Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kimya > Tüm Kimya Haberleri

Polisan Kimya’nın “Smart Solutions” Ürün Ailesi Sağladığı Faydalarla Beraber Büyüyor

Haberle ilgili fotoğraflar

Polisan Kimya’nın “Smart Solutions” Ürün Ailesi Sağladığı Faydalarla Beraber Büyüyor

Türkiye’nin en büyük AdBlue üreticisi Polisan Kimya, Avrupa’ya yayılmayı hedefliyor.

Polisan Kimya’nın AdBlue, Antifriz ve Cam Suyu ürünlerini kapsayan Smart Solutions ürün ailesi büyüyor. 2010 yılından bu yana 85.000 ton satış miktarıyla Türkiye’nin en büyük AdBlue üreticisi olan Polisan Kimya, antifriz gamına eklediği “Ultraline Antifriz” ve “Super Coolant Antifriz” ürünleriyle büyümesini sürdürüyor.

Polisan Kimya’nın zararlı egzoz gazlarını su buharı ve zararsız azota dönüştüren AdBlue, soğuk havalarda araç motorlarını soğutan suların donmasını engelleyen Antifriz ve araçların ön camlarını temizleme özelliğine sahip Cam Suyu ürünlerinin yer aldığı Smart Solutions ürün ailesi, yeni ürünleriyle büyüyor.

2010’dan bu yana en büyük AdBlue üreticisi ve satıcısı
Polisan Kimya, kamyon, otobüs, iş makinelerinde ve hafif ticari araçlarda kullanılması zorunlu olarak zararlı egzoz gazlarını, su buharı ve zararsız azota dönüştürmek amacıyla kullanılan AdBlue ürününün 2010 yılından bu yana Türkiye’deki en büyük üretici ve satıcısı konumunda.

Erol Mizrahi: “Polisan Hellas aracılığıyla tüm Avrupa’ya yayılmayı hedefliyoruz”
Polisan Holding CEO’su Erol Mizrahi konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Polisan Kimya’nın AdBlue satış miktarı yıllık 17.000 ton seviyesinde olup Türkiye’nin en büyük üreticisi konumundadır. Dünyanın dev otomobil üreticilerinin ve akaryakıt istasyonlarının tedarkçisi olmaktan gurur duyuyoruz. 2017 yılından itibaren tüm binek araçlarda da zorunlu olacak AdBlue kullanımı sayesinde daha temiz çevre ve yüzde 6’ya varan yakıt tasarrufu sağlanmaktadır. AdBlue ürünü dış pazarlardan da oldukça büyük beğeni kazanmış olup Bulgaristan ve Yunanistan’a ihracatımız başlamıştır. Yunanistan’daki iştirakimiz Polisan Hellas aracılığıyla tüm Avrupa’ya yayılmayı hedefliyoruz.”

Ultraline Antifriz ve Super Coolant Antifriz büyük ilgi görüyor
Polisan Kimya’nın üretim yelpazesindeki bir diğer ürün ise Antifriz; 2015 yılı Eylül ayında tüketicilerle buluşan Ultraline Antifriz ve Super Coolant Antifriz ürünleri, kısa zamanda yoğun talep gördü.

-30 Cam Suyu, her türlü hava şartında maksimum performans sağlıyor
Her türlü hava ve yol koşullarında güçlü yayılma ve temizleme özelliği ile silecek performansını artıran ve net bir görüş kazandırarak güvenli bir sürüş sağlayan -30° Cam Suyu ise kış ayarında araç sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu ürün olarak öne çıkıyor.

POLİSAN KİMYA
Polisan Kimya’da, Formaldehit ve Üre Reçineleri, Aus-32 (AdBlue©) ve Beton Katkıları üretimleri gerçekleştirilmektedir. TÜV tarafından verilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgeleri ile AUS 32(AdBlue™) ve Beton katılarının gerektirdiği VdA ve CE sertifikalarına sahiptir. Formaldehit reçineleri ve su bazlı tutkal üretimi yapmak üzere Türkiye’de kurulan ilk firma olan Polisan Kimya, 2014-2015 yıllarında yapılan toplam 6 milyon dolar yeni teknoloji yatırımıyla çevreye duyarlı ve ekonomik verimliliği yüksek üretim olanağına kavuşmuştur. Polisan Kimya ayrıca, zararlı egzoz gazlarını, su buharı ve azota dönüştüren ve kamyon, otobüs, iş makinelerinde kullanılması zorunlu bir sıvı olan Adblue© üretimini gerçekleştirmektedir. Polisan Kimya, 2010 yılında başladığı üretimde bugün Alman Otomotiv Endüstrisi Vakfı (VDA) ve CE sertifikalarına sahip Türkiye’deki en büyük AdBlue© üretici ve satıcısıdır. Yüzde 30’un üzerinde pazar payına sahip olunduğu tahmin edilmektedir. 2010 yılında ortaklık olarak başlanılan Yapı Kimyasalları şirketi 2016 yılı itibarı ile %100 Polisan iştirakine dönüştürülmüştür. Yeni oluşumla birlikte beton ve çimento katkı kimyasalları üretiminde en kısa sürede pazarda hak ettiği yere gelmeyi hedeflemektedir.

 

Haberin Kaynağı : Manifesto


23.02.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş