasarruf imkanı sunan sistemi, otomotiv üreticileri kullanmaya başladı.

Bosch Rexroth, dünyada sanayinin hizmetine sunduğu ilklerine bir yenisini daha ekledi. Şirket, gövde atölyesi sürecinde alüminyumu güvenilir şekilde ve çelikle aynı maliyet seviyesinde kaynaklanmak üzere sanayinin hizmetine sundu. Dünyada benzeri olmayan, yüksek kaynak kalitesi ve ekonomiklik seviyesine sahip sistemi, ilk olarak otomotiv üreticileri kullanmaya başladı.

Tamamen izlenebilir ve kontrol edilebilir

Bosch Rexroth uzmanları, PSI 64CO adaptif kaynak invertörünü özellikle alüminyum uygulamaları için geliştirdi. Sadece malzemenin fiziksel özelliklerini dikkate almakla kalmıyor, aynı zamanda ilk kez süreç sırasında kaynak prosedürünün tamamen izlenmesini ve kontrolünü mümkün kılıyor. Bu yaklaşım, inceleme işini azaltırken, alüminyum kaynağının maliyet bakımından uygunluğunu da önemli ölçüde artırıyor. Ayrıca kullanıcısına, kaynak kalitesini ihtiyaca göre tanımlama ve gerekirse küçük adımlar halinde hassas ayarlar yapabilme fırsatı veriyor. PSI 64CO sürecin stabilitesini güvenilir bir şekilde sağlıyor, böylece, daima optimum kaynak sonuçları etmek mümkün hale geliyor.

Önemli teknik veriler
Besleme voltajı aralığı: 400 - 480 V
Şebeke nominal akımı (maks. sürekli termal akım): 220 A
Maksimum birincil akım: 1.600 A
Maksimum ikincil akım: 60 kA
Gereken bağlantı kesiti: 95 mm²

Bosch Rexroth Türkiye Hakkında:
Bosch Rexroth AG'nin Türkiye'deki faaliyetleri 1976 yılında Hidropar A.Ş. adıyla başlamış ve Mayıs 2001'den itibaren, Bosch Rexroth Otomasyon San. ve Tic. A.Ş. adıyla devam etmiştir. Gebze'deki satış ofisi ve Bursa'daki seri üretim fabrikasıyla bugün, 120.000 m2’lik bir alan ve 1000'e yakın çalışan sayısına ulaşmıştır. Bosch Rexroth A.Ş. Gebze'deki tüm satış öncesi ve sonrası mühendislik çalışmalarıyla birlikte sistem tasarım, montajı ve testi, satış sonrası eğitim ve saha servis hizmetleri vermektedir. Bursa'daki seri üretim tesisinde hidrolik uygulamalarda kullanılan valfler ve hidrolik pompalar üretilirken, üretim hacminin %90'undan fazlası Avrupa ve dünya pazarlarına ihraç edilmektedir.
Bosch Rexroth’un ekonomik, hassas, güvenilir ve enerji tasarrufu sağlayan tahrik ve kontrol teknolojileri her boyuttaki makine ve sistemi hareket ettirebilir. Şirket yenilikçi bileşenlerin yanında müşteriye özel entegre otomasyon çözümleri ve hizmetleri geliştirmek için Mobil Uygulamalar, Makine Uygulamaları ve Mühendisliği ve Fabrika Otomasyonu pazar segmentlerindeki global uygulama deneyimini bir araya getirmektedir. Bosch Rexroth müşterilerine hidrolik, elektrikli tahrik ve kontrol, dişli teknolojileri ve doğrusal hareket ve montaj teknolojilerini tek kaynaktan sunmaktadır. 80 ülkedeki lokasyonları ile globalde 2015 yılında 31.100 çalışanıyla yaklaşık 5,4 milyar avro ciro gerçekleştirilmiştir.  


05.05.2017

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş