Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Beyaz Eşya > Tüm Beyaz Eşya Haberleri

BEYSAD 23. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Haberle ilgili fotoğraflar

BEYSAD 23. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Burak Özaydemir Oldu.

Toplantı, beyaz eşya ana ve yan sanayi yetkililerinin ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes ve TÜSİAD Yönetim Kurulu üyelerinin bir arada olmasıyla büyük bir “BEYAZ EŞYA SEKTÖR BİRLİKTELİ⁄İ” toplantısı niteliğindeydi.

Arçelik, B/S/H, Indesit Company, Vestel Beyaz Eşya, Ariston Thermo, Candy-Hoover, Haceb firmalarının tamamının üst düzey yetkililerinin bulunduğu toplantıda ayrıca TET-Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu ve TET Yönetim Kurulu Üyeleri ile, TÜRKBESD- Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri de yer aldılar.

Yaklaşık 200 kişinin katıldığı toplantı, gündem gereğince açılış ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ile başladı. Sonrasında başkanlık divanının seçilmesine geçildi. Murat Önay, Handan Hasipek ve Berrak Çekin, öneri üzerine Divan’a seçildiler.

Divan Başkanı’nın toplantıyı yönlendirmesi doğrultusunda BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı M. Bahadır Balkır kürsüye davet edildi ve konuklara bir açılış konuşması yaptı.

Ardından kürsüye 2015 faaliyetlerini sunmak üzere o dönem BEYSAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan Ş. Burak Özaydemir geldi ve faaliyetleri anlattı.

Bu konuşmaların ardından gündem gereğince 2015 yılı bilanço ve gelir-gider hesapları Mali Müşavir Birnur Yenier tarafından sunuldu; Denetleme Kurulu Raporu, Denetleme Kurulu Başkanı Besim Oktayer tarafından okundu; 2016 yılı taslak bütçesi yine Birnur Yenier tarafından okundu, oya sunuldu. Oy birliğiyle kabul edildi.

Bu bölümün ardından Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Disiplin Kurulu üyelerinin seçimine geçildi ve aşağıda bilgilerinize sunulan listeler oy birliği ile kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde çok değerli konuklara söz verildi. Savaş Özaydemir, Hasan Basri Aksu, Turgay Dağ, Hakkı Bayraktar, Hasan Danişment gibi çok değerli, tecrübeli sanayiciler BEYSAD’a ilişkin güzel anılara ve BEYSAD’ın geleceğinden duydukları güvene ilişkin görüşlerini paylaştılar.

Verilen arada yeni Yönetim Kurulu Üyeleri, aralarında yapmış oldukları ilk Yönetim Kurulu Toplantısı’nda görevlendirme yaptılar ve Ş. Burak Özaydemir Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, Erdoğan Kalay ve Murat Öney Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ne, Sefa Böyet sayman üyeliğe seçildiler.

Toplantının ikinci bölümü yine M. Bahadır Balkır’ın konuklara hoş geldiniz ve açılış konuşması ile başladı. Sayın Balkır’ın, yapmış olduğu samimi konuşması ardından, kendisi için hazırlanmış olan özel bir gösterim sunuldu. Büyük alkışlar arasında kendisine bir Teşekkür Plaketi takdim edildi. Teşekkür Plaketini BEYSAD yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ş. Burak Özaydemir, samimi bir teşekkür konuşması eşliğinde takdim etti ve ardından Özaydemir, kürsüde ilk başkanlık konuşmasını yaparak misafirleri selamladı.

Sonrasında kısa bir BEYSAD tanıtım sunumu yapıldı. Sunumu, BEYSAD yeni Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Okyar Bayraktar yaptı. Sektöre ilişkin önemli verilerin paylaşıldığı sunum misafirlerce ilgiyle izlendi ve beğeni topladı.

Sonrasında günün özel konuşmacısı TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes kürsüdeki yerini aldı ve sektöre ilişkin veri ve çalışmaları da içeren konuşmasını sundu. Son derece samimiyetle paylaştığı konuşması ilgi gördü ve konuşmasının sonunda kendisine Bahadır Balkır ve Burak Özaydemir tarafından bir Teşekkür Plaketi verildi.

Program sona ererken, aralarında Ali Koç, Cansen Başaran-Symes, Murat Özyeğin, Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Hakan Bulgurlu, Oğuzhan Öztürk, Emin Bulak, Turgay Dağ, Gonca Eti, Andrea Ojetti gibi iş dünyasının ve burada ismini yazamadığımız tüm üst düzey ana sanayi yetkililerimiz ile sade bir kokteyl programına geçildi ve samimi sohbetler edildi.

YÖNETİM KURULU
YK BAŞKANI : Ş. BURAK ÖZAYDEMİR
YK BAŞKAN VEKİLİ : ERDO⁄AN KALAY
YK BAŞKAN VEKİLİ : F. MURAT ÖNEY
HAMDİ EREM
SAYMAN : SEFA BÖYET
BERRAK ÇEKİN
HASAN BAYRAKTAR
TUNÇ YELO⁄LU
GÖKHAN TURHAN

YÖNETİM KURULU YEDEK
SAYAT ÇAKIR
SEDAT CAN AR
METİN SARAÇ
NEJDET TISKAO⁄LU
EKREM TOPDAL
FATİH KÖYMEN
TUFAN DENİZ
CAN YALMAÇ
AYDIN ARGUN

DENETİM KURULU
BAHADIR BALKIR
BESİM OKTAYER
SEMAVİ YORGANCILAR

DENETİM KURULU YEDEK
HASAN BASRİ AKSU
ATİLLA EREN
ORHAN YELO⁄LU

DİSİPLİN KURULU
HASAN DANİŞMENT
HAKKI BAYRAKTAR
MURAT FIRAT

DİSİPLİN KURULU YEDEK
TUNÇ ULUSOY
GÜLAY ÖZDO⁄U
BİLGİN SEMİZ

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


29.03.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş