Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Beyaz Eşya > Tüm Beyaz Eşya Haberleri

Arma Bağlantı, HEFI 2018 Fuarına Katılıyor

Haberle ilgili fotoğraflar

Arma Bağlantı, HEFI 2018 Fuarına Katılıyor

Arma Bağlantı, HEFI Fuarında toplam cirosunun %30’unu oluşturan beyaz eşya sektörü ile bir arada olacak.  Fırın grubu başta olmak üzere diğer ürün grupları içinde bağlantı elemanları üretim yapan Arma Bağlantı, fuarda beyaz eşya sektörüne yönelik ürünlerini tanıtma fırsatı bulacak. Arma Bağlantı Sistemleri A.Ş. yetkilileri Dinçer Adıgüzel ve Murat Dikel son dönemde yaptıkları yatırımlar ve HEFI fuarı hakkındaki görüşlerini bizlerle paylaştı.

Arma Bağlantı’nın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Murat Dikel: Arma Bağlantı Sistemleri, Hadımköy’deki binasında toplamda 7.000 metrekare kapalı alanda faaliyet göstermektedir. Otomotiv ve beyaz eşya başta olmak üzere makine, ziraat, ısıtma, havalandırma, iklimlendirme, elektrik gibi çok çeşitli sektörlere metal bağlantı elemanlarının üretimini gerçekleştiriyoruz. Lastikli bağlantı kelepçeleri, hortum kelepçeleri, boru kelepçeleri, metal bağlantı klipsleri, metal braket ve komponentler ve müşteriye özel ürettiğimiz diğer metal bağlantı parçaları ürün gamımızı oluşturuyor. 17’si beyaz yaka olmak üzere toplamda 95 kişilik bir ekibimiz var. ISO/TS 16949 kalite yönetim sistemi belgesine sahip olan firmamız bu yıl IATF:16949 belgesine geçişi tamamlayacak. Bununla birlikte ISO 14001 ve OHSAS 18001 belgeleri ile ilgili alt yapı çalışmalarımız devam etmekte olup 2018 yılı içerisinde bu belgeleri de almayı planlıyoruz.

HEFI fuarına katılacaksınız. Fuara katılma amacınız ve fuardan beklentileriniz nelerdir?

Murat Dikel: HEFI, bizim iş yaptığımız sektörlerden olan beyaz eşya sektöründeki önemli bir açığı kapatacak bir fuar. Global olarak baktığımızda dünya genelinde beyaz eşya sektöründe özellikle imalat sanayine hitap eden bir fuar yok. Ana sanayinin katılması, üyesi olduğumuz BEYSAD’ın destekliyor olması, sizin de katkılarınızla faydalı bir fuar olacağına inanıyoruz. Bu açıdan fuarı çok önemsiyoruz. İlk defa bir fuarda sadece beyaz eşya sektörü için ürettiğimiz ürünlerle bulunacağız. Bu da potansiyel ana sanayii ve yan sanayii müşterilerimize ürünlerimizi tanıtma fırsatı verecek. Küçük ev aletleri sektörünün fuarda yer alması, bununla birlikte yurtdışından gelecek olan satınalma yetkilileriyle  görüşme imkanı bulmamız bu fuarın önemini bir kat daha arttırmaktadır.

Fuarın sektör için önemini değerlendirir misiniz?

Murat Dikel: Fuar ana sanayi ve yan sanayiyi buluşturacağı için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Ana sanayi firmaları gelecekteki projelerini ve yeni teknolojilerini profesyonel ziyaretçilerine sunma şansı bulacaktır. Aynı zamanda yan sanayi firmalarımız da geliştirmiş olduğu ürünleri diğer ana sanayilerle buluşturma imkanına sahip olacak. Bu yönüyle bakıldığında fuarın çok faydalı olacağını düşünüyoruz.

Arma Bağlantı, Plastik Parça Üretimi İçin de Yatırım Yapıyor

Önümüzdeki dönem için hedefleriniz nelerdir?

Dinçer Adıgüzel: Geçen ay içerisinde önde gelen beyaz eşya ana sanayi firmalarından birini daha müşteri porföyümüze eklediğimizi belirtmek isterim.  Söz konusu ana sanayii için ilk olarak fırın grubunda kullanılan ve yurtdışından ithal edilen bağlantı yayları için bir proje başlatacağız. Sonrasında çamaşır ve bulaşık makinesi başta olmak üzere diğer tüm gruplar için de Ar-Ge ile birlikte verimlilik  ve yerlileştirme çalışmaları yapacağız.

Firmamız kurulduğu günden bugüne kadar metal bağlantı elemanları üretimi yapmaktadır ancak geçen yıl müşteri talepleri doğrultusunda plastik parça üretimi içinde bir proje başlattık.  Bu doğrultuda ilk plastik enjeksiyon makinemiz Haziran ayı içerisinde üretim hattımızdaki yerini alacaktır. Plastik parça üretimini hem beyaz eşya hem de otomotiv sektörü için planlıyoruz. 2018 ve 2019 yılında söz konusu üretim için yatırımlarımız tüm hızıyla devam edecektir.


27.04.2018

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş