Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Isıtma-Soğutma-Havalandırma > Tüm Isıtma-Soğutma-Havalandırma Haberleri

Termo Teknik İngiltere’den Getirdiği Kombi ve Kazanlarla Genişleterek Komple Isıtma Sistemi Çözümleri Sunuyor

Haberle ilgili fotoğraflar

Termo Teknik İngiltere’den Getirdiği Kombi ve Kazanlarla Genişleterek Komple Isıtma Sistemi Çözümleri Sunuyor

Avrupa’nın en büyük panel radyatör üreticilerinden birisi olan Termo Teknik, iştiraki olduğu ısıtma sistemleri devi Ideal Stelrad Group’un (ISG) ileri teknoloji ile üretilen kombi ve kazanlarını Türkiye’ye getiriyor.

Termo Teknik, İngiltere’nin en iyi ve en çok tercih edilen kombi ve kazanları arasında yer alan Logic ve Evomax markalarına Türkiye’de 50 yıla yakın zamanda oluşturduğu geniş bayi ve servis ağı ile destek veriyor. 
İngiltere merkezli ısıtma sistemleri devi Ideal Stelrad Group’un (ISG) Türkiye’deki iştiraki olarak faaliyet gösteren Termo Teknik, ürün gamını genişleterek, kullanıcıların ısıtma sistemlerine ilişkin farklı taleplerine tek noktadan yanıt veriyor. Türkiye’nin köklü panel radyatör üreticisi olarak tanınan Termo Teknik geçtiğimiz iki yıl içinde Ideal Stelrad Group’un (ISG) Kraliçe Ödül’lü (Queen’s Award) Ideal Heating fabrikasında üretilen, sınıfının en yüksek verimliliğine ve en küçük boyutlarına sahip, tasarruflu Yoğuşmalı Kombi Logic’i ve İngitere’de sınıfında pazar lideri olan yoğuşmalı Kazan Evomax’ı Türkiye’ye getirerek satış ve servis desteği vermeye başladı. Böylece Termo Teknik ısıtma sistemlerine ilişkin farklı ihtiyaçları tek bir noktadan karşılama kapasitesine ulaştı.
Termo Teknik Genel Müdürü Cem Nazif Yalçın, Termo Teknik’in yaşadığı değişime paralel olarak geçtiğimiz dört yıl içinde Türkiye’de satış ve hizmet noktaları sayısını iki katına çıkardığını, yeni takımlar oluşturduğunu belirterek şunları söyledi:

“Termo Teknik olarak geçtiğimiz dört yılda iç pazarda çok hızlı bir gelişme göstererek panel radyatör alanında pazar payımızı yüzde 80 oranında artırdık. İki yıl önce İngiltere’de üretilen ve Avrupa’nın en iyi kombileri arasında yer alan, sınıfının en yüksek verimliliğine ve en küçük boyutlarına sahip, tasarruflu yoğuşmalı kombi ‘Logic’i Türkiye’ye getirdik. Sınıfının en yüksek enerji verimliliğine ve en küçük boyutlarına sahip yoğuşmalı kombisi olarak bilinen Logic mutfakta, iki ayrı banyoda ve ısıtmada aynı anda yeterli sıcak su sağlayabilen, yüksek performanslı, tasarruflu, az yer kaplayan yapısı ile dikkat çekiyor.

İngiltere’den getirdiğimiz bir başka ürünümüzde Evomax kazan. İngiltere’de geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan ve pazar lideri konumunda bulunan Evomax kazanlarımızı da bu yıl Türkiye’ye getirerek satışına başladık. Evomax kazanlar, hata oranı sıfıra yakın dayanıklı ve kompakt yapıya, 160 kw’a kadar varan yüksek ısıtma kapasitesine ve yüzde 110’a ulaşan üstün verimlilik özelliklerine sahip. Logic Kombi ve Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Evomax’a verdiğimiz destekle ısıtma sistemleri konusunda tek bir noktadan yoğuşmalı kombi, kazan ve panel radyatör ihtiyaçlarının tümünü karşılayabilecek konuma geldik. Önümüzdeki yılllarda sistem tedarikçisi olarak yeni ürünleri Türkiye’ye getirmeye, bayi sayımızı arttırmaya, servis ağımızı genişletmeye devam edeceğiz.”

Termo Teknik’in Çorlu’da 100 bin m2 üzerine kurulu modern tesislerde yıllık 4,5 milyon adetlik radyatör üretim kapasitesi ile Avrupa’nın en büyük panel radyatör üreticilerinden birisi olduğunu vurgulayan Yalçın, şirketin aynı zamanda, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından gerçekleştirilen İhracatın Yıldızları Ödülünü “Panel Radyatör” kategorisinde en çok ihracat yapan şirket olarak üst üste yedi kez aldığını, panel radyatör alanında da dış ve iç piyasada büyümenin devam edeceğini söyledi.

Haberin Kaynağı : 3C PR


14.11.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş