Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kimya > Tüm Kimya Haberleri

BASF, Rusya’da Mercedes-Benz Sprinter Üretimi İçin Boya Sağlıyor

Etiketler

basfkimya sektörüboya sistemleri

BASF, Rusya’da Mercedes-Benz Sprinter Üretimi İçin Boya Sağlıyor

Mercedez-Benz Vans ve BASF, büyüyen Rusya pazarında güçlerini birleştirdiler. 

BASF, kısa bir süre önce üretimine başlanan Sprinter Classic minibüs üretiminde kullanılan boyaların tamamını sağlıyor. Mercedez-Benz Vans, Rus ortağı GAZ ile işbirliği içerisinde Moskova’nın yaklaşık 400 kilometre doğusunda yer alan Nizhny Novgorod’daki Gorky otomotiv fabrikasında Sprinter Classic’i Rus pazarı için üretiyor. Üretim sonlanırken hem elektro kaplama hem de astar, son kat ve şeffaf kat için yüzde 100 BASF ürünleri kullanılıyor.

Daimler Minibüs Kamyon ve Otobüs Boya Müşteri Müdürü Carsten Vietze, “Daimler AG’nin bizi seçmiş olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Aramızdaki tedarik sözleşmesi, hem binek hem de ticari araç segmentlerinde yıllardır her iki şirketi bir araya getiren ve Daimler’in ürünlerimize ve hizmetlerimize duyduğu güveni sergileyen ortaklıkta yeni bir dönüm noktası. Böylece, bu sözleşmeyle büyüyen Rusya pazarında tüm BASF Grubu’nun pazar konumunu güçlendiriyoruz.” dedi.

Sprinter Classic için kullanılan boya sistemi, özellikle Mercedes-Benz minibüsler gibi önemli ticari araçlar açısından önemli bir özellik olan yüksek dayanıklılığıyla dikkat çekiyor. Elektro kaplama, astar ve şeffaf kata ek olarak yeni boya serisi için BASF üç adet metalik ve üç adet koyu renk sunuyor.

BASF, tüm bölgelerde binek ve ticari araçlar konusunda Daimler’in uzun süredir ortağı konumunda bulunuyor. Şirket elektro kaplamadan şeffaf kata kadar eksiksiz ürün portföyüne ek olarak çok çeşitli hizmetler de sunuyor. Ayrıca, BASF ile kamyon ve otobüs segmentindeki ortaklık 2012 yılında Daimler Tedarikçi Ödülü ile ödüllendirildi.

Sprinter Classic, Mercedez-Benz ve GAZ işbirliğinde üretilen ilk araç olma özelliği taşıyor. Dünyadaki en başarılı minibüs modellerinden olan Sprinter, 1995 yılında Mercedez-Benz T1’in yerini aldı ve o tarihten beri dünyanın dört bir yanında hâlâ kullanılmaktadır.

Boya Bölümü Hakkında:
BASF, Boya Bölümünde geniş bir yelpazede yüksek kaliteli OEM otomotiv boyaları, otomotiv son kat boyaları ve endüstriyel boyalar ve ayrıca dekoratif boyalar geliştirmekte, üretmekte ve pazarlamaktadır. BASF Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Asya Pasifik bölgelerindeki boya sektörlerinde önemli pazar pozisyonlarına sahiptir. BASF Grubu’nun Boya Bölümü 2012 yılında global olarak 3.0 milyar Avro civarında satış yapmıştır. BASF Coatings hakkında daha ayrıntılı bilgiye www.basf-coatings.com adresindeki internet sitesinden ulaşılabiliyor.

BASF Hakkında:
Dünyanın lider kimya şirketi BASF olarak portföyümüzde; kimyasallardan plastiklere, bitki koruma ürünlerinden petrol ve doğalgaza kadar birçok ürün yer alıyor. Ekonomik başarıyı, sosyal sorumluluk ve çevresel korumayla birleştiriyoruz. Toplumun bugüne ve geleceğe dair ihtiyaçlarını karşılamak adına, hemen hemen bütün endüstriyel alanlarda bilim ve inovasyon aracılığıyla müşterilerimize hizmet sunuyoruz. Ürünlerimiz ve çözümlerimizle kaynakların korunmasına, sağlıklı gıda teminine ve hayat kalitesinin artırılmasına katkı sağlıyoruz. Kurumsal hedefimiz doğrultusunda; sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz. 2012 yılı sonu itibarıyla dünya çapında 110 binin üzerinde çalışanı bulunan ve bu dönemde satışları 72,1 milyar Avro olarak gerçekleşen BASF’nin hisseleri Frankfurt (BAS), Londra (BFA) ve Zürih (AN) borsalarında işlem görüyor. BASF hakkında daha ayrıntılı bilgiye www.basf.com.tr adresindeki internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


21.11.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş