Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Elektrik-Elektronik-Enerji-Kablo > Tüm Elektrik-Elektronik-Enerji-Kablo Haberleri

Doosan’ın Türkiye’deki Enerji Operasyonları Metin Oktay’a Emanet

Etiketler

doosanenerji operasyonları

Doosan’ın Türkiye’deki Enerji Operasyonları Metin Oktay’a Emanet

Uluslararası platformda enerji tesislerinin altyapılarını üreten Güney Koreli dünya devi Doosan’ın Enerjiden Sorumlu Türkiye Genel Müdürü Metin Oktay oldu.

Global platformda çeşitli pazarlara endüstriyel tesis ve altyapı sağlayan, 127 yıllık köklü geçmişi ve kalitesiyle bilinen Doosan’ın Türkiye’deki enerji operasyonlarının başına Metin Oktay getirildi. Oktay, Doosan’ın enerjiden sorumlu Türkiye Genel Müdürü oldu.

Önceki yıllarda İngiltere’de Rolls-Royce plc şirketinin Afrika kıtasındaki satış, ticari işler ve satış sonrası hizmetlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Metin Oktay, 2006 -2009 yıllarında Almanya’da Airbus A320 uçaklarının motorlarını üreten çok uluslu V2500 programının Finansal ve Ticari işler Direktörü, 2003-2006 yılları arasında ise Orta Doğu ve Asya müşteri finansmanından sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.

Oktay, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş.’ de Genel Müdür Yardımcılığı görevinin ardından son olarak Avusturalyalı Rubicon Resources Limited maden arama şirketinin Türkiye operasyonlarından sorumlu Ülke Müdürü olarak görev alıyordu.

Amerikan Harp Okulu (West Point) Sistem Mühendisliği bölümü mezunu olan Oktay, Bilkent Üniversitesinde Siyaset Bilimlerinde yüksek lisans ve Oxford Üniversitesi Said Business School’da İşletme Yönetimi dalında MBA yapmıştır.

Doosan Hakkında:
Doosan Heavy Industries & Construction Co LTD. 1962 yılında Güney Kore’de kurulmuştur. Doosan, global platformda pazara endüstriyel tesisler sağlayarak Kore'nin ulusal ekonomisinin gelişmesinde rol oynamaktadır. Doosan, tüm enerji kaynakları için altyapı ekipmanları üretmenin yanı sıra, deniz suyu ve atık su arıtma yöntemlerinde tüm tescilli teknolojilere sahip önemli oyunculardan biridir. Şirket 6700 çalışana ve 2012 yılı verilerine göre 9 Milyar Dolarlık ciroya sahiptir.

Haberin Kaynağı : Hill&Knowlton Strategies


22.11.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş