Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kalıp > Tüm Kalıp Haberleri

Sarıgözoğlu, ABD’ye Kalıp İhracatına da Başladı

Etiketler

kalıppresmetal parça

Sarıgözoğlu, ABD’ye Kalıp İhracatına da Başladı

Bursa ve Aksaray dahil 4 bölgede faaliyeti bulunan Sarıgözoğlu, 2012 yılında BMW’nin ABD fabrikasına kalıp ihracatı yaptı.

Şimdi de Ford’un fabrikasına, otomotiv sanayinin en önemli parçalarından sayılan dış kaporta kalıplarını ihracatına başladı. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sarıgözoğlu, pres metal parça üretiminde Türkiye’nin ilk 5 firması arasında yer aldıklarını söyledi. Sarıgözoğlu, “Uzun yıllardır Ford, Daimler, PSA, Fiat, Porsche gibi prestijli markaların kalıplarını ürettik. Manisa’dan Amerika’ya kalıp gönderiyoruz. Audi’nin Çin fabrikasına da kalıp sevk ederek bu alanda bir ilke imza attık” dedi. 

2013 ‘ü her alanda atak yılı olarak planladıklarını vurgulayan Sarıgözoğlu, “Manisa, Aksaray ve Bursa fabrikalarında eş zamanlı olarak geçen yıl başlatılan yalın dönüşüm programının meyvelerini almaya başladık. Kapasite arttırma amaçlı 14 yeni pres yatırımını bu yılın ilk yarısında devreye alacağız. 12 yeni punta robotu siparişi verdik. Ek yatırım olarak planlanan 2 bin tonluk transfer presinin siparişini de İtalya’ya verdik. DTM’nin hedef ülke seçtiği Brezilya ve Rusya üzerinde çalışıyoruz. Manisa OSB’si ile, Avrupa’nın en verimli yatırım kenti oldu” dedi.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ

Editör : Özlem Çelebi
19.03.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş