Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kalıp > Tüm Kalıp Haberleri

Arma Kalıp, Yeni Fabrika Binasına Taşındı

Haberle ilgili fotoğraflar

Arma Kalıp, Yeni Fabrika Binasına Taşındı

Üretim kapasitesini yeni fabrikalarında tek vardiyada aylık 20 milyon adete çıkaracaklarını belirten Arma Kalıp Satış Yöneticisi Dinçer Adıgüzel, artan müşterini taleplerini karşılamak, daha fazla yurtdışı pazarında olmak, istihdamı arttırmak ve özellikle yeni projelere yatırım yapma amacında olduklarını belirtti.

Arma Kalıp’ın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Dinçer Adıgüzel: Arma Kalıp iki kardeş ortaklığı ile temelleri 1980 yılında atılan otomotiv ve beyaz eşya yan sanayi işletmesidir. 20 metrekarelik Bayrampaşa’daki atölyedenİkitelli’deki 1500 metrekarelik alanda faaliyet gösterecek düzeye, üreterek, müşterilerini memnun ederek, gelişerek gelmiştir.

Arma Kalıp inovatif ve dinamik bir yapıya sahiptir. Gerek kurumsal yapısını gerek üretim portföyünü geliştirmek ve büyütmek hedefindedir.

Kalıpçılık temeline dayanan üretim grubumuz bugün; boru ve hortum kelepçeleri, egzoz kelepçeleri, metal bağlantı klipsleri, braketler, komponentler ve kafesli somunlardan oluşmaktadır. Ana sanayilerimizin ve müşterimizin özel üretim taleplerine Ar-Ge faaliyetlerimiz, kendi bünyemizdeki kalıphanemiz ve seri üretim teknolojimiz ile hızlı cevap verebilmekteyiz.

Yeni fabrika binanıza taşındınız. Bu yatırım hakkında bilgi verir misiniz?

Dinçer Adıgüzel: 2014 yılında temeli atılan 7.000 metrekare kapalı alana sahip Hadımköy’ deki fabrikamızı 2016 Ocak ayında kısmen faaliyete geçirdik. Nisan ayı itibariyle tamamen faaliyete geçirmiş olacağız. Nisan ayı için iki yurtdışı müşterimizin denetimine girmek üzere hazırlıklarımıza hız verdik.

75 kişilik bir ekibimiz var. 2015 yılında tek vardiya ile aylık 6 milyon adet parça ürettik. Üretim kapasitemiz yeni fabrikamızda tek vardiyada aylık 20 milyon adete çıkacaktır.

SUBCONTURKEY: Bu fabrika binası yatırımından sonra firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz?

Dinçer Adıgüzel: Artan müşteri taleplerini karşılamak, daha fazla yurtdışı pazarda var olmak, istihdamımızı arttırmak ve özellikle yeni projelere yatırım yapma amacındayız. Kısa vadede ciromuzun %30 artışını, ihracat payımızın ise %50 oranında olmasını hedefliyoruz.

İhracat faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

Dinçer Adıgüzel: Ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerine ihracat yapıyoruz.İhracat oranımız %40 civarında. Bu yıl Amerika,İngiltere,İtalya veİran pazarında pay sahibi olmak için çalışmalarımız var.

2015 yılı Arma Kalıp için nasıl geçti? 2016 yılından beklentileriniz nelerdir?

Dinçer Adıgüzel: Ülkemizde ve dünyada yaşanan olayların, değişen dengelerin olumsuzluğunu hissetmemek mümkün değildi. Ancak 2015 yılında hedeflerimizden çok sapmadık. Büyük oranda hedeflerimize ulaştığımız bir yıl oldu. 2016 için yeni fabrikamızda daha iyisini başarma arzusundayız. Umarım ülkemiz içinde her şeyin iyi neticelendiği, güzel gelişmelerin olduğu bir yıl olur.

2016 yılında fuar etkinlikleriniz olacak mı?

Dinçer Adıgüzel: Bu yıl iki yurtdışı bir yurtiçi fuar planlamamız var. Tarihi yakın olan 30-31 Mart’ta Fastener Fair Turkey katılımcısı olacağız. Bu yıl fuar katılımları dışında hedef ülkeler için pazar araştırmaları ve müşteri ziyaretleri ile geçireceğimiz bir yıl planlıyoruz.

Eklemek istedikleriniz varsa onları da öğrenebilir miyiz?

Dinçer Adıgüzel: Ana sanayilerimizin yerli üretimi ve üreticiyi desteklemesi bizim için çok önemli. Onların isteklerini üretebilecek, hızlı adapte olabilecek, maliyet avantajı sağlayabilecek firmalar var ve bizde bu firmalardan biriyiz. Üretebilme kabiliyetimiz, kapasitemiz var. Müşterilerimize destek olmaya ve istediklerini üretmeye hazırız.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


29.03.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş