Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kalıp > Tüm Kalıp Haberleri

TEKİŞ, Özel Amaçlı Makine ve Ekipman Üretim Gamı ile MAKTEK 2014 Fuarına Katıldı

Haberle ilgili fotoğraflar

TEKİŞ, Özel Amaçlı Makine ve Ekipman Üretim Gamı ile MAKTEK 2014 Fuarına Katıldı

TEKİŞ, özel amaçlı makine ve ekipman üretim gamı ile makine ve imalat sektöründeki tüm gelişme ve yeniliklerin bir arada görülme fırsatı yakalanan MAKTEK 2014 Fuarına katıldı. 

Fuarda sergilenen 20 ton taşıma kapasitesine sahip olan patentli kalıp taşıma robotu ve CNC Portal freze makine için standa yoğun ilgi firma için memnuniyet verici idi. Firma yetkilileri, CNC Portal freze makinasının aynı fuarda satıldığı, kalıp taşıma robotu için de özellikle otomotiv sektörüne yönelik kalıp ve parça üreten firmalardan büyük talep geldiği bilgisini verdiler. İmalat ve makine sektörünün önemli fuarlarına büyük bir adanmışlık ve motivasyon ile katılan firma, yenilikçi çözümleri ile daima fayda yaratmayı ilke edinmektedir.

1972 yılında İstanbul’da kurulan TEKİŞ, başta otomotiv sanayi olmak üzere, beyaz eşya, ısıtma - soğutma, elektrik ve havacılık sektörlerine yönelik üretim yapmaktadır. TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi içerisinde 5.000 metrekaresi kapalı, toplam 15.000 metrekare alan üzerine kurulu olan firma, modern üretim tesislerinde kalıp setleri, progresif sac kalıpları, ısıtma-soğutma, otomotiv sektörüne yönelik bakır, alüminyum ve paslanmaz çelik boru mamulleri üretimi, özel amaçlı makine ve ekipman üretimi yapmaktadır. 2009 yılında ihracat oranı %10 olan firmanın ihracat oranı, 2014 yılının ilk 9 ayında %60’ı geçmiştir.

TEKİŞ, 4-7 Aralık 2014’de TÜYAP Bursa’da 7.si düzenlenecek Kalıp Avrasya Fuarına da katılıyor.
Firma fuarda patentli ürünü kalıp taşıma robotunu sergileyecek, kalıp seti, progresif kalıp ve özel amaçlı makine ve ekipman üretimini vurgulayacaktır.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


26.11.2014

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş