Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Elektrik-Elektronik-Enerji-Kablo > Tüm Elektrik-Elektronik-Enerji-Kablo Haberleri

PRYSMIAN GROUP TÜRKİYE KABLOLAMADA YENİ TEKNOLOJİLERİ ANLATTI

PRYSMIAN GROUP TÜRKİYE KABLOLAMADA YENİ TEKNOLOJİLERİ ANLATTI

PRYSMIAN GROUP TÜRKİYE, DATA CENTER 2017 TÜRKİYE’DE YAPISAL KABLOLAMADA YENİ TEKNOLOJİLERİ ANLATTI

Prysmian Group Türkiye, 19 Nisan’da Bilişim Altyapı Sistemcileri Derneği (BASİD) tarafından düzenlenen Data Center Türkiye 2017 Konferansı’nda yer aldı ve yapısal kablolamada yeni teknolojileri sektör profesyonelleri ile paylaştı.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye’nin Gümüş Sponsor olarak katılım sağladığı Data Center Türkiye 2017 Konferansı, 19 Nisan 2017 tarihinde Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’da düzenlendi. Etkinlik kapsamında Fiber Optik Kablolamada Global Ürün Müdürü Tayfun Eren, “Yapısal Kablolamada Yeni Teknolojiler” başlıklı bir sunum yaptı.

 

Sektörün bir araya geldiği Data Center Türkiye 2017 Konferansı’nda, veri merkezleri parametreleri ve bilişim altyapı sektörü tüm boyutları ile değerlendirildi, sektöre dair en son gelişmeler çerçevesinde görüş alışverişi imkanı sunuldu. Bilişim Altyapı Sistemcileri Derneği (BASİD) tarafından düzenlenen Data Center Türkiye Konferansı’nda yeni teknolojiler ve çözümler de tartışıldı. Konferansa, teknoloji altyapısı sunan şirketlerin yöneticileri, bilgi işlem yetkilileri ve akademisyenler, veri merkezi entegratörleri ve yöneticileri, işletme müdürleri, BT yöneticileri, ağ, kablolama ve haberleşme mühendisleri, satınalma yöneticileri, mimarlar ve iş analistleri katıldı.

 

“Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonu kapsamında her alanda yenilikçi çalışmalar yaptıklarını belirten Prysmian Group Türkiye’nin CEO’su Erkan Aydoğdu, “Veri aktarımı konusunda yeni teknolojilerin konuşulduğu bu konferans, sektör profesyonellerinin bir araya gelmesi ve güncel teknolojiler konusunda bilgi alışverişi yapılabilmesi bakımından önem taşıyor. Draka markalı ürünlerimizle, yapısal kablolama ve data center altyapılarında kullanılan günümüz teknolojisini daha da ileri taşımayı hedefliyoruz dedi.

 

Gün sonunda, katılımcılara teşekkür plaketlerinin de sunulduğu konferans kapsamında Prysmianürünlerinin farklılaşan özelliklerini sektör liderleri ile paylaşacaklarını belirten Prysmian Group Türkiye Telekom Satış Direktörü Ufuk Çolak ise şu bilgileri verdi:

“Prysmian’ın ‘Draka UC Connect Yapısal Kablolama Sistem Çözümleri’ geniş bir Ar-Ge çalışmasının ürünüdür. Veri merkezleri, ofisler ve endüstriyel alanlar başta olmak üzere, evlerde de tercih edilen yapısal kablolama sistemi, günümüzde en büyük ihtiyaçlardan biri olan, daha çok verinin daha hızlı iletilmesi amacıyla kullanılıyor. Ar-Ge çalışmalarımızı, günlük hayatta kullanılan kabloların daha hızlı, daha ince olması ve daha az yer kaplaması üzerine odaklamış bulunuyoruz. Pazar ihtiyaçlarına ve günümüz teknolojilerine göre yeni nesil kablolar tasarlıyoruz. Geliştirdiğimiz ürünlerin standartlarını global otoriteler ile belirleyerek, kendi tasarımımız olan patentli kabloları ve bilgi birikimimizi sektöre sunuyoruz.”

 

Prysmian Group Türkiye Hakkında

Merkezi 1964 yılından bu yana Mudanya’da (Bursa) olan Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. bünyesinde, bugün yaklaşık 450 kişi çalışmaktadır. Prysmian Group Türkiye’nin ürün yelpazesi kapsamında, Prysmian ve Draka markaları ile, 220 kV'a kadar olan tüm enerji kabloları, 3.600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları ile fiber optik kabloları, demiryolu sinyalizasyon kabloları, asansör sistemleri, stüdyo broadcast kabloları ve özel kablolar bulunmaktadır. Prysmian Group içinde öncelikli bir ihracat merkezi olan ve 2016 yılında toplam yaklaşık 955 milyon TL olan cirosunun %26’sını ihraç eden Türk Prysmian Kablo, Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. Daha fazla bilgi için: www.prysmiangroup.com.tr

 

Prysmian Group Hakkında

Prysmian Group, enerji ve telekomünikasyon kabloları endüstrisinde, 2016 yılında 8 milyar Euro’ya yakın satışları, 20.000 çalışanı, 50 ülkede faaliyet gösteren 82 fabrikası ile bir dünya lideridir. Yüksek teknoloji ürünleri pazarında yer alan Prysmian Group, geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine; teknoloji ve bilgi birikimine sahiptir. Prysmian Group, ürün yelpazesi kapsamında; enerji iletimi ve dağıtımı için yeraltı ve denizaltı kablo ve sistemleri; çeşitli endüstriyel sektörlerdeki uygulamalar için özel kablolar; video, bilgi ve ses iletimi için optik fiber ve kablolar ve bakır telekom kabloları bulunmaktadır. Prysmian Group’un temel rekabet güçleri arasında, yenilikçi ürün ve üretim süreçleri ve sahip olduğu geniş coğrafi alanı ile müşteri memnuniyetine ve müşteri hizmetlerine verdiği önem yer almaktadır. 2011 yılında Draka’yı bünyesine katan Prysmian Group, Milano borsasında işlem görmektedir. Daha fazla bilgi için: www.prysmiangroup.com


24.05.2017

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş