Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kalıp > Tüm Kalıp Haberleri

Brightworks, Güvenilir, Pratik ve Ekonomik Çözümleri İle Plastik Enjeksiyon ve Kalıp Sektöründe Gücünüze Güç Katıyor

Brightworks, Güvenilir, Pratik ve Ekonomik Çözümleri İle Plastik Enjeksiyon ve Kalıp Sektöründe Gücünüze Güç Katıyor

Brightworks Engineering, günümüz dünyasında en hayati unsurun değişim ve yenilik olduğunun bilinci içerisinde müşterilerinin yerel ve küresel rekabette daima bir adım önde olabilmeleri için ihtiyaçlarına ve beklentilerine en uygun ve etkili şekilde cevap verebilecek inovatif, kaliteli ve yüksek katma değerli ürün ve hizmetler sunabilmek için hiç durmadan çalışmayı prensip edinmiş profesyonel bir mühendislik firmasıdır. İş Geliştirme Müdürü Mahir Ziyrek, firmanın genç ve dinamik çalışanlardan oluştuğunu ve satışlarını her yıl artırdıklarını belirterek şu bilgileri verdi.

Firmanızın hakkında bilgi verir misiniz?

Mahir Ziyrek: Şirketimizi 2012 yılının başında, ODTÜ Makine’de beraber öğrenim gördüğümüz ve o günden bu yana sürekli iletişim halinde olduğumuz bir arkadaşım ile beraber kurduk. Her ikimizde uluslararası firmalarda başladığımız çalışma hayatımıza, girişimci olarak devam etme vaktinin geldiğine karar verdiğimizde Brightworks ortaya çıktı. Plastik enjeksiyon ve Kalıp sektöründe fark yaratmayı hedefleyerek çıktığımız yolda tümü otuz beş yaşının altında, dinamik ve sürekli yenilik peşinde koşan ekibimizle kısa sürede çok yol kat ettik ve etmeye de devam ediyoruz.

Müşterilerinize sunduğunuz ürünler ve hizmetler hakkında bilgi verir misiniz?

Mahir Ziyrek: Güçlü bir mühendislik firması olarak Plastik Enjeksiyon ve Kalıp sektörünün tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir organizasyonumuz var. Otomotiv, Paketleme, Beyaz Eşya, Medikal ve Elektrik sektörlerinde faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Sıcak Yolluk Sistemleri alanında 50 yıllık birikime sahip Alman PSG Gmbh (Plastic Service Group) firmasının, Sıcak Yolluk ve Sıralı Enjeksiyon Kontrol Üniteleri alanında ise 40 Yıllık sektör birikimi ile Fransız SISE firmasının Türkiye distribütörlüğünü yapmaktayız. Fransız SISE firması ile bir Saha Yönetim Sistemi olan “Cyclade” sistemini müşterilerimiz ile buluşturuyoruz. Ayrıca Plastik enjeksiyon çevrim zamanını %50’ye varan oranlarda düşüren son derece önemli bir know-how’a sahip Alman CONTURA Gmbh firmasının Türkiye sorumluluğunu yapıyoruz. Son dönemde önemi artan Değişken Sıcaklık Yönetimi (Heat&Cool) konusunda sektörde en önemli firmalardan birisiyiz. Yine diğer bir Alman firma Rainer-Knarr ile müşterilerimize standard kalıp elemanları alanında hizmet veriyoruz. Bunların yanında plastik enjeksiyon makineleri, geri dönüşüm makineleri ve vakum destekli enjeksiyon için vakum pompası gibi konularda muhtelif firmaların Türkiye mümessilliğini devam ettiriyoruz.

Burada özellikle vurgulamak istediğimiz ve firmamızı sektörde farklı kılan özelliğimiz termodinamik bir proses olması nedeniyle bir çok parametrenin etkisinde olan Plastik Enjeksiyon çevriminde “kalıp içi optimum sıcaklık dağılımı ve sıcaklık yönetimi” konusundaki uzmanlığımızdır. Bu sayede çevrim zamanlarını ciddi oranlarda düşürmenin yanı sıra yaşanabilecek bir çok kalite problemini sağlıklı bir kalıp içi sıcaklık yönetimi ile gideriyoruz ve müşterilerimize plastik enjeksiyon sektörünün ulaştığı en son teknolojik seviye olarak adlandırabileceğimiz konularda hizmet veriyoruz.

2014 yılı için hedefleriniz nelerdir?

Mahir Ziyrek: Kuruluşumuzdan bugüne kadar sürekli arttırdığımız satışlarımızı 2014 yılında önemli oranda artırmayı hedefliyoruz. Bunun için otomotiv sektöründeki yeni projelere odaklanmış durumdayız, ayrıca 2014 yılı için Paketleme sektörünü stratejik iş geliştirme alanı olarak belirledik. Özellikle son yıllarda hızla büyüyen gıda sektörü beraberinde hızlı büyüyen bir gıda paketleme sektörü oluşturdu ve firma olarak bu pazardan ayrı kalmak istemiyoruz. Ayrıca güçlü partnerlerimiz sayesinde Kuzey Afrika pazarında özellikle Fas’ta otomotiv sektöründe önemli projelerin içerisinde olacağız.

Tüm bunların yanında elbette ki Markalaşma yolundaki çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek.

Firmalar sizi neden seçmeli? Ne tür özelliklerinizle ön plana çıkıyorsunuz? Müşterilerinizin sizi tercih etme nedenleri nelerdir?

Mahir Ziyrek: Plastik enjeksiyon yöntemiyle yüksek parça kalitesi ve düşük baskı maliyetleri elde etme konusunda dünyada ulaşılan son teknolojilerin ülkemizdeki temsilcisinin Brightworks olduğunu iddia ediyoruz.

Müşterilerimizin elde edeceği kazancı önceden hesaplayıp garanti ediyoruz ve bu hususu sözleşmelerimizde belirtiyoruz.

Türkiye pazarında hedeflediğiniz konum nedir?

Mahir Ziyrek: Teknoloji konusunda sektöründe öncü, yenilik arayanların her zaman başvurabilecekleri bir çözüm merkezi olmak.

Eklemek istedikleriniz varsa veya bahsetmek istediğiniz bir konu öğrenebilir miyiz?

Mahir Ziyrek: Bu sene ilkini gerçekleştireceğimiz ve geleneksel

hale getirmeyi planladığımız Plastik Enjeksiyon ve Kalıp Teknolojileri hakkında yeni nesil çözümler, son trendler ve inovasyonların interaktif sunumlarla anlatılacağı Uluslararası bir Teknik Seminer aktivitesi düzenleyeceğiz. Seminerimiz kalıp içi sıcaklık yönetimi konusunda Alman Contura Gmbh firmasından Rainer Westhoff, Sıcak Yolluk Sistemleri konusunda yine Alman PSG Gmbh firmasından Andreas Lützkendorf ve Plastik Enjeksiyon Kontrol Teknolojileri konusunda Fransız SISE firmasından Jean Michel Chapuis ’nun sunumları ile 15 Nisan Salı günü Gebze’de Workinn Otel’de gerçekleştirilecektir. Plastik sektöründe yerel ve/ya küresel rekabette bir adım öne çıkmayı hedefleyen, yeni nesil teknolojileri takip etmek ve uygulamak isteyen gerek kalıp imalatçısı gerekse plastik parça üreticisi firmaların tamamını bu uluslararası organizasyona davet ediyoruz.

Son olarak bilgiye ulaşmak ve bilgiyi paylaşmak için yola çıkmış bizim gibi genç firmalara sayfalarınızda yer verdiğiniz için yürekten teşekkür ederiz.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


18.02.2014

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş