Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Demiryolu > Tüm Demiryolu Haberleri

Sektör Lideri Elektrik Üretimi Fuarı Türkiye’ye Geliyor

Sektör Lideri Elektrik Üretimi Fuarı Türkiye’ye Geliyor

Doğu ve Batı’yı buluşturan Türkiye, son yıllarda elektrik üretimi endüstrisinin en hızlı büyüyen pazarlarından biri oldu. Geçtiğimiz yıllarda trafo üretimi endüstrisi için uluslararası bir merkez haline gelen ülkenin elektrikli makina ihracatının %15’ini trafo, elektrik motoru ve jeneratör sektörü karşılamakta. Aynı zamanda ülkedeki elektrik ihtiyacının 2023 yılına dek yılda %7 oranında bir artış göstermesi beklenmektedir. Bu alanda büyüyen ihtiyacı karşılayabilmek için yapılması gereken yatırımların ise 130 milyar doları bulacağı öngörülmektedir.

CWIEME İstanbul kapılarını 18-20 Kasım tarihlerinde Istanbul Fuar Merkezi’nde açıyor. Türkiye, Orta Doğu, Avrupa, Balkanlar ve BDT bölgelerinden fuarı ziyaret edecek mühendisler, satınalma departmanları, endüstriyel tasarımcılar ve karar alıcılar aralarında Permabond, Rancan, R. Bourgeois, Alliance Windings, İnci Makina, Emtel ve Can Kalıp’ın da olduğu 100’den fazla katılımcıyla buluşacak.

CWIEME fuarları organizatörü i2i Fuarcılık’ın Portfolyo Direktörü Haf Cennydd ‘Yalnızca Türkiye’de değil, bölgenin tümünde elektrik üretimi endüstrisinde gözlemlediğimiz büyüme, bu pazarlar gelişmeye devam ettiği için bize, üretici ve tedarikçileri başarısı kanıtlanmış bir platformda biraraya getirebilmemiz için ideal bir fırsat sunuyor’ şeklinde konuştu.

Fuarda sergilenecek ürün grupları malzeme bazında manyetik çelik, sabit mıknatıs, reçine, yağlar ve kaplamalardan; parça bazında kablo, ara parça, röle ve motorlardan; makine bazında sarma ve kaynak makinalardan ve servisler bazında IT, test ve ölçüm, fason üretim ve bakım onarımdan oluşuyor.

Elektrik motoru ve alternatörler için statör üreten makinalar üreten İtalyan firma DMG Meccanica’nın Satış Müdürü Lorenzo Veglia, ‘CWIEME, dünyaya teknolojimizin gücünü ve bilgimizi göstermek için seçtiğimiz platform ve müşterilerimizle buluşmak, fikir alışverişi yaparak yeni iş anlaşmaları kurmak için büyük bir fırsat. şimdi de CWIEME İstanbul’un bir parçası olarak bu yeni pazarı keşfedecek olmanın heyecanını taşıyoruz.’ derken; Boydem Yapı ve Elektrik Malzemeleri Firması İş Geliştirme Müdürü Barış Aktan ise, CWIEME, doğru tedarikçi ve üreticileri bir araya getiren en önemli platformlardan biri olduğu için bu organizasyonun bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. CWIEME Istanbul bizi sadece çalışmakta olduğumuz müşterilerimizle buluşturmak ve endüstri gelişmelerinden haberdar etmeyecek, aynı zamanda Orta Asya ve Afrika bölgelerinden yeni iş başlantıları kurmamızı da sağlayacak.’ şeklinde görüş bildirdi.

Ticaret ve Eğitim
CWIEME portfolyosundaki diğer fuarlar gibi İstanbul fuarı da yalnızca önde gelen tedarikçilerle buluşabilmenizi sağlayan bir nokta değil aynı zamanda pazardan son haberleri, gelişmeleri öğrenebileceğiniz bir platform olacak.

Fuar bünyesinde yer alan CWIEME Connect seminerleri büyüyen enerji ve üretim ihtiyacı üzerine yoğunlaşırken ayrıca karşılaşılabilecek teknik zorluklar, elektrikli ve hibrid araçlardaki tasarım yenilikleri ve yenilenebilir enerji konularına değinecek.

Uzman konuşmacılar arasında Alstom Ürün Müdürü Safinaz Aybar, IHS Technology’den Kıdemli Analist Josefin Berg, Vahle AR-GE Müdürü Dr. Faical Turki, Endüstriyel Motorlar AR-GE Departman Müdürü Hakan Gedik, Enel Trafo Uzmanı Flavio Mauri ve e-mobilite tasarım ve teknolojileri uzmanı, Okan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Nejat Tuncay bulunuyor.

Haf Cennydd son olarak, ‘CWIEME İstanbul bölgede elektrik motoru, jeneratör, trafo ve teçhizat üreticilerinin ihtiyaçlarına doğrudan cevap verentek fuar olacak. Fuarımızın açılışında yerli ve yabancı tüm katılımcı ve ziyaretçilerimizi karşılamayı büyük bir heyecanla bekliyoruz’ diyor.

CWIEME Istanbul – Türkiye ve Ortadoğu’nun yeni iş kapısı

Tarihler ve Açılış Saatleri:
18 Kasım Çarşamba 2015, 09:30-17:30
19 Kasım Perşembe 2015, 09:30-17:30
20 Kasım Cuma 2015, 09:30-17:00

Fuar Alanı: Istanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy Mah. Atatürk Cad. No: 5/5, Bakırköy, 34149, Istanbul, Turkey

Giriş: Ücretsiz. Ziyaretçi kaydını online olarak önceden gerçekleştirmeyen ziyaretçiler giriş ücretine tabidir.

Haberin Kaynağı : Railway Turkey


15.12.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş