Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Yazılım-ERP Kurumsal Çözümler > Tüm Yazılım-ERP Kurumsal Çözümler Haberleri

Autodesk Dijital Tasarım Kampı’nda Drone Tasarımları Yarıştı

Haberle ilgili fotoğraflar

Autodesk Dijital Tasarım Kampı’nda Drone Tasarımları Yarıştı

Autodesk ve Endüstriyel Tasarımcılar Derneği’nin (ENTA) Aralık ayında endüstriyel tasarım öğrencilerine yönelik düzenlediği “Autodesk Dijital Tasarım Kampı” kapsamında düzenlenen tasarım yarışmasının sonuçları belli oldu. Bahçeşehir Üniversitesi’nden Almila Ek, Marmara Üniversitesi’nden Onur Argun ve Kadir Has Üniversitesi’nden Uğurcan Akın’dan oluşan ekip, tasarladıkları “Arama ve Kurtarma Amaçlı Drone” modeli ile birincilik ödülünü kazandı.

19-20 Aralık 2015 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi’nde İstanbul’daki tüm üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümü öğrencilerine açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen Autodesk Dijital Tasarım Kampı’na 14 farklı üniversiteden 42 endüstriyel tasarım öğrencisi katıldı. Etkinliğin ilk gününde Autodesk’in yeni nesil 3B tasarım, imalat ve mühendislik aracı Fusion 360 üzerine uygulamalı bir eğitim verilen öğrenciler, ikinci gün düzenlenen tasarım yarışması ile yeni nesil 3B tasarım teknolojilerini deneyimleyerek öğrenme fırsatı buldular. 3 boyutlu insansız araç (drone) modelleri tasarımlarının rekabet ettiği yarışmada dereceye giren ekipler şöyle: 

• Birincilik Ödülü
Almila Ek - Bahçeşehir Üniversitesi
Onur Argun - Marmara Üniversitesi
Uğurcan Akın - Kadir Has Üniversitesi

• İkincilik Ödülü
Serra Özçelik - Marmara Üniversitesi
Ayça Akyıldız - Marmara Üniversitesi
Onur Çavdar - Marmara Üniversitesi
Tina Paknahad - Marmara Üniversitesi

• Üçüncülük Ödülü
Melike Uyanık - Doğuş Üniversitesi
Taylan Soytemiz - Kadir Has Üniversitesi
Ahmet İbrahim Polat - Melikşah Üniversitesi

• Mansiyon
Yunus Babur - Aydın Üniversitesi
Can Fırat - Aydın Üniversitesi
Can Mert Kösele – Işık Üniversitesi

Yarışmada dereceye giren ekipler toplam 3.150 TL değerinde maddi ödül kazanırken, etkinliği tamamlayan katılımcılar ayrıca Autodesk tarafından uluslararası geçerliliği bulunan katılım sertifikası alacaklar.Autodesk diğer tüm profesyonel tasarım araçları gibi, Autodesk Fusion 360’ı da tüm öğrenci, öğretmen ve eğitim kurumlarına ücretsiz sunuyor. Fusion 360 ve diğer 3B tasarım araçlarına yönelik Türkçe öğrenme içeriklerine www.tasarimveteknik.com adresindeki Autodesk Türkiye eğitim ve öğrenme portalından ücretsiz olarak erişilebiliyor.

Autodesk Hakkında:
Autodesk, kullanıcıların hayal etmelerine, tasarlamalarına ve daha iyi bir dünya oluşturmalarına yardım eder. Profesyonel tasarımcılardan mühendis ve mimarlara, dijital tasarım sanatçılarından öğrenciler ve hobi tasarımcılarına geniş bir kitle bugün yaratıcılıklarını pekiştirmek ve önemli tasarım problemlerini çözmek için Autodesk yazılımlarını kullanıyor.

Autodesk, Autodesk Inc.’in Amerika ve/veya başka ülkelerde bulunan ve/veya alt kuruluşlarının ve/veya bağlı kuruluşlarının tescilli markasıdır. Diğer bütün marka isimleri, ürün isimleri ya da tescilli markalar ilgili sahiplerine aittir. Autodesk ürün ve servisler ile ilgili tekliflerinde, özelliklerde ve fiyatlandırmada önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar ve bu belgede olabilecek yazım ve baskı hatalarından sorumlu değildir.© 2015 Autodesk, Inc. Tüm Hakları Saklıdır.

Haberin Kaynağı : Edelman Türkiye


13.01.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş