Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Isıtma-Soğutma-Havalandırma > Tüm Isıtma-Soğutma-Havalandırma Haberleri

Servis Hizmetlerindeki Kalitesi Daikin Türkiye’ye Ödül Getirdi

Servis Hizmetlerindeki Kalitesi Daikin Türkiye’ye Ödül Getirdi

Daıkın Europe'un "En İyi Servis Hizmetleri Desteği"Ödülü Türkiye'nin Oldu.

Daikin tarafından her yıl düzenlenen Avrupa Servis Semineri, 17 ülkenin satış sonrası hizmet departmanlarını Belçika’da buluşturdu. Yeni hedeflerin belirlendiği seminerin ardından, alanlarının en iyileri 4 ayrı kategoride değerlendirilerek ödüllendirildi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda Daikin Türkiye Satış Sonrası Hizmetler Departmanı, ‘En İyi Servis Hizmetleri Desteği’ ile ödüle layık görüldü.

Daikin Europe tarafından her yıl düzenlenmekte olan ‘Avrupa Servis Semineri’nde, bu yıl başarılı olan satış sonrası hizmet departmanları da ödüllendirilirken, Daikin Türkiye, ‘En İyi Servis Hizmetleri Desteği’ ödülünü Türkiye’ye getirmeyi başardı.Bu yıl 23-25 Ekim tarihleri arasında Belçika’nın Brugge kentinde gerçekleşen Avrupa Servis Semineri’nde, Daikin Europe’a bağlı olarak faaliyet gösteren 17 ülkenin satış sonrası hizmet departmanları buluştu. Daikin felsefesi doğrultusunda müşteri beklentilerinin ötesinde değer yaratacak hizmet anlayışına ilişkin görüşlerin paylaşıldığı ve hedeflerin değerlendirildiği seminerde, başarılı hizmetlere ödül verildi. Toplam 12 ülkenin aday olarak gösterildiği ödül sürecinde, başarılı bulunan satış departmanları 4 ana dalda olmak üzere değerlendirmeye alındı. Halen yürüttüğü çalışmaları ile büyük beğeni toplayan Daikin Türkiye Satış Sonrası Hizmetler Departmanı, ‘En İyi Servis Sonuçları’ ve ‘En İyi Servis Hizmetleri Desteği’ kategorileri olmak üzere iki ödüle birden aday gösterildi. Yapılan değerlendirmenin sonucunda Daikin Türkiye ‘En İyi Servis Hizmetleri Desteği’ dalında ödüle layık görüldü.
Bu ödülü Türkiye’ye getirmekten büyük onur duyduklarını dile getiren Daikin Türkiye Satış Sonrası Hizmetler Departman Müdürü Neslihan Yeşilyurt, “Özellikle son bir yıl içinde Daikin Türkiye Akademi, Servis İcra Kurulu, Öneri Sistemi ve Kalite Kurulu (CQM) faaliyetlerinin hizmetlerimize değer katan gelişmeler sağlaması bu ödüllere aday gösterilmemizde ciddi etken oldu. Profesyonel çağrı merkezine geçiş, teknik bölümümüzün faaliyete başlaması ile ayrıca takip edilen Şikayet Yönetim Sistemi, Kriz Masası gibi hızlı çözüm üreten birimlerimiz de hizmetleriyle Daikin Türkiye’yi bu ödüle taşıdı” dedi.Yeşilyurt, Daikin Türkiye’ye ödül getiren bu çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “Daikin Türkiye Satış Sonrası Hizmet Departmanı olarak değişimi başarmak için tüm paydaşlarımızın inanacağı bir vizyon oluşturduk. ‘Neredeyiz? Nereye varmamız gerekir?” sorularına yanıt ararken uzlaşmacı davrandık. Daikin Türkiye yönetiminin değişim konusundaki kararlılığı bize yol gösterdi ve yöneticilerimizin öncülüğünde sunduğumuz hizmetleri en üst noktaya taşıma amacıyla yola çıktık. Tüm ekip arkadaşlarımın emek ve çabasının bir karşılığı olan bu ödül, gelecekteki çalışmalarımız için bize daha büyük sorumluluk ve görevler yüklemektedir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, ürettiğimiz cihazlar gibi satış sonrası hizmetlerimiz ile de Daikin müşterisine en iyisini sunmak için çalışacağız.”

DAIKIN TÜRKİYE HAKKINDA:
Türkiye'de 1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla faaliyetlerini sürdüren Daikin, Temmuz 2011'de Airfel'i satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün iddialı bir yatırımcısı olmuştur. Daikin Türkiye bugün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip şirketidir. Daikin Türkiye çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının iklimlendirme sektörüne yönelik kombi, klima üniteleri, panel radyatörler, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun son teknoloji ile üretilmiş ürünleri bulunmaktadır. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Daikin Türkiye; 6 bölge müdürlüğü, 150 bayi, 500 satış noktası ve 500’ün üzerindeki yetkili servisiyle Türkiye’nin geniş bir coğrafyasına hizmet verebilmektedir. Türkiye’nin yanı sıra Doğu Avrupa, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın da Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlanan Daikin Türkiye, CIS ülkelerinin (Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Gürcistan, Özbekistan, Azerbaycan) ve Kuzey Irak pazarlarının sorumluluğunu da üstlenmiştir.

DAIKIN HAKKINDA:
Osaka-Japonya’da 1924 yılında kurulan Daikin Industries Ltd., bugün 18.5 milyar doları bulan cirosu, 13.6 milyar dolar toplam varlıkları ve 44.630 çalışanı ile dünya ısıtma, soğutma, havalandırma ve flurokimyasal ürünlerinde sektör lideridir. Konut, ticari ve endüstriyel iklimlendirme uygulamaları için müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını gözeten Daikin, tüm dünyada ürün geliştirme alanındaki öncü yaklaşımları ve entegre çözümlerinin rakipsiz kalitesi ve kullanışlılığıyla tanınmaktadır. Daikin Türkiye'nin de bünyesinde yer aldığı Daikin Europe NV, 1972 yılında Avrupa pazarına yenilikçi ürünlerini sunmak için Belçika Oostende kurulmuştur. Daikin Industries Ltd.’in yüzde 100 iştiraki olan Daikin Europe NV, 5.500 çalışanı, Belçika, Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda ve İngiltere'deki 10 üretim tesisiyle Avrupa'nın en büyük klima, ısı pompası ve soğutma cihazı üreticisidir. Bugüne kadar 500.000’in üzerinde kurulumu gerçekleştirilen Daikin VRV ve Daikin Altherma, Avrupa'da en çok satan ısı pompası sistemleridir.www.daikin.com.tr

Haberin Kaynağı : Do Medya


11.11.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş