Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Beyaz Eşya > Tüm Beyaz Eşya Haberleri

Bantboru, Soğutma ve Beyaz Eşya Sektörün de Güçlü Bir Tedarikçi Olacak

Bantboru, Soğutma ve Beyaz Eşya Sektörün de Güçlü Bir Tedarikçi Olacak

Güçlü rekabetçi performansıyla 23 ülkeye ihracat gerçekleştiren Bantboru, sanayi üretiminde 45 yıllık köklü bir geçmişe sahip.

 ‘Bugün dünyada üretilen her 100 otomobilden 4’ü, fren, debriyaj ve yakıt sistemleri gibi kritik noktalarda BANTBORU ürünleri taşıyor’ diyen CEO Sinan Gider;  ‘Önümüzdeki dönemde daha yüksek bir ivme ile büyümeyi hedeflediğimiz soğutma sektörünün ve beyaz eşya endüstrisinin ülkemizdeki en önemli buluşması olan HEFI 2018’in markamızın bilinirlik ve algısına katkı yapacağına, bu önemli etkinlikte güçlü iş birlikleri için ilk adımları atacağımıza inanıyoruz’ dedi.

Kısaca firmanızı tanıtabilir misiniz?

Sinan Gider: Sanayi üretiminde 45 yıllık köklü bir geçmişe sahip bulunan BANTBORU, otomotiv ve dayanıklı tüketim ürünleri sektörlerinde önem taşıyan boru sistemlerinin dünyanın en büyük 5 üreticisinden biri ve ülkemizin bu alandaki lider uzman kuruluşudur. BANTBORU’nun ürettiği borular otomotiv sektöründe fren ve yakıt sistemlerinin hidrolik iletiminde; buzdolabı ve soğutma sektöründe ise kondenser borusu olarak kullanılmaktadır. 

BANTBORU, 500’ün üzerinde çalışanıyla 30 bin metrekarelik kapalı alana yayılı üretim tesislerinde hammaddeden nihai ürüne kadar tüm prosesleri kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. Kendi bünyesinde oluşturduğu Ar-Ge Merkezi, 2015 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “BANTBORU Ar-Ge Merkezi” olarak onaylanan BANTBORU, güçlü global markaları geliştirerek ülkemizin ihracatını artırma misyonuyla dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan TURQUALITY® marka programı kapsamında desteğe uygun görülen kuruluşlar arasında yer almaktadır.

HEFI 2018 fuarına katılıyorsunuz. Fuara katılma amacınız, fuardan beklentilerinizi öğrenebilir miyiz?

Sinan Gider: Sanayi üretiminde sahip olduğumuz 45 yıllık köklü geçmişin gücünü, sürekli geliştirdiğimiz rekabetçi performansımızla geleceğe taşıyoruz; ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz. Bugün dünyada üretilen her 100 otomobilden 4’ü, fren, debriyaj ve yakıt sistemleri gibi kritik noktalarda BANTBORU ürünleri taşıyor.

Soğutma alanında ise, istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyoruz. Bu alanda Ar-Ge ekibimizle geliştirdiğimiz ürünler sayesinde BOSCH firmasını da müşteri portföyümüze eklemiş bulunuyoruz.

Asla taviz vermediğimiz kalitemizle birleştirdiğimiz, müşterilerimizin hayatını kolaylaştıran esnek iş yapış şeklimizle, kalite ve rekabetin en üst düzeyde önem taşıdığı bu iki endüstride, ülkemizin ve dünyanın önde gelen markalarının rekabetçi perfomanslarına katkı yapan katma değerli iş ortağıyız.

Önümüzdeki dönemde daha yüksek bir ivme ile büyümeyi hedeflediğimiz soğutma sektörünün ve beyaz eşya endüstrisinin ülkemizdeki en önemli buluşması olan HEFI 2018’in markamızın bilinirlik ve algısına katkı yapacağına, bu önemli etkinlikte güçlü iş birlikleri için ilk adımları atacağımıza inanıyoruz.

Fuarın sektör için önemini değerlendirir misiniz? HEFI 2018 fuarının Türkiye’ye ve sektöre katkısını değerlendirir misiniz?

Sinan Gider: Beyaz eşya ve ev elektroniği endüstriyel üretiminde güçlü bir küresel oyuncu olan Türkiye, özellikle Avrupa açısından en önemli üreticilerden biri olma özelliği taşıyor. Öte yandan, Orta Doğu, Asya ve Afrika pazarlarında yüksek ürün ve üretim kalitesiyle olduğu kadar, benzersiz coğrafi konumu ve kültürel yakınlık faktörüyle de sahip olduğu büyük avantajı değere dönüştürmekte büyük başarı gösteren ülkemiz, uzak Asya pazarlarında da büyümesini sürdürüyor.

Ülke sanayi ve ekonomisi açısından böylesi bir öneme sahip beyaz eşya ve ev elektroniği endüstrileri ve yan sanayi için HEFI 2018, yılın en önemli sektörel buluşmasını ifade ediyor. Bu önemli etkinliğin, endüstri ve ülkemiz için çok değerli paylaşımlara sahne olacağına inanıyoruz ve bu sahnede yerimizi almaktan heyecan duyuyoruz.

 


30.03.2018

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş