Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Gıda > Tüm Gıda Haberleri

Damla Su Sapanca Fabrikasına Kalite Ödülü

Etiketler

damla doğal kaynak su

Damla Su Sapanca Fabrikasına Kalite Ödülü

El değmemiş doğal su kaynaklarından şişelenen Damla Doğal Kaynak Suyu, bir büyük ödülün daha sahibi oldu. 

Tüm kaynakları ödüllü ilk su olma özelliğini taşıyan Damla Su Sapanca fabrikası ile Türkiye Mükemmellik Ödülleri’nde 

"Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü"ne layık görüldü.Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Birliği Yönetmeliği’ne uygun ilk su markası Damla Su, Sapanca Fabrikası ile Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve TÜSİAD işbirliğiyle 18 Kasım tarihinde düzenlenen 23. Türkiye Mükemmellik Ödülleri’nde "Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü"nün sahibi oldu.Şirketlere, bölgesel ve küresel pazarlarda rakiplerinden farklılaşması amacıyla yol gösteren Mükemmellik Ödülleri, kurum ve kuruluşların yönetsel yeterlilikleri ile ürün ve hizmetlerini sunmada ulaştıkları kalite ve mükemmellik düzeyini ölçüyor. Kalite kültürünün bir yaşam biçimi olarak yaygınlaşmasına katkı sağlıyor, mükemmelliği özendiriyor ve ödüllendiriyor.

Damla Su Sapanca fabrikasının kalite yolculuğu
Türkiye’deki 4 farklı Damla Doğal Kaynak Suyu dolum tesisinden biri olan Sapanca fabrikası, 5 dolum hattı ve yıllık 45 milyon ünite kasa ile dolum kapasitesi en yüksek dolum tesisi. Kalite Yönetim Sistemleri yolculuğuna 2007 yılında ISO 9001-2000 Kalite Yönetimi Sertifikası alarak başlayan Sapanca fabrikası, sırasıyla ISO 14001-2004 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği, ISO 18001-2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, FSSC 22000, ISO 50001, PAS 223 belgelerinin sahibi oldu.

Damla Doğal Kaynak Suyu Hakkında:
Sapanca, Uludağ, Köyceğiz ve Elazığ’da bulunan el değmemiş doğal su kaynaklarından şişelenen Damla Doğal Kaynak Suyu, dört kaynağı ile birden Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü tarafından “Üstün Lezzet Ödülü”ne layık görülen, Türkiye’nin dört kaynağı birden ödüllü ilk suyudur. Damla Doğal Kaynak Suyu’nun 500 ml’lik şişesi, çevre dostu özellikleri, tasarımı ve kalitesi ile TSE’nin “Altın Ambalaj” ödülünün ve Dünya Ambalaj Örgütü tarafından verilen uluslararası “World Star” ödülünün sahibidir. Damla Doğal Kaynak Suyu, hep bir damla fazlasını hayata katmak için çıktığı yolda, bitki bazlı hammaddeden yapılmış tamamen geri dönüştürülebilir ilk içecek şişesi olma özelliğini taşıyan BitkiŞişe™’yi kullanmaktadır.

Haberin Kaynağı : Mese İletişim


23.11.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş