Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Elektrik-Elektronik-Enerji-Kablo > Tüm Elektrik-Elektronik-Enerji-Kablo Haberleri

Schneider Electric, 2018 Tedarik Zinciri En İyi 15 Listesi’nde 5. Sırada Yer Aldı

Haberle ilgili fotoğraflar

Schneider Electric, 2018 Tedarik Zinciri En İyi 15 Listesi’nde 5. Sırada Yer Aldı

•Şirket aynı zamanda 2018 Tedarik Zinciri En İyi 25 Listesi’nde 12. sıraya yerleşmeyi başardı.

•Gartner’ın hazırladığı liste son teknolojileri baz alan 3 kriteri temel alıyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, saygın araştırma şirketi Gartner’ın 2018 Tedarik Zinciri En İyi 15 Listesi’nde iki sıra yükselerek 5. sıraya yerleşti. Gartner 2018 Tedarik Zinciri En İyi 25 Listesi’nde ise 5 sıra yükseldi ve 12. sıraya yerleşti. Gartner’ın her yıl yaptığı bu sıralamalar, tedarik zinciri liderlerini tanımlama ve en iyi uygulamaları öne çıkarmak adına yapılıyor.

Schneider Electric bu başarısını 44 ülkedeki 207 üretim tesisi ve 98 dağıtım merkezinden oluşan Global Tedarik Zinciri Operasyonlarına borçlu. Aynı zamanda şirket 2017 yılında 86.000 kişilik iş gücüyle 260.000’den fazla ürün referansını yönetti ve 150.000'den fazla sipariş hattını işletti.

Bu başarıyı değerlendiren Schneider Electric Global Tedarik Zinciri Operasyonları Başkan Yardımcısı Mourad Tamoud; “Gartner’ın Avrupa listesinde ilk 5’te yer almış olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Geçtiğimiz yıl, ‘Akıllı Fabrika’ tedarik zincirine odaklandığımız, dijital dönüşüme yoğunlaştığımız bir yıl. Bu ödül de Global Tedarik Zinciri çalışanlarımızın bu özverili çalışmaları ve mükemmel bir müşteri, kalite ve tedarik zinciri sunma konusundaki bireysel katkıları sonucu kazanılmıştır. Aynı zamanda Schneider Electric EcoStruxure™ çözümlerinin tesislerimizde yarattığı tedarik ve dijitalleşme alanındaki başarılarımızı müşterilerimize kanıtlamamıza vesile olmuştur. Mükemmel bir performans sağlamak ve Grubumuz için ticari büyümeyi desteklemek amacıyla tedarik zinciri operasyonel verimliliğinde etkili sonuçlar elde etmek için uygulamalarımızı dünya çapında sürdüreceğiz. Yeni, dijital endüstriyel dünyada müşterilerimize değer katmak için hız ve inovasyonla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Liste 3 temel kriterle belirleniyor

Gartner’a göre Avrupa tedarik zinciri liderleri için ortak olan 3 önemli tedarik zinciri trendi mevcut;

1. Dijital tedarik zinciri kabiliyetlerinin ölçeklendirilmesi; Robotik otomasyon, sensör tabanlı izleme, artırılmış gerçeklik (AR) ve yapay zeka (AI) tabanlı müşteri hizmetleri artık fabrikalarda, depolarda ve idari departmanlarda ölçeklendirilmeye başlandı. Buna ek olarak, şirketler talep noktasından yeniden üretim ve tedarike dönüşte uçtan uca senkronizasyon hedefine doğru ilerliyor.

2. Müşteri iş birliği, hizmet ve deneyim; Müşterilerin ürün kullanımlarını daha iyi anlayarak, gelecekteki talebi tahmin ederek ve sorunlara daha ortaya çıkmadan hızlı yanıtlar vererek, toplam müşteri deneyimine odaklanma.

3. Uçtan uca tedarik zinciri boyunca görünürlük ve izlenebilirlik; Bir işletme ekosisteminde, yalnızca kesintilere tepki vermekle kalmayıp aynı zamanda daha öngörücü olarak gerçek zamanlı bilgilerle faaliyet gösterme.


19.11.2018

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş