Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kimya > Tüm Kimya Haberleri

İKMİB OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU YAPILDI

İKMİB OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU YAPILDI

Plastik Tanıtım Grubu sektörün ortak kararıyla kapatıldı.

 

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Olağanüstü Genel Kurulu Plastik Tanıtım Grubu (PTG) gündemi ile toplandı ve oybirliği ile kapatılmasına karar verildi.

Plastik Tanıtım Grubu, sektörü temsil eden Sivil Toplum Kuruluşlarından gelen talebi değerlendiren İKMİB ve AKMİB Genel Kurullarında alınan karar sonrası TİM ve Ekonomi Bakanlığı’nın onayları ile iki yıl önce kurulmuştu. Sektörde bazı sivil toplum kuruluşlarının karşı çıkması üzerine Olağanüstü Genel Kurul kararı alan İKMİB yönetimi, tanıtım grubunun geleceğini üyelerin oylarına sundu ve kapatılması yönünde tavsiye kararında bulundu. Tek gündemli genel kurulda oy birliği ile kapatılma kararı alındı.

İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz’ün yaptığı açılış konuşması ile başlayan İKMİB Olağanüstü Genel Kurulu açık oylama ile devam etti. Oylama sonucunda Plastik Tanıtım Grubu, İKMİB üyelerinin katıldığı Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda alınan kararla kapatıldı. Toplantıda ayrıca İKMİB Yönetim Kurulu’nun tavsiye kararı ile PTG kapsamında yapılacak faaliyetlerde kullanılmak üzere alınan onbinde 5 seviyesindeki toplam 2.834.735 TL tutarındaki katkı paylarının iade edilmesine de oy birliği ile karar verildi. 

Plastik Tanıtım Grubu’nun sektörün ihracatını artırmak üzere sektörden gelen talep üzerine kurulduğunu belirten İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz şunları söyledi: “Plastik Tanıtım Grubu’nun geleceğini değerlendirmek üzere bir araya geldik. İKMİB olarak plastik sektörümüzdeki Sivil Toplum Örgütlerinden gelen talep doğrultusunda bundan yaklaşık 2 yıl önce İKMİB ve AKMİB Genel Kurullarında kabul edilen, TİM ve Ekonomi Bakanlığı onayı ile kurulan Plastik Tanıtım Grubu hakkında asıl karar en başta olduğu gibi üyelerimizindir. Toplantıda oybirliği ile Plastik Tanıtım Grubu’nun kapatılması kararı alınmıştır. Sektördeki bazı Sivil Toplum Kuruluşlarının konuyu farklı yönlere çekme ve ‘rol kapma’ gayretleri plastik sektörü adına olumlu sonuçlar doğuracağına inandığımız bir oluşumun faaliyete bile geçmeden sona ermesine sebep olmuştur. Plastik Tanıtım Grubu’nun bu şartlarda faaliyetlerini sürdürmesi zaten mümkün olamayacaktır. Biz İKMİB olarak ihracatımızı ileriye taşıyacak, üyelerimize katkı sağlayacak çalışmalarla hiç durmadan yol almaya devam edeceğiz.”

Haberin Kaynağı : İLYADA İLETİŞİM

Editör : MEHMET CAN
23.11.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş