Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kablo > Tüm Kablo Haberleri

3M Türkiye’nin Yöneticileri 3M’in Global Yapılanmasında Üst Düzey Roller Üstleniyor

Etiketler

3M Türkiye

3M Türkiye’nin Yöneticileri 3M’in Global Yapılanmasında Üst Düzey Roller Üstleniyor

Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Tedarik Zinciri Müdürü olarak atanan Tamer Güneş ile birlikte son 3 yılda 3M’in global yapılanmasında görev alan 3M Türkiye yöneticilerinin sayısı 28’a ulaştı. Halen ABD’de beş, İsviçre’de beş ve 18 Türk çalışan ise Orta ve Doğu Arupa bölgesi sorumluluğu ile 3M’in çeşitli yurt dışı kademelerinde görevlerini sürdürüyor.

Küresel yönetim kadrolarında 30’a yakın Türk yöneticinin görev üstlendiği 3M Türkiye, yöneticileriyle 3M’in global yapılanmasındaki etkisini artırıyor. 2011 yılından bu yana 3M Türkiye’de çeşitli görevler üstlenen ve son bir yıldır 3M Türkiye Tedarik Zinciri Direktörlüğü görevini yürüten Tamer Güneş, 3M Türkiye deneyimi sonrasında yurtdışında bölgesel yapılanma içerisinde üst düzey yönetici olarak İsviçre'ye atandı. Böylece Güneş, 3M Türkiye’den yurtdışına üst düzey yönetici seviyesinde görevlendirilen isimler arasına katıldı. Tamer Güneş, 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 3M Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Center of Expertise (COE) içinde yer alan 3M’in İsviçre’deki Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Üretim ve Tedarik Zinciri Müdürü oldu. Güneş’in ardından 3M Türkiye Tedarik Zinciri Direktörlüğü’ne ise Ilona Sroka getirildi.

Tamer Güneş 3M’in küresel yapılanmasında üstlendiği bu görevle Orta ve Doğu Avrupa operasyon komitesinin de üyesi olacak. Güneş, yeni görevinde Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcısı Guiseppe Castaldi ile de çok yakın çalışacak.

İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nin ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 2001 yılında mezun olduktan sonra, ODESA Bilişim’de danışman olarak iş hayatına atılan Tamer Güneş, 3M’e katılmadan önce ise Unilever’de çeşitli üretim ve planlama pozisyonlarında görev yaptı. Evli ve bir çocuk babası olan Tamer Güneş, iyi derecede İngilizce konuşuyor.

3M hakkında:
3M’de biz, yaşamları iyileştirmek için bilimin gücünü kullanıyoruz. 32 milyar dolarlık ciromuz ve 90.000 çalışanımız ile, 200 farklı ülkede yer alan müşterilerimize çözüm ve ürünlerimizi sunuyoruz. Küresel problemlere sunduğumuz yaratıcı çözümler hakkında bilgi almak için www.3M.com ve www.3M.com.tr adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Haberin Kaynağı : Ogilvy PR


02.09.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş