Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Beyaz Eşya > Tüm Beyaz Eşya Haberleri

ETA Kalıp, Otomotiv ve Beyaz Eşya Sektörü İçin Üretim Yapıyor

Haberle ilgili fotoğraflar

ETA Kalıp, Otomotiv ve Beyaz Eşya Sektörü İçin Üretim Yapıyor

Bolu ve Organize Sanayi Bölgesi çalışmamız için görüştüğümüz ETA Kalıp Makine Sanayi Ltd. Şti. ortaklarından Ender Şentürk, firmaları hakkında bilgiler verdi.

Eta Kalıp Hakkında bilgi verir misiniz?

Ender Şentürk: Ender Şentürk, Tarık Bayındır, Atilla Tanış olmak üzere 3 ortaklı bir firmayız. Eta Kalıp olarak sac ve metal kalıpçılığı üzerine çalışıyoruz. Soğuk şekillendirme, sıvama ve form kalıpları, proressive kalıplar yapmaktayız, özellikle beyaz eşya ve otomotiv sektörlerine çalışmaktayız. Makine olarak spesifik makinalar, özel makinalar, otomasyon sistemleri, montaj manikalarıdır. Müşteri istekleri doğrultusunda çözüme yönelik üretimler yapıyoruz, üretim –montaj bant tasarımları, montaj bantları yani üretimde ve montajda kullanılabilecek çözüm odaklı makinalar üretiyoruz.
Şuanda 350 metrekare alanda faaliyet gösteriyoruz. Makine parkımızda 2 adet dik işleme merkezi, 1 tane tel erozyon, 2 adet manuel freze, 2 adet radyal matkap ve 2 adet satıh taşlama 1adet şerit testere, bunun dışında kalıphanede kullanılması gereken alet ve makinalarımız mevcut. 14 kişilik bir ekiple üretimlerimize devam ediyoruz. Müşteri yelpazemiz arasında İstanbul’dan, Gebze’den, Bolu’dan, Ankara’dan, Eskişehir’den firmalar var.

İhracat faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

Ender Şentürk: Arçelik’in bütün işletmeleri ile çalışıyoruz. Güney Afrika işletmesi ile de çalışıyoruz. Romanya ile de çalışmaya başlayacağız. Şuan sözleşmelerimizi yaptık ve 2014 yılının Ocak ayından itibaren Romanya’ya da direkt ihracat yapacağız.2014 yılında ihracat payımızı %20 seviyesine çıkarmak istiyoruz.

Şuan için üretimimizin %10’unu ihraç ediyoruz. 2015 yılında yeni bir fabrika binasına geçmeyi planlıyoruz. 2015 yılında ise ihracatımızı artırmak için yurtdışı fuarlarına katılmayı planlıyoruz.

2014 yılından beklentileriniz nelerdir?

Ender Şentürk: 2014 yılında üretim kapasitemizi arttırmaya devam edeceğiz. 2009 yıllında kurulan bir firmayız, genç ve dinamik bir kadromuz var, her yıl belirlediğimiz büyüme hedeflerini gerçekleştiriyoruz ve 2014 yılında da büyümeye devam edeceğiz. İlk beş yıllık hedefimizi yakalamak için yoğun çaba sarf ediyoruz. 2014 yılının ilk çeyreği bizim için önemli ve ilk 6 aydaki gözlemlerimize göre yatırımlarımızın devamını yapmayı düşünüyoruz. Müşteri yelpazemize otomotiv ve beyaz eşya ana sanayi firmaların yanında Elektrik sektöründe faaliyet göstermeyi hedefliyoruz.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


16.12.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş