Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Beyaz Eşya > Tüm Beyaz Eşya Haberleri

Technocast, Beyaz Eşya ve Küçük Ev Aletlerine Hizmet Veriyor

Technocast, Beyaz Eşya ve Küçük Ev Aletlerine Hizmet Veriyor

‘Ülkemizde ilk defa düzenlenecek olan HEFI fuarının da sektörün önemli fuarları arasında yerini alacağını ve bizi hem yurtiçi hem de yurtdışından mevcut ve potansiyel iş ortaklarımızla buluşturacak önemli bir platform olacağını düşünüyoruz’ diyen İdil Öney, Technocast’ın 2017 senesinde AR-GE Merkezini de hayata geçirdiğini belirtti.

Kısaca firmanızı tanıtabilir misiniz?

İdil Öney: 2002 senesinde kurulmuş olan Technocast 3 ayrı sektörde, küçük ev aletleri, otomotiv ve medikal alanlarında faaliyet göstermektedir. Faaliyetlerimize 2002 senesinde otomotiv alanında alüminyum jant üretimi ile başladık, ilerleyen yıllarda plastik enjeksiyon alanında yatırım yaparak beyaz eşya ve küçük ev aletleri sektörlerine OEM/ODM tedarikçi olarak hizmet vermeye devam ettik.

Technocast olarak tedarikçisi olduğumuz iş ortaklarımıza entegre üretim tesislerimizde tasarım ve Ar-Ge ile başlayarak üretim, serigrafi, montaj alanlarında servis vermekteyiz. Tesislerimizde üretimi yapılan ürünler ağırlıklı olarak elektrikli süpürge, sıcak içecek hazırlama ve mutfak ürünleri gruplarında yer almaktadır. 

Yatırımlarımıza medikal alanını da dahil ederek 2013 senesinde Çerkezköy OSB’de kurduğumuz temiz oda tesislerinde Endoskopi aksesuarları üretimi konusunda çalışmalara başladık ve 2015 senesinde üretime geçtik.

Technocast olarak bugün her 3 alandaki Ar-Ge ve üretim faaliyetlerimizi Çerkezköy OSB’de 3 lokasyonda toplam 15.000 metrekare kapalı alanda sürdürmekteyiz. 2017 senesinde stratejik önceliklerimiz doğrultusunda küçük ev aletleri, otomotiv ve medikal alanlarındaki Ar-Ge, inovasyon çalışmalarımızı ve ekiplerimizi bir araya toplayarak Technocast Ar-Ge Merkezini hayata geçirdik.

HEFI 2018 fuarına katılıyorsunuz. Fuara katılma amacınız, fuardan beklentilerinizi öğrenebilir miyiz?

İdil Öney: Technocast olarak her 3 iş kolumuzda da ihracat bizim öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Faaliyet gösterdiğimiz sektörler ile ilgili yurtiçi ve yurtdışı fuarları gerek katılımcı gerek ziyaretçi olarak mutlaka takip ederiz.

Ülkemizde ilk defa düzenlenecek olan HEFI fuarının da sektörün önemli fuarları arasında yerini alacağını ve bizi hem yurtiçi hem de yurtdışından mevcut ve potansiyel iş ortaklarımızla buluşturacak önemli bir platform olacağını düşünüyoruz.

Fuarın sektör için önemini değerlendirir misiniz?

İdil Öney: HEFI öncelikle ana sanayi ve yan sanayiyi ortak bir platformda buluşturması bakımından oldukça önemli bir fuar. Sektörün önde gelen markalarını ve tedarikçilerini aynı ortamda toplamak güzel bir sinerji yaratacaktır.

Önümüzdeki yıllarda fuarın tekrarlanmasıyla bu sinerji artarak devam edecek ve sektörün tüm paydaşlarını bir arada toplayan bir platform olarak sektörün önde gelen  fuarları arasında yerini alacaktır.

HEFI 2018 fuarının Türkiye’ye ve sektöre katkısını değerlendirir misiniz?

İdil Öney: HEFI Türkiye’de bugüne kadar beyaz eşya sektörüne özel bir fuar olmaması bakımından bir ilk ve oldukça önemli. Yurtdışından gelecek ziyaretçiler ve ihracata yapacağı katkı bakımından da sektöre hareketlilik getirecektir.

Önümüzdeki yıllarda da  fuarın hem yurtiçi hem de yurtdışı katılımların artması ile devam etmesini temenni ediyoruz.

 


30.03.2018

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş