Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Beyaz Eşya > Tüm Beyaz Eşya Haberleri

Cam Merkezi’ne Bir Ödül Daha

Cam Merkezi’ne Bir Ödül Daha

Cam işleme sektöründe önde gelen ve Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olan Cam Merkezi’nden bir büyük başarı daha.

TAİDER tarafından aile şirketlerinde sürdürülebilirlik bilincinin gelişmesini desteklemek amacıyla hayata geçirilen “Kuzey Yıldızı: Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Projesi” kapsamında verilen Kuzey Yıldızı Ödülleri, TAİDER 6. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi’nde sahiplerini buldu.

Sürdürülebilirlik Ödülünü Büyük Ölçekli İşletmeler kategorisinde Cam Merkezi Sanayi ve Ticaret A.Ş. almaya hak kazandı. Ödülü Cam Merkezi İnsan Kaynakları Direktörü Gülfem Perçin aldı.

Ödüle ilişkin açıklama yapan Cam Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Semavi Yorgancılar; ‘Aynı ay içerisinde hem kilit müşterimiz Electrolux tarafından İnovasyon Ödülü’ne aday gösterildik ve global ölçekte 3200 tedarikçi arasından 3 Finalist firma arasında yer almayı başardık hem de TAİDER tarafından düzenlenen ‘Kuzey Yıldızı Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Ödülü’nü kazandık. Sektördeki 44.yılımızda öncülüğümüzü her gün daha da güçlendirmenin gururunu yaşıyoruz.’ Dedi.

Semavi Yorgancılar konuşmasına şöyle devam etti: ‘Aile şirketlerinin başarısı her ne kadar nesillere yansıtılsa da; ben farklı bir açıdan değerlendiriyorum. Her birimizin kurumsal organizasyonda büyük veya küçük sorumluluklarımız var. Hepimiz bunun bilinciyle çalışıyoruz ve bu güzel şirketi yaratıyor, yarattığımız bu değeri adil bir şekilde paylaşıyoruz. Sürdürülebilirlik bence bir şirketteki her bireyin sorumluluğu. Bizim Cam Merkezi olarak başarımızın mihenk taşı da bu: Ekibimiz. Bu kültürü hep beraber devam ettiriyoruz. Sürdürülebilirlik yaklaşımımızla; toplumun her alanında katma değer yaratmaya, çevresel etkiyi azaltmaya, paydaşlarımız için kalıcı değerler kurmaya ve oluşturmaya devam ediyoruz. Birlikte büyüyor, birlikte başarıyoruz.’

Cam Merkezi bugün, bünyesindeki ticaret işletmesi Yorsan ile İzmir, Kemalpaşa’da, Türkiye’nin ilk dekoratif cam işleme tesisi Yorglas ile İzmir, Çiğli’de, Ticari Soğutucu ve Beyaz Eşya sektörlerine hizmet veren Yorim ile Kocaeli, Bolu ve Eskişehir’deki fabrika alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedirler. 2018 yılında ise Manisa’da en yeni teknoloji parkuru ile donatılmış, Endüstri 4.0 alt yapısına uygun ‘İlk Akıllı Fabrikası’nın temellerini atmıştır.


17.01.2019

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş