Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Beyaz Eşya > Tüm Beyaz Eşya Haberleri

HSC Kablo, HEFI’de Önemli Bağlantılar Kurdu

HSC Kablo, HEFI’de Önemli Bağlantılar Kurdu

2014 yılında üretime başlayan HSC Kablo, büyümesini hızla sürdürüyor ve yatırımlarına devam ediyor. HSC Kablo Genel Müdürü Fatih Tan, yaptıkları yeni fabrika yatırımı ile silikon kablo ve conta üretimlerine ek olarak cam elyaf makaron üretimine de başladıklarını söyledi. HEFI fuarında bir araya geldiğimiz Fatih Tan, fuarın kendileri için verimli geçtiğini söyledi.

HSC Kablo hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Fatih Tan: HSC Kablo ve Profil, 2014 yılında faaliyetlerine başlayıp, pişirici ve ısıtıcı gruplarına silikon kablo ve conta ürünleri üretmektedir. 45 çalışanıyla Esenyurt’taki fabrikasına ek olarak Hadımköy’deki kendi üretim tesislerinde cam elyaf makaron üretimine de başladı. Hadımköy’de 2000 metrekare kapalı alanı olan bir fabrika yatırımımız oldu. HSC olarak bugün 18 ülkeye ihracat gerçekleştirmekteyiz. HEFI’de kurduğumuz yeni bağlantılar ile ülke sayısının da hızla artacağını düşünüyorum.

HEFI Fuarı ilk kez düzenlendi. Fuar hakkındaki görüşleriniz?

Fatih Tan: HEFI fuarı bizim açımızdan oldukça verimli ve güzel geçti.  Çok farklı ülkelerden fırın ve diğer beyaz eşya ürünleri üreten firmaların satın alma yetkilileri ve yönetici düzeyindeki insanlar ziyarete geldiler. Doğru bağlantılarımız oldu. Türkiye’deki yan sanayi çok güçlü konumda. Türkiye’nin beyaz eşya yan sanayisi bu kadar güçlüyken, yerli ana sanayilerin ve  diğer yan sanayi firmalarının da fuarı desteklemesi gerektiğini düşünüyorum. Biz fuardan çok memnun kaldık. Çok farklı ülkelerden; Beyaz Rusya, Rusya, Güney Amerika, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’dan ziyaretçiler geldi. Fuarın gelecek yıllarda büyüyerek devam etmesini istiyoruz.


29.08.2018

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş