Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Beyaz Eşya > Tüm Beyaz Eşya Haberleri

IFA 2018'in 3 Büyük Trendi: Akıllı Cihazlar, Yapay Zeka ve 8K Televizyon

Haberle ilgili fotoğraflar

IFA 2018'in 3 Büyük Trendi: Akıllı Cihazlar, Yapay Zeka ve 8K Televizyon

IFA NEXT’te; ev için akıllı ve bağlantılı cihazlar, tüketici elektroniği ve sağlık ürünleri ile bütünleşmiş güçlü AI uygulamalarının yanı sıra en iyi ekran kalitesine sahip TV'ler ziyaretçilere tanıtılacak.

Dünyanın en önemli tüketici elektroniği ve ev aletleri fuarı olan IFA 2018’de sergilenecek ürünlerin öne çıkanları, IFA'nın Roma'da düzenlenen Küresel Basın Konferansı'nda gazetecilere tanıtıldı. Küresel Basın Konferansı; IFA 2017 ile başlayan ve gelişme aşamasındaki yeni işletmelerin, araştırma enstitülerinin ve şirketlerin yenilik platformu olan IFA NEXT'in başarısının kutlanması için bir fırsat oluşturdu.

360'ın üzerinde gazeteci ve sektör paydaşının takip ettiği, iki gün süren Küresel Basın Konferansı’nda tüketici elektroniği ve ev aletleri alanındaki markaların yetkilileri brifing verdi. Ayrıca, IFA, endüstri birliği GFU ve araştırma ve analitik ortağı GFK'nin önemli sektör trendleri ayrıntılı olarak basın mensuplarıyla paylaşıldı.

“IFA, küresel teknoloji ekosisteminin bağlayıcı dokusudur”

Messe Berlin Genel Müdürü Dr. Christian Göke yaptığı açıklamada; "Teknoloji mega trendleri; ses kontrolü ve yapay zeka gibi güç üreten teknolojilere dönüşen çok daha küçük ve güçlü parçalar ile yeniliklere öncülük etmektedir. IFA, tüm bu yenilikleri bir araya getiren organizasyondur, küresel teknoloji ekosisteminin bağlayıcı dokusudur. Çünkü yenilikler üreten yalnızca bir sektör bulunmamaktadır, aynı problemleri çözmeye çalışan ve yeniliklerin sınırlarını zorlamaya çalışan yedi, sekiz veya dokuz farklı sektör var. Her sektör kendi bilgisini, anlayışını ve becerilerini sunar. Bütün bu sektörler birbirlerinden öğreniyor, birbirlerine ilham veriyor. Bu paylaşım, yenilik ortaklığının en iyi hali.” dedi.

“IFA, büyük teknoloji eğilimlerini keşfetmek ve sergilemek için en iyi platform”

IFA organizatörlerinden GFU Tüketici & Ev Elektroniği Denetim Kurulu Başkanı Hans-Joachim Kamp ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Ürünler ve ürün kategorileri birbiriyle çok daha bağlantılı. Günlük hayatımızda, tüketici elektroniği ve ev aletlerindeki ani etkiyi görebiliriz; bu yüzden IFA, bu büyük teknoloji eğilimlerini keşfetmek ve sergilemek için en iyi platformdur. IFA'nın yaptığı gibi lider markaların, perakendecilerin, tüketicilerin ve medyanın ihtiyaçlarını karşılayan başka bir fuar bulunmamaktadır. Home Appliances@IFA'nın onuncu yıldönümü ve IFA'nın geçen yıl sergilediği 4.7 milyar avroluk sipariş hacmi ile yeni bir rekor kırması, IFA'nın yeniliklerin merkezinde yer aldığını gösteriyor.”

“Müşteriler, teknolojiyi en hızlı biçimde tümüyle kullanmak istiyor”

GFK Perakende ve Teknoloji Tüketici Elektroniği Küresel Yöneticisi Jürgen Boyny da genel piyasa gelişmeleri hakkında şöyle konuştu: "Önemli olan tüketicidir. Sektör, tüketicilerin ihtiyacını karşılamak için yenilik yapar, tüketiciler de yeni ürünleri alırlar. Artık, insanlar dijital olarak birbirlerine bağlı olduklarından bu deneyimden de en iyi şekilde yararlanmaya istekliler. Müşteriler, teknolojiyi en hızlı biçimde tümüyle kullanmak istiyor. Eğlence ve iletişimin yanı sıra hayat tarzına uygunluk ve rahatlık bekliyorlar. Tüketiciler bir yeniliği gördüklerinde ve yeniliğin nasıl kullanıldığını anladıklarında satın almak istiyorlar."


“Orta sınıf, harcamalarını artırarak devam ettirecek”

ZVEI Yönetim Kurulu Üyesi Georg Walkenbach da konuşmasında; "Ev aletlerinin iki bölümünde de devam eden pozitif pazar büyümesi yaşanmasını bekliyoruz. Büyüme dünyanın hemen her ülkesinde devam edecek, çünkü dünyanın her yerinde orta sınıf, harcamalarını artırarak devam ettirecek. Bunun yanı sıra, yeni teknolojiler ve tasarım eğilimleri pek çok ürün grubundaki büyüme potansiyeline öncülük etmektedir. Neredeyse, her ürün kategorisinde yenilik görebildiğimiz mutfak, buna iyi bir örnektir." ifadelerini kullandı.

“Büyüme başlayacak, hayatlarımız değişecek”

IFA Yetkili Müdürü Jens Heithecker ise "IFA olarak baktığımızda markaların, gelişime açık yeni işletmelerin, mucitlerin, perakendecilerin ve tüketicilerin ana eğilimlerini gözlemliyoruz. Açıkça görüyoruz ki tüm sektör ekosistemindeki teknoloji mega eğilimlerinin ve daha da yakınlaşan işbirliklerinin öncülük ettiği yeniliğin etkileyici yükselişi için en önemli noktadayız. Bu sayede büyüme başlayacak, hayatlarımız değişecek ve yakında ‘tüketici elektroniği’ terimi tamamen yeni bir anlam kazanacak." diye konuştu.

IFA NEXT büyük ölçüde büyüyecek

Bu yıl, daha geniş bir alan sunan Hall 26'da düzenlenmesiyle birlikte, IFA NEXT büyük ölçüde büyüyecek.

31 Ağustos’ta kapısını açacak ve 5 Eylül’e kadar ziyaretçileri ağırlayacak fuarda; ev için akıllı ve bağlantılı cihazlar, tüketici elektroniği ve sağlık ürünleri ile bütünleşmiş güçlü AI uygulamalarının yanı sıra, en iyi ekran kalitesine sahip TV'ler ön planda yer alacak.

IFA Global Markets, Avrupa'nın en büyük tedarik fuarı olma yolunda

Büyümeyi artırmak amacıyla düzenlen IFA Global Markets, tedarikçiler, parça üreticileri, OEM'ler ve ODM'ler ile çok sayıda potansiyel müşteriyi Potsdamer Platz'ın yanında bulunan Station Berlin'in etkinlik için ayrılan alanında bir araya getiriyor. IFA Global Markets, tüketici elektroniği sektöründe, Avrupa'nın en büyük tedarik fuarı olma yolunda hızla ilerliyor.


Shift Automotive’de geleceğin otomotiv teknolojileri sergilenecek

IFA 2018'deki önemli etkinliklerden biri de Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı, Palexpo, IFA ve Messe Berlin'in ortak girişimi olan ve bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Shift Automotive olacak. Berlin'deki IFA Fuarı’nın yanında 4-5 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Shift Automotive’de otomotiv sektöründeki inovatif gelişmeler ve gelecek tasarımları sergilenecek.

İki yılda bir düzenlenecek etkinlik, yeni otomotiv teknolojilerinin tüketicilerin düşüncelerini, hayatını ve sürüş tekniklerini nasıl değiştireceğini keşfetmelerine yol açacak. Shift Automotive, Mart 2019'da da Cenova'da düzenlenecek.

 

 


07.05.2018

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş