Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Bağlantı Elemanları > Tüm Bağlantı Elemanları Haberleri

Titgemeyer, Türkiye Stoklarında Bağlantı Elemanları Özel Ürünlerine Öncelik Verecek

Titgemeyer, Türkiye Stoklarında Bağlantı Elemanları Özel Ürünlerine Öncelik Verecek


Titgemeyer Türkiye Ülke Müdürü Mehmet Barış Dinç:Titgemeyer, Türkiye Stoklarında Bağlantı Elemanları Özel Ürünlerine Öncelik Verecek

Titgemeyer Grubu,  Adolf ve Fritz Titgemeyer kardeşlerin 1 Nisan 1901 tarihinde, araba yapımı ve demirciler için ihtiyaç maddeleri ve iş aletleri dağıtımı yapmak amacıyla Osnabrück yakınlarındaki Melle'de kurdukları bir toptancı şirketinden bugün 500 çalışana ulaşmış, Avrupa ve dünyanın birçok noktasına hizmet veren global bir firmaya dönüşmüştür. 116 yıllık tecrübesi ile bugün perçinleme teknolojileri, havalı ve akülü montaj el aletleri ve otomasyon sistemleri ile tüm endüstri kollarına hizmet veren bir yapıdadır.

İngiltere, Almanya ve Çek Cumhuriyetinde üretim merkezleri mevcut olan Titgemeyer’in Danimarka, Avusturya, Polonya'da doğrudan yatırımları ve bir çok farklı ülkede dağıtım ağı ve  satış büroları ile acentaları mevcuttur. Lojistik merkezi ve şirket ana merkezi ise Osnabrück, Almanya’dadır.

Titgemeyer Türkiye şubesi 2016 yılının Nisan ayında faaliyete geçerek Türkiye'deki faaliyetlerine hız verdi. Son kullanıcılara doğrudan ulaşıp hizmet verebilmek amacıyla Türkiye’de faaliyete geçen Titgemeyer Türkiye şubesi, İstanbul merkezli olarak stok satış ve dağıtıma da 2017 Mart Ayı itibariyle başladı.

Titgemeyer’in Ürün Gamında:
 Perçin teknolojileri (
Kör perçin, somun perçin, LockBolt kilitli perçin sistemleri, Starlock emniyet pulları vb.), Havalı el aletleri  (Pnömatik, Hidro-pnömatik, Hidrolik ve akülü perçinleme tabancaları),
Otomasyon
sistemleri  (Seri üretimler için montaj istasyonları kurulumu ve otomasyonu),

Ticari araç komponentleri (Tekstil askı boruları, nakliye emniyet çözümleri, treyler üst ve altyapı ekipman, aksesuar ve parçalar ile ticari araç kabin/kasa çözümleri) bulunmaktadır.

Türkiye stoklarında özellikle bağlantı elemanları bulunduran Titgemeyer, kör perçin, somun perçin, starlock emniyet pulları, lockbolt kilit halkalı perçin sistemleri ile bu ürünlerin montajı için gerekli havalı veya akülü el aletleri stok portföyünün iskeletini oluşturmaktadır.

Titgemeyer Türkiye, yatırımlarına önümüzdeki yıllarda da devam edecek

Titgemeyer Grubu, Türkiye organizasyonu için çok önceden fizibilite çalışmalarını yapmış olsa da Türkiye için çok zorlu bir yıl olan 2016 senesinde Türkiye şubesini kurdu. Ülkemizde yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen yönetim kurulu Türkiye yatırımının doğru bir karar olduğundan emin bir şekilde yatırımlarına devam ediyor.

Titgemeyer  için bağlantı elemanları stratejik önem arz ediyor

Titgemeyer Türkiye olarak henüz 2016 yılının ikinci çeyreğinde çalışmalarımıza başlamamıza rağmen hızlı bir gelişme gösteriyoruz. Bu durum hem 2017 yılı için bizleri mutlu ediyor hem de önümüzdeki yıllar için de oldukça iyimser ve ümitli kılıyor. Türkiye, bağlantı elemanları sektöründe çok kilit bir pazar. Türkiye’nin metal işleme ve montaj sanayisindeki bilgi ve becerisi tüm dünya tarafından takdir gören güçlü bir yanı. Bu noktada bağlantı elemanları stratejik önem arz ediyor.

Titgemeyer’i ön plana çıkaran özellikleri ve tercih edilme nedenleri: ‘Titgemeyer’in en önemli özelliği müşterilerine, çözüm ortaklarına olan dürüstlüğü ve hizmeti. Titgemeyer, genel olarak kontrollü büyümeyi tercih eden, bunu da verdiği sürdürülebilir hizmet ve ürün portföyüyle sağlayan bir anlayışta. Müşterilerin bizi tercih etmesinin bir diğer nedeni de perçinleme teknolojileri ve ticari araç parçaları tedariğinde teknik anlamda 116 yıllık tecrübesi. Avrupa’nın ve dünyanın birçok yerinde otomotiv, havacılık, beyaz eşya, iklimlendirme, makina sanayi ve genel endüstri kollarında birçok noktada üretim ve montajdaki problemleri çözmekte, ürün müdürlerimiz ve uygulama mühendislerimiz ile birlikte ürün ve çözüm geliştirmekteyiz. Müşterilerimiz bize ihtiyaçlarını sorduklarında doğru mühendislik çözümünü ve ürünü aldıklarından emin olurlar.

Titgemeyer Türkiye Ülke Müdürü Barış Dinç hakkında: Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra birçok uluslararası organizasyonda bağlantı elemanları, otomotiv ve demir-çelik sektörlerinde satış-pazarlama alanında deneyim kazandı. 2016 yılı başında Titgemeyer Türkiye’nin kuruluşunu ve yapılanma organizasyonunu üstlendi.

 


23.11.2017

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş