Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Bağlantı Elemanları > Tüm Bağlantı Elemanları Haberleri

TİM Bağlantı Hızlı Büyümesini Sürdürüyor

TİM Bağlantı Hızlı Büyümesini Sürdürüyor

3 yıl içerisinde yaratmışolduğu farkındalıkla kaliteli, hızlı, rekabetçi ve güvenilir bir firma olma başarısını gösteren Tim Bağlantı Elemanları San. Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Mehmet Yanık, Tim Bağlantı’nın önümüzdeki dönem hedefleri hakkında bilgiler verdi.

Tim Bağlantı ne zaman kuruldu? Tim Bağlantının kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Mehmet Yanık: Tim Bağlantı 2012 yılı Şubat ayında Ankara Ostim’de ofis ölçeğinde bağlantı elemanları ve hırdavat ticareti ile faaliyetlerine başlamıştır. Aynı yılın sonunda 1 adet ovalama makinesi ile saplama ve ankaraj üretimine girmiş ve 250 metrekarelik atölyede 2. ovalama makinesi ile beraber saplama ve ankaraj işini geliştirmiştir. 2013 yılı sonu itibari ile 2000 metrekarelik yeni yerine taşınarak, 6 adet ovalama, doğrultma, kesme ve bükme makineleri ile ankaraj üretimini daha seri bir hale getirerek, müşterilerine kaliteli ve hızlı üretim sunmaya başlamıştır. M-8’den M-60’a kadar ankaraj yapmaktadır. 2014 yılı Mayıs ayında 4 grup soğuk dövme somun makinesi yatırımı yaparak M-6 dan M-16 ya kadar somun imalatına başlamıştır. Ayrıca yıl içerisinde çinko galvaniz kaplama atölyesi alarak, kaplama prosesini de kendi bünyesine katmıştır.

Kuruluşunuzdan bugüne geçen zamanda istediğiniz farkındalığı yarattınız mı? Satışrakamlarınız istediğiniz düzeyde mi? Hangi ürünlerin satışını gerçekleştiriyorsunuz?

Mehmet Yanık: Tim Bağlantı 3 yıl içerisinde yaratmış olduğu farkındalıkla kaliteli, hızlı, rekabetçi ve güvenilir bir firma olma başarısını göstermiştir.

Hedeflediğimiz satış rakamlarına şu ana kadar ulaşarak, her geçen gün daha üst seviyelere çıkmaktadır. Yatırım, üretim ve satış noktasında kendi konularında yetişmiş işgücü ve ortaklık yapısı ile çok kısa zamanda ilerleme kaydetmiştir. Başta ankaraj ve somun olmak üzere geniş bir yelpazede bağlantı elemanlarının satışını yapmaktadır.Şirketimizde ankaraj ve somun üretiminde yatırımlarımız devam edecek. Kapasite ve ürün çeşitliliğini artırarak sektörde kalıcı olmayı hedeflemekteyiz.

Ankara’yı tercih etme nedenleriniz nelerdir?

Mehmet Yanık: Öncelikle hizmet verdiğimiz enerji sektörünün başkenti de Ankara’dır. Bağlantı elemanlarında Anadolu’ya açılan önemli bir noktadır. Ayrıca yetişmiş işgücü de eklendiğinde Ankara’nın doğru bir lokasyon olduğu bizim için aşikardır.

Müşterileriniz Tim Bağlantı’yı tercih ederek hangi avantajları kazanıyor?

Mehmet Yanık: Öncelikle müşterilerimiz, tecrübeli bir kadro ile çalışarak hatasız, hızlı, kaliteli ve ekonomik hizmetler almaktadır. Şirketimiz danışmanlık ve araştırma hizmetleri ile müşterilerini bilgilendirerek, her zaman yanında olduğu güvenini vermektedir. Bu özelikler bizi rakiplerimizden ayıran en önemli farklılıklardır.

Önümüzdeki dönemde hedefleriniz neler olacak? Tim Bağlantı olarak planlarınız nelerdir?

Mehmet Yanık: 3 yıl içerisinde yatırımlarını artırarak 10.000 metrekarelik entegre bir tesis inşa etmek, kapasite ve ürün çeşitliliğini artırmak, ihracat oranını yükseltmektir. Ayrıca bu ivme ile marka bilinirliliğini artırmak başlıca hedefimizdir.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


29.03.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş