Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Beyaz Eşya > Tüm Beyaz Eşya Haberleri

Reka A.Ş., HEFI 2018’de Boy Gösterdi

Reka A.Ş., HEFI 2018’de Boy Gösterdi

Kablo gruplama alanında özellikle beyaz eşya, ısıtma-soğutma, dijital ve ticari buzdolabı sektörlerine tedarikçi olarak faaliyet gösteren Reka A.Ş., kuruluşundan bu yana geçen kısa sürede beyaz eşya yan sanayisinde tercih edilir bir firma oldu. HEFI Fuarının katılımcı firmaları arasında yer alan Reka A.Ş. Genel Müdürü İrem Günercan, sorularımızı yanıtladı.

HEFİ Fuarı şirketiniz için verimli geçti mi?

İrem Günercan: Kendi alanımızda verimli geçtiği söylenebilir. Ulaşabileceğimiz bazı potansiyel müşterilerimize ve yeni tedarikçi adaylarının bir kısmına ulaştık. Yerli ziyaretçilerimiz oldu ancak yabancı ziyaretçiler beklediğimiz seviyede değildi. İkili (B2B) görüşmelerde organizasyon zayıftı.

Fuar beklentilerinizi karşıladı mı?

İrem Günercan: Ana sanayilerimizin biraz daha fazla ilgi göstermesi gerektiğini ve bu sayede orada olacak yan sanayiler ve ziyaretçilerin artacağını düşünüyoruz.

Organizasyon firmasının eksikleri nelerdir?

İrem Günercan: Daha fazla firmaya ulaşılabilir. Reklam yapma konusunda biraz daha fazla çalışmalar yapılabilir. Bu sayede yurt dışı firmaların katılımlarını artırabilirler.

Türkiye, beyaz eşya yan sanayi üretiminde Avrupa birincisi olarak lanse ediliyor? Bu sebeple fuarın daha başarılı olması için neler yapılmalıdır?

İrem Günercan: Avrupa’da üretim yapan birçok ana sanayinin fuarda standının olması sağlanabilir. Bu sayede yan sanayilerin kendilerini tanıtıp onlarla kontak kurarak ihracat yapma olanağı artar. Ancak bu fuarda Avrupa’dan katılımın zayıf olduğu tarafımızdan gözlemlendi.

Fuarın 2019 yılında da yapılması planlanıyor ve daha sonraki yıllarda da 2 yılda bir 2021-2023-2025 gibi tekli yıllarda başarısı oranında devam edecek. Bu konu da neler söylersiniz?

İrem Günercan: İlk yılının olması nedeniyle bazı eksikliklerin olduğu ve bunların bir sonraki yıllarda giderileceğinden şüphemiz yok. Bu nedenle devamlarının olmasında büyük faydalar olacağını düşünüyoruz


29.08.2018

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş