Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kalıp > Tüm Kalıp Haberleri

Hızlı Takım Değiştirme - İlk Elektrik Tahrikli Takım Değiştirici

Hızlı Takım Değiştirme - İlk Elektrik Tahrikli Takım Değiştirici

Elektrik tahrikli SCHUNK EWS hızlı takım değiştirme sistemi, pnömatik kullanılmayan fabrikalar için dönüm noktasıdır: Tam otomatik robot takım değiştirme sisteminde ilk kez hava kullanılmamaktadır. 

Bu ileriye dönük modüller, taşıma sistemlerinde enerji verimliliğini artırmayı, akışkan gerektirmeyen çözümleri ve hareketli uygulamalar için hızlı takım değiştirmeyi sunar.İş bağlama ve tutucu sistemlerin tartışmasız market lideri SCHUNK, ilk etapta 18 kg taşıma kapasiteli dijital kontrol edilebilen EWS 018 modülünü kullanıma sunuyor. Gövdeye doğrudan entegre edilmiş, bakım gerektirmeyen ve aşınmasız servo motoruyla hızlı ve aynı zamanda güçlü kitleme sağlar. Oldukça ince tasarımı sayesinde sistem tasarımcılarına çalışma uzayında hareket esnekliği yaratır. EWS’nin mekanik tasarımını, kendini ispatlamış pnömatik SCHUNK SWS hızlı takım değiştirme sisteminden gelmektedir. Bu yüzden aynı patentli özel kilitleme sistemi elektrikli hızlı takım değiştirme modülüne de uygulanmıştır. Piston konum izleme ve takım varlık-yokluk sensörü sisteme dahil edilmiştir. Ayrıca SCHUNK SWS pnömatik çabuk değiştirme sisteminin elektrik iletim modulü tamamen EWS ile uyumludur. 24 V DC güç kaynağı ile hızlı takım değiştirme sistemi ayrıca mobil uygulamalarda da kullanıbilmektedir. Yüksek ağırlıktaki taşıma kapasiteleri için tasarlanmıştır. Sinyal ve güç elektroniği aktarımı için standart SCHUNK elektrik modülleri ile tercihe bağlı olarak genişletilebilir. 22 farklı elektrik modül ölcusüyle ve 2.000’den fazla versiyonu ile iş bağlama ve tutucu sistemlerde marketin lideri SCHUNK tarafından hızlı takım değiştirme sistemlerinde dünyanın en geniş ürün çeşitliliğini sunmaktadır. Standart hızlı takım değiştirme programında mikro montaj için minyatür çabuk takım değiştirme sistemelerinden 1350 kg’a kadar ağır yüklerin kaldırılması için kullanılan ürünleri kapsamaktadır.

EWS
EWS kesit görünüşü

SCHUNK EWS-018 çabuk takım değiştirme sistemi hızlı ve sıklıkla takım değiştirme ihtiyacı olan robot modelleri için tasarlanmıştır.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


18.02.2014

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş