Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Beyaz Eşya > Tüm Beyaz Eşya Haberleri

Beyaz Eşya Sektörünün Bağlantı Elemanları Konusunda Çözüm Ortağı: Has Vida

Beyaz Eşya Sektörünün Bağlantı Elemanları Konusunda Çözüm Ortağı: Has Vida

4.000 metrekare üzerinde kapalı alan ve 200’ün üzerinde farklı özelliklerde makine ile müşteri taleplerine hızlı ve kalıcı çözümler sunarak, yıllık 2,5 milyarın üzerinde vida üretim kapasitesine sahip olan Has Vida, müşterilerine sürdürülebilir kalite anlayışına bağlı kalarak hizmet veriyor. Has Vida Satış ve Pazarlama Direktörü Korhan Erkan, sorularımızı yanıtladı ve HEFI fuarına katılma amaçları ve fuardan beklentileri konularında bilgiler verdi.

Kısaca firmanızı tanıtabilir misiniz?

Korhan Erkan: Has Vida, 1975 yılında kurulmuş, 43 yıllık firma kültürü ve sektör bilgisiyle özel vida ve perçinlerde uzmanlaşan, bu tecrübesi ile otomotiv, elektrik, elektronik ve beyaz eşya sektörleri başta olmak üzere birçok yurt içi ve yurt dışı firmaya hizmet veren sektörünün lider firmalarından biridir. Kalite standartlarından ödün vermeden, 43 yıllık üretim tecrübesi ve müşteri memnuniyeti ile yoluna devam eden Has Vida, sektörde aranılan ve öncelikli olarak tercih edilen bir firma konumundadır.

Konusunda uzman 80 yaka ve 20 beyaz yaka ile müşterilerine sürdürülebilir kalite anlayışına bağlı kalarak hizmet vermektedir. Sektördeki ve piyasadaki gelişmeleri yakından takip ederek, müşteri odaklı yürüttüğü yatırım politikalarına hız kesmeden her yıl devam etmektedir. Özellikle Endüstri 4.0’ın son dönemde önem kazanması ile birlikte özellikle otomasyon ile üretim yapan büyük yerli ve global fabrikaların ilk tercih ettiği firma konuma gelmiş durumdayız. Kamera kontrollü vida ve perçin üretimi ile dünyanın birçok ülkesine, özellikle de Avrupa’ya ihracat yaparak, ülke ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlamaktayız.

4.000 metrekare üzerinde kapalı alan ve 200’ün üzerinde farklı özelliklerde makine ile müşteri taleplerine hızlı ve kalıcı çözümler sunuyor, 2,5 milyar üzerinde yıllık vida üretim kapasitemiz ile sektörde önemli bir konumda yer alıyoruz.

HEFI 2018 fuarına katılıyorsunuz. Fuara katılma amacınız, fuardan beklentilerinizi öğrenebilir miyiz?

Korhan Erkan: Uzun yıllardır hizmet verdiğimiz beyaz eşya ana ve yan sanayicilerle olan kuvvetli ilişkilerimizi tazelemek, firmamızdaki yeniliklerden ve yatırımlardan mevcut ve potansiyel müşterilerimizi bilgilendirmek, fuara ziyarete gelecek potansiyel yerli ve yabancı müşterilere HAS Vida’ya tanıtarak ciromuzu arttıracak, yeni müşteriler kazanmayı hedefliyoruz. Özellikle ihracatımızı artıracak ve ülke ekonomisine faydalı olacak yeni müşteriler bulmak amacındayız. Bu sebeple, sadece fuar içinde değil yıl içinde yurtdışı ziyaretlerimizi de sıklaştırıyoruz. Fuar takvimine uygun şekilde mevcut ve potansiyel yabancı müşterilerimize mail yoluyla da davet göndererek onların bizi fuarda ziyaret etmelerini sağlamak istiyoruz.

Fuarın sektör için önemini değerlendirir misiniz?

Korhan Erkan: Fuarlar sektörün önemli oyuncularının bir araya geldiği, gelişmeleri konuştukları ve değerlendirdikleri önemli buluşma anları oluyor. İş ortaklarımızın yaptığı yatırımları ve gelecek dönemki yol haritalarını bilmemiz açısından bizler için çok önemli dönemlerdir. Bununla birlikte bizlerin de müşterilerimizin taleplerine yönelik yaptığımı yatırımlar hakkında bilgi verebilmemize olanak sağlanmış oluyor.

HEFI 2018 fuarının Türkiye’ye ve sektöre katkısını değerlendirir misiniz?

Korhan Erkan: Beyaz eşya ve yan sanayisi Türkiye’de çok kuvvetli olan ve her geçen gün büyüyen önemli bir sektör. Hem istihtam sağlanması, hem yerli ve yabancı yatırımları çekmesi, hem de ekonomiye sağladığı katkılardan ötürü bu fuar hepimiz için önem teşkil ediyor.

 


30.03.2018

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş