Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Demiryolu > Tüm Demiryolu Haberleri

İstanbul’un Yeni Metrosunda Nexans Kabloları Tercih Edildi

İstanbul’un Yeni Metrosunda Nexans Kabloları Tercih Edildi

Doğuş Grup ve Nexans, Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy Metro Hattı enerji kabloları için 11 Milyon Euro’luk anlaşmaya imza attı.

İstanbul’un yeni metrosunda Nexans kabloları tercih edildi 1

İstanbul’un 20 km uzunluğundaki yeni metro hattı için Doğuş Grup, AG ve OG Alsecure kabloları seçti. Yapılan ilk anlaşma çerçevesinde İstanbul Belediyesi’nin 563 Milyon değerindeki projesi için Nexans’ın Alsecure markası ile pazara sunduğu halojensiz yangın güvenliği kabloları kullanılacak.

Bu proje için Nexans, alev dayanımı ve gaz salınımı dışında kablolar için özel olarak güçlendirilmiş mekanik koruma ve kemirgenlere karşı dayanıklı dış kılıf çözümleri de üretti.

2017’de tamamlanması planlanan proje için yıl boyunca partiler haklinde kablo tedariği devam edecek. Bunun için özel bir tedarik zinciri çalışması yürüten Nexans Tedarik Zinciri Müdürü, Berkay Uzgören projenin zamanında tamamlanabilmesi için özel imalat kablolar olmasına rağmen tedarik anlamında 6 hafta gibi kısa süreleri sağlamak için çalıştıklarını belirtti.

Yeni metro hattı kapsamında yapılacak 16 istasyon ile 24 dakika içinde Üsküdar’dan Çekmeköy’e ulaşım mümkün olacak. Proje tamamlandığında saatte 65,000 yolcu çift yönlü olarak taşınabilecek.

Nexans Türkiye Kıdemli Satış Müdürü Emre Erol proje hakkında şunları söyledi: “Nexans olarak böyle prestijli bir proje içinde yer almaktan ve Doğuş Grubu gibi önemli bir firma tarafından seçilmiş olmaktan gurur duyuyoruz. İstanbul trafiğine nefes aldırcak bu hat içinde bizden de bir parçanın bulunması çok memnun edici.”

Proje hakkında veya Nexans’ın farklı demiryolu çözümleri ile ilgili bilgi almak isterseniz bizlere www.nexans.com.tr adresinden ulaşabilir veya 3-5 Mart tarihleri arasında İstanbul Expo Merkesinde düzenlencek Eurasia Rail Fuarı’nda 10. Salon, D1012 nolu standımızda bizi ziyaret edebilirsiniz.

Haberin Kaynağı : Voltimum


19.02.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş