Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Isıtma-Soğutma-Havalandırma > Tüm Isıtma-Soğutma-Havalandırma Haberleri

E.C.A., Türkiye’de İlk Kez Scot Teknolojisi ile Yerli Kombi Üretti

E.C.A., Türkiye’de İlk Kez Scot Teknolojisi ile Yerli Kombi Üretti

Türkiye’de ilk kez farklı gaz tiplerine adapte olabilen yoğuşmalı premiks kombiyi üreten Emas Makine A.Ş.’nin güçlü markası E.C.A., bu ürün gamındaki yeni modellerini tanıttı. E.C.A. 2016’da klima sektörüne de giriş yapacak. Markanın yeni klima ve kombi serileri önümüzdeki günlerde beğeniye sunulacak.

Elginkan Topluluğu çatısı altında 30 yılı aşkın süredir ısıtma sistemleri sektörüne yön veren E.C.A., Türkiye’nin ilk yerli Güvenli Yanma Teknolojisi (SCOT - Safety COmbustion Technology) özelliğine sahip tam yoğuşmalı kombi ürün gamını piyasaya sundu. Elginkan Topluluğu bünyesinde E.C.A. markalı ısı sistemlerini üreten Emas Makina, ilk yerli üretim özelliğini taşıyan SCOT kombi serisinin yanı sıra 2016’da soğutma sektörüne de geniş bir ürün gamıyla giriş yapıyor.

İlk Yerli SCOT Teknolojisi

E.C.A.’nın yeni tam yoğuşmalı premiks kombisi Güvenli Yanma Teknolojisi (SCOT) ile farklı gaz tiplerine kendiliğinden adapte olma özelliği ile öne çıkıyor. Soft start ile sessiz yanma özelliğine sahip olan; Apple ve Android telefonlar ile de kumanda edilebilen E.C.A.’nın yeni kombisinde 24 kW, 30 kW, 35 kW kapasite seçenekleri bulunuyor. Doğalgaz ve LPG kullanma olanağı, kalorifer devresi için ECO modu ve kullanım suyu temininde tüketici alışkanlıklarını kaydeden COMFORT modu gibi kolaylıklar sunuyor. E.C.A. kombilerde, yatayda 7 metreye kadar Ø60/100 konsantrik baca kullanım olanağı bulunuyor. Gelişmiş parametre menüsüne sahip kombilerde, bu menü ile fan hızını değiştirerek baca boyunu arttırma imkanı yer alıyor.

E.C.A.’dan klima pazarına geniş ürün gamı

Emas Makina’nın E.C.A. ürün gamına yeni kattığı klimalarda ise “duvar tipi split klima”, “kaset tipi split klima”, “salon tipi split klima”, “kanallı tip klimalar” ve “VRF ve buna ait farklı iç ünite çeşitleri” olmak üzere geniş bir ürün gamı bulunuyor. Duvar tipi E.C.A. split klima 9000, 12000, 8000 ve 24000 BTU kapasite seçenekleri sunuyor. Gelişmiş kompresor frekansı teknolojisi ile düşük ses seviyelerinde çalışabilen duvar tipi split klima, R410A soğutucu gaz ve özel üfleme dizaynı ile uzun mesafeye (24000 BTU’da 20 metre ve üzeri) hava üşeyebilme özellikleri ile dikkat çekiyor. Ayrıca Full DC inverter özelliği ile daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor. E.C.A. kaset tipi split klima, 18000, 24000, 36000, 48000 BTU kapasite seçenekleri sunuyor. R410A soğutucu gaz ve Full DC inverter teknolojisi ile enerji tasarrufu sağlıyor. VRF serisi ise maksimum 3 modül kombinasyonu ile 72HP kapasite seçeneğine sahip. Full DC inverter teknolojisi, gelişmiş borulama mesafesi ve 64 iç ünite bağlanabilme özellikleri bulunuyor.

Emas Makina Sanayi Genel Müdürü Mehmet Özokumuşoğlu, “E.C.A. markamızla 2016’ya güçlü bir giriş yapıyoruz. Yeni tam yoğuşmalı premiks kombimiz Güvenli Yanma Teknolojisi (SCOT) ile farklı gaz tiplerine ve basınçlarına kendiliğinden adapte olma özelliğine sahip. Bu teknolojiyi Türkiye’de ilk yerli üretim olarak hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Klima pazarı yer almadığımız bir pazardı. Duvar, kaset ve VRF olmak üzere bireysel ve ticari soğutma çözümleri ile tüketicinin beklentilerine birebir karşılık vereceğine inandığımız yeni bir ürün gamı hazırladık. 2016 yeni pazar ve yeni ürünlerimizle markamızın başarılarını sürdüreceğimize inanıyoruz” dedi.

Elginkan Vakfı Hakkında:
Elginkan Topluluğu’nu kuran Elginkan ailesinin memleketi Manisa’dır. Elginkan soyadını taşıyan aile, anne Ümmehan Elginkan tarafından Saruhanlılara bağlıdır. Baba Ahmet Elginkan tarafından aile kökeni, bugün Bulgaristan hudutları içinde kalan Şumnu yakınlarındaki Rusçuk’tan gelmekte ve aile “Rusçuklu Necipzade” olarak bilinmektedir. 1954 yılında Anne Ümmehan Elginkan, Hüseyin Ekrem Elginkan ve Hüseyin Cahit Elginkan; Elginkan Vakfı’nın kurulma kararını alır; bu karar daha sonraki yıllarda çeşitli aşamaları takiben 1985’de hayata geçer. Türkiye’de yerleşik işletme gruplarında vakıf kurma ve/veya vakıflarla bağ kurma sıklıkla karşılaşılan bir uygulama olmamakla birlikte, Topluluğun yönetimini bir Vakıf aracılığı ile yapmak sıra dışı bir uygulama olarak görülmektedir. Vakıf ile hedeflenen Elginkan Topluluğu’nun ebediyyen yaşaması ve milletine hizmet edebilmesidir.

Emas Makina San. A.Ş. Hakkında:
ELGiNKAN TOPLULU⁄U şirketleri arasında yer alan EMAS Makina Sanayi A.Ş., 1985 yılında Pendik-Şeyhliköy Sanayi Bölgesi’nde kurulmuştur. E. C. A. Markası ile döküm katı yakıt sobası üretimine başlayan EMAS A.Ş. ürettiği çeşitli ürünlerden sonra 2004 yılından itibaren kombi üretimine başlamıştır. Üretim kapasitesinin artması nedeni ile kombi üretimini Manisa organize sanayi bölgesinde kurduğu yeni tesislerine taşımıştır. Emas A.Ş. bugün Manisa tesislerinde ürettiği kombi çeşitleri ve Pendik tesislerinde ürettiği katı yakıtlı kat kaloriferi kazanı, boyler, hermetik şofben, termosifonların yanı sıra, Topluluk içi ve Topluluk dışı üretilen ısıtma cihazlarının da satış ve pazarlamasını yapmaktadır. Bunlar, başta panel ve pik döküm radyatör olmak üzere termostatik radyatör valfi, su ve gaz valfleri, havlupan, çelik ve döküm merkezi sistem kazanlar, brülör, yoğuşmalı yüksek kapasiteli duvar tipi kombi/kazanlar, genleşme tankı, güneş panelleri, doğalgaz sayaçlarıdır. EMAS A.Ş., ISO 9001 Kalite Güvencesi Sistemi’ni Türkiye’de ilk uygulayan şirketlerden biri olmakla kalmayıp, Tüketiciyi Koruma Taahhütnamesi’ne ilk imzayı da atarak bu konuda altın madalya ile ödüllendirilmiştir. Ayrıca Emas A.Ş. Sanayi Bakanlığı’nın ‘Tüketici Memnuniyetini ilke Edinen Firma Ödülü’ne ve Tüketicileri Koruma Derneği tarafından “Tüketici Ödülü”ne layık görülmüştür.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


17.03.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş