Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Beyaz Eşya > Tüm Beyaz Eşya Haberleri

Fransız Şirket Titanox, Boztaş Bursa’yı Satın Aldı

Fransız Şirket Titanox, Boztaş Bursa’yı Satın Aldı

2013 yılı sonunda Bursa’da kurulan Boztaş Bursa,  özellikle otomotiv sanayisinde faaliyet gösteren firmaların kullanmış olduğu tüm bağlantı elemanlarının teminini sağlamakta ve her geçen sene iş hacmini artırmaktadır.

Boztaş Bursa Genel Müdürü Burak Karakaş, müşterilerin piyasada bulmakta zorluk çektikleri ürünlerde müşteri odaklı çok hızlı çözümler sunduklarını belirtti. Fransız şirketler grubu Fodor Industrie’nin Boztaş Bursa’yı satın almasının ardından, Boztaş Bursa adını TITANOX TURKEY olarak değiştirecek.


Boztaş Bursa, Spesifik Ürünlerde Hızlı Çözümler Sunarak Ön Plana Çıkıyor


SUBCONTURKEY: Boztaş Bursa ne zaman ve nerede kuruldu? Boztaş Bursa’nın faaliyetlerinden bahseder misiniz, satışınızı yaptığınız ürünleri rakiplerinden ayıran özellikleri nelerdir?

Burak Karakaş: 2013 yılı sonunda Türkiye’deki otomotiv sektörünün ana merkezi olan Bursa'da deneyimli ve dinamik bir kadroyla faaliyetimize başladık. Öncelikli olarak otomotiv sanayisinde faaliyet gösteren firmalar, OEM’ler(Orijinal Ürün Üreticileri), 1. ve 2. kalite ürün üreten şirketlerin kullanmış olduğu tüm bağlantı elemanlarının teminini sağlamaktayız. Mühendislik hizmetimiz ile projelerini geliştirmeleri için gereken AR-GE faaliyetlerinde yardımcı olmak için müşterilerimize teknik anlamda katkı sunmaktayız. Bunun yanında lojistik hizmetimiz ile müşterilerimizin stok yönetimini yaparak stok maliyetlerini minimuma indirmekteyiz. Ağırlıklı olarak proje bazlı çalışıyoruz ve genellikle bu proje kalemleri özel tasarım bağlantı elemanlarından oluşuyor. İç ve dış piyasalarda kurmuş olduğumuz güçlü tedarik zinciri sayesinde talep edilen ürünleri istenen kalitede ve özelliklerde ürettirebiliyoruz.

SUBCONTURKEY: Özellikle hangi sektörlere yönelik hizmet veriyorsunuz? 

Burak Karakaş: Otomotiv sanayi ve aftermarket grupları başta olmak üzere; savunma sanayi, havacılık, inşaat, makine, enerji, mobilya ve dayanıklı tüketim malları üreticilerine yönelik hizmet etmekteyiz.

SUBCONTURKEY: Yurtdışı satışlarınızı artırmak için neler yapıyorsunuz?

Burak Karakaş: 2015 yılı itibari ile yurt içi ve yurtdışı fuarlarına ağırlık verdik. Bu fuarlarda hem müşteri hem de yeni tedarikçiler ile buluşma fırsatı yakalamış oluyoruz. Bu sene Fodor Industrie grubunun şirketimizi satın almasıyla global bir marka olan Titanox’un çatısı altına girdik. Yeni yapımızla birlikte Orta Doğu ve Türkî Cumhuriyetleri de kapsayan geniş bir pazarda faaliyet gösteriyor olacağız.

SUBCONTURKEY: Müşterileri taleplerine cevap verme yeteneğinizden bahseder misiniz?

Burak Karakaş: Bizim en fazla önemsediğimiz şey " müşteri taleplerine cevap verme" konusu aslında. Personelimiz bu konuda yetenekli ve tecrübeli. Gelen talepleri değerlendirerek, iç ve dış piyasadaki tedarikçilerimizden çözümler bulabiliyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde müşterilerimizden gelen talepleri %90 oranında cevaplayabiliyoruz diyebilirim. Özellikle müşterilerin piyasada bulmakta zorluk çektikleri spesifik ürünlerde çok hızlı çözümler buluyor ve tedarikini sağlıyoruz.

SUBCONTURKEY: TITANOX’un Boztaş Bursa’yı satın alması hakkında detaylı bilgi verir misiniz?

Burak Karakaş: TITANOX Fastening Technologies, Türk bağlantı elemanları distribütörü Boztaş BURSA şirketinin alımını başarıyla tamamladı. Titanox şirketi bağlama teknolojilerinde onlarca yıllık deneyime sahip. Şirket 1975 yılından bu yana bağlama çözümlerinin dağıtımına odaklanmakta ve Fransa pazarında lider pozisyonda bulunmaktadır. TITANOX Fastening Technologies'in holding şirketi Fodor Industrie grubu, Çin ve Hindistan merkezli yan sanayi ürünleri vasıtasıyla 2008 yılından bu yana uluslararası pazarlarda büyümüştür. Türk şirket Boztaş Bursa'nın stratejik satın alımı, Fodor Industrie'nin uluslararası pazarda etkin olduğu alanı artıracaktır. Bu satın alma ekip üyelerimiz ve müşterilerimize önemli bir değer katacaktır.

Boztaş Bursa, Türkiye'nin en büyük sanayi şehri olan Bursa merkezli bir dağıtım şirketidir. Bursa'nın OEM'ler ve ikinci sıra tedarikçiler sayesinde çok güçlü bir otomotiv altyapısı vardır. Boztaş Bursa da bu alanda büyük bir iş hacmi geliştirmiştir. Boztaş Bursa aynı zamanda inşaat, elektronik, petrokimya, türbin ve mobilya gibi çeşitli pazarlara da hizmet vermektedir. Boztaş Bursa'nın tecrübeleri ve referansları ile birleşen teknik uzman Titanox, Fodor Industrie grubunun global alandaki satışlarını artıracak. 

Türk şirket Boztaş Bursa'nın alımı, Fodor Industrie grubu için önemli bir başarıdır. Bu satın alım, Titanox 'un bağlama teknolojileri global pazarındaki (Fransa, Çin ve Hindistan'daki) genişleme politikasının sürekli olacağını göstermektedir.

Boztaş Bursa isimli şirket, "TITANOX TURKEY" adını alacaktır. TITANOX TURKEY, kendine ait RIVELIT® markasıyla Türkiye'de genişleyecektir. Şirket aynı zamanda perçinleme, kaynaklama, self-clinching (kendinden perçinli çivileme), erişim çözümleri, özel tasarım parçalar ve standart veya özel bağlama çözümleri gibi çeşitli birleştirme teknolojileri de satmaktadır.


SUBCONTURKEY: 2017 yılı hedefleriniz nelerdir?
 
Burak Karakaş: Öncelikle Boztaş Bursa olarak var olan iş hacmimizi %25 kadar büyütmeyi hedefliyoruz. Bununla birlikte Titanox’un Boztaş Bursa’yı satın almasıyla TITANOX TURKEY olarak pazardaki payımızı artırmak için Titanox’un satmakta olduğu geniş teknik bağlantı elemanlarını portföyünden yararlanacağız. Perçin ve montaj aletleri için RIVELIT® markasıyla ve self-clinching (kendinden perçinli çivileme) ürünleri ve montaj araçları için PEM markasıyla, Türkiye’de odaklanacağımız ürünler standart bağlantı elemanlarının tersine teknik bağlantı elemanları olacak.


10.05.2017

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş