Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kablo > Tüm Kablo Haberleri

Prysmian  Group Çalışanlarına Uyguladığı Politikalar Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Faaliyetleri ile Dikkat Çekiyor

Prysmian Group Çalışanlarına Uyguladığı Politikalar Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Faaliyetleri ile Dikkat Çekiyor

Prysmian Group, sürdürülebilirlik politikalarını etik ve şeffaf bir biçimde yönetmesi ve kurumsal sosyal sorumluluk projelerini başarılı şekilde hayatı geçirmesiyle dikkat çekiyor. Çalışanlarına yüksek standartlar sağlayan firma, bu özellikleriyle dikkat çeken firmalardan oluşan FTSE4Good Küresel Endeksi’ne katılma başarısını gösterdi.

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group, gerçekleştirdiği ticari faaliyetlerin yanında çalışanlarına yönelik uyguladığı politikalar, sosyal sorumluluk faaliyetleri ve sürdürülebilirlik çalışmaları ile dikkat çekiyor ve sahip olduğu bu bakış açısını, belirli alanlarda attığı adımlar ve kazandığı başarılar ile taçlandırıyor. 2011 yılından bu yana, dünya çapında “Yarınlara Bağlıyoruz” olan firma misyonunu, bu tip çalışmalar ile somutlaştıran Prysmian Group, son olarak, FTSE4Good Küresel Endeksi’ne katılma başarısını gösterdi.FTSE4Good kriterleri ve işlem görebilen endeksleri, küresel çapta kabul gören sosyal sorumluluk standartlarını karşılayan şirketlerin performansını ölçmek ve şirketlere yatırım yapmayı kolaylaştırmak amacıyla tasarlandı. Bu yüksek standartların pek çoğunu yerine getiren Prysmian Group, FTSE Group’un belirlediği “İyi Uygulama” puanını aşan bir performans sergileyerek bu endekse dahil oldu.Prysmian Group paylaşılan ortak bir kimliği yaygınlaştırarak, kişilerin gelişimini destekleme amaçlı bir süreç olan ve en etkin uluslararası standartlara dayanan ‘Çeşitlilik ve Kapsama’ politikası ile birlikte, çok kültürlü bir ortamda çeşitli yetenek geliştirme programlarını yürütmesi sayesinde, bu endekse katılma başarısını elde etti. Başarılı bulunan bir başka konu ise, tedarik zinciri genelinde sorumlu iş uygulamalarını yaymayı ve garanti etmeyi hedefleyen İş Yürütme Kuralları ile tedarik zincirinin tamamına gösterilen özen oldu. Ayrıca Prysmian Group, çalışanlarına sağladığı yüksek standartlar nedeniyle, Endeks’i hazırlamakla yükümlü bağımsız uzmanlar panelinden olumlu değerlendirmeler aldı. FTSE4Good Endeksi, 2001 yılında FTSE Group tarafından, yatırım yapacakları şirketlerde çevresel, sosyal ve yönetişim kriterlerinin (ESG), doğru şekilde uygulanmasının performans göstergelerini arayan yatırımcılar arasında Kurumsal Sosyal Sorumluluk çalışmalarına daha fazla odaklanmak amacıyla oluşturuldu. Dolayısıyla FTSE4Good Endeksi, bir yandan sosyal sorumluluk yatırımlarının (SRI) gelişmesini desteklemenin bir aracı olurken, diğer yandan kurumsal sosyal sorumluluk politikalarıyla hissedarlar için değer yaratma arasındaki ilişkiyi anlamakla giderek daha çok ilgilenen, dünyanın önde gelen yatırımcılarına somut kılavuzluk sağlamayı amaçlıyor.

Prysmian Group Türkiye Hakkında:
Prysmian Group Türkiye; merkezi 1964 yılından bu yana, Mudanya’da (Bursa) yer alan Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. ile 2011 yılında gruba dahil olan Draka Comteq Kablo ve Ltd. Şti. ve Draka İstanbul Asansör İth. İhr. Üretim Tic. Ltd. Şti. firmalarından oluşmaktadır. Prysmian Group Türkiye bünyesinde, bugün yaklaşık 550 kişi çalışmaktadır ve ürün yelpazesi kapsamında 220 kV'a kadar olan tüm enerji kabloları, 3.600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları ile fiber optik kabloları bulunmaktadır. Ayrıca, Draka ile sadece ana ortaklar seviyesinde gerçekleşen birleşme sonucunda, demiryolu sinyalizasyon kabloları, asansör sistemleri, stüdyo broadcast kabloları ve özel kablolar ürün yelpazesine eklenmiştir. Prysmian Group içinde öncelikli bir ihracat merkezi olan ve 2014 yılında toplam 961.448.858 TL olan cirosunun %29’unu ihraç eden Türk Prysmian Kablo, Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Prysmian Group Hakkında:
Prysmian Group, enerji ve telekomünikasyon kabloları endüstrisinde, 2014 yılında yaklaşık 7 milyar Euro’nun üzerinde satışları, 20.000 çalışanı, 50 ülkede faaliyet gösteren 89 fabrikası ile bir dünya lideridir. Yüksek teknoloji ürünleri pazarında yer alan Prysmian Group, geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine, teknoloji ve bilgi birikimine sahiptir. Prysmian Group ürün yelpazesi kapsamında; enerji iletimi ve dağıtımı için yeraltı ve denizaltı kablo ve sistemleri; çeşitli endüstriyel sektörlerdeki uygulamalar için özel kablolar; video, bilgi ve ses iletimi için optik fiber ve kablolar ve bakır telekom kabloları bulunmaktadır. Prysmian Group’un temel rekabet güçleri arasında, yenilikçi ürün ve üretim süreçleri ve sahip olduğu geniş coğrafi alanı ile müşteri memnuniyetine ve müşteri hizmetlerine verdiği önem yer almaktadır. Prysmian Group, Milan Blue Chip borsasında işlem görmektedir.

Haberin Kaynağı : I M A G E Public Relations


17.08.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş