Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kablo > Tüm Kablo Haberleri

Pysmian Group Türkiye ISO Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası ile Geleceğin Garanti Altına Aldı

Pysmian Group Türkiye ISO Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası ile Geleceğin Garanti Altına Aldı

Prysmian Group Türkiye, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’ni 4 ay gibi kısa sürede kurup, mayıs ayında yapılan denetimlerden sıfır uygunsuzlukla çıkarak, ISO/IEC 27001 belgesini almaya hak kazandı.

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, 23 Ocak 2015 tarihinde başlattığı ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği ve Yönetim Sistemi (BGYS) projesi ile bilginin “gizliliğini, bütünlüğünü ve erişilebilirliğini” güvence altına aldı. Sektörde bir ilki gerçekleştiren şirket, enerji ve haberleşme kabloları ile bunların üretiminde kullanılan hammaddelerin ithalat, ihracat ve depolama süreçlerini destekleyen tüm bilgi, bilgi sistemleri süreç ve personelini, BGYS komitesi kurarak ve 4 ay gibi kısa bir sürede 300 adam gün harcayarak yapılandırdı.

Bilgi Güvenliği ve Yönetim Sistemi Projesi kapsamında, Prysmian Group Türkiye’nin farklı departmanlarından seçilen temsilciler ile BGYS komitesi kuruldu. Temel risk yönetimi ve farkındalık eğitimleri ile çalışanların bilgi düzeyi, üst düzeye çekildi; fiziksel güvenlikten başlayarak şirket içinde birçok yapılandırma ve teknolojik geliştirme uygulandı. “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonu kapsamında çalışmalarını sürdüren Prysmian Group Türkiye, bu projenin kapsamını ilk başta sınırlı tutarak, zamanla diğer bölümleri kapsayacak hale gelmesini hedefliyor.

Prysmian Group Türkiye Bilgi Teknolojileri Müdürü ve Bilgi Güvenliği Komite Başkanı İdris Çolakgil projeyle ilgili olarak, “Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi bilginin gizliliğini, bütünlüğünü ve erişilebilirliğini risk yönetim proseslerini uygulayarak muhafaza eder ve ilgili taraflara risklerin doğru bir şekilde yönetildiğine dair güvence verir. Prysmian Group Türkiye olarak, ISO 27001 BGYS gereksinimlerini benimseyerek, işleterek ve bunu yandaşlarımıza yayarak, varlıkların kabul edilebilir bir güvenlik ve gizlilik prensipleri içinde kullanmayı benimsemiş durumdayız. Çünkü bilgiyi korumak, bilginin güvenliğini sağlamak artık bir zorunluluktur” dedi. Prysmian Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu ise “Türk kablo sektöründe yine bir ilki gerçekleştiriyoruz. BGYS projesi ile Prysmian Group Türkiye’nin geleceğini garanti altına alıyoruz. Farklı alanlarda farklı çalışmalar ile ‘ilk’lerimize yenilerini eklemeyi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Prysmian Group Türkiye Hakkında:

Prysmian Group Türkiye; merkezi 1964 yılından bu yana, Mudanya’da (Bursa) yer alan Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. ile 2011 yılında gruba dahil olan Draka Comteq Kablo ve Ltd. Şti. ve Draka İstanbul Asansör İth. İhr. Üretim Tic. Ltd. Şti. firmalarından oluşmaktadır. Prysmian Group Türkiye bünyesinde, bugün yaklaşık 550 kişi çalışmaktadır ve ürün yelpazesi kapsamında 220 kV'a kadar olan tüm enerji kabloları, 3.600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları ile fiber optik kabloları bulunmaktadır. Ayrıca, Draka ile sadece ana ortaklar seviyesinde gerçekleşen birleşme sonucunda, demiryolu sinyalizasyon kabloları, asansör sistemleri, stüdyo broadcast kabloları ve özel kablolar ürün yelpazesine eklenmiştir. Prysmian Group içinde öncelikli bir ihracat merkezi olan ve 2014 yılında toplam 961.448.858 TL olan cirosunun %29’unu ihraç eden Türk Prysmian Kablo, Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. Daha fazla bilgi için: www.prysmiangroup.com.tr

Prysmian Group Hakkında:

Prysmian Group, enerji ve telekomünikasyon kabloları endüstrisinde, 2014 yılında yaklaşık 7 milyar Euro’nun üzerinde satışları, 20.000 çalışanı, 50 ülkede faaliyet gösteren 89 fabrikası ile bir dünya lideridir. Yüksek teknoloji ürünleri pazarında yer alan Prysmian Group, geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine, teknoloji ve bilgi birikimine sahiptir. Prysmian Group ürün yelpazesi kapsamında; enerji iletimi ve dağıtımı için yeraltı ve denizaltı kablo ve sistemleri; çeşitli endüstriyel sektörlerdeki uygulamalar için özel kablolar; video, bilgi ve ses iletimi için optik fiber ve kablolar ve bakır telekom kabloları bulunmaktadır. Prysmian Group’un temel rekabet güçleri arasında, yenilikçi ürün ve üretim süreçleri ve sahip olduğu geniş coğrafi alanı ile müşteri memnuniyetine ve müşteri hizmetlerine verdiği önem yer almaktadır. Prysmian Group, Milan Blue Chip borsasında işlem görmektedir.

 

Haberin Kaynağı : I M A G E Public Relations


03.07.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş