Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Bağlantı Elemanları > Tüm Bağlantı Elemanları Haberleri

Kaleliler, Nisan Ayında Yeni Fabrika Binasına Taşınıyor

Kaleliler, Nisan Ayında Yeni Fabrika Binasına Taşınıyor

Nisan ayında taşınacakları yeni fabrika alanında toplam 9000 metrekaresi kapalı alan olmak üzere 14.000 metrekarelik bir alanda hizmet vereceklerini söyleyen Kaleliler Bağlantı Elemanları Pazarlama ve Dış Ticaret Müdürü Demet Mumcu, yeni bir somun üretim hattı da faaliyete geçeceğini ve böylelikle kapasitelerini %35 artıracaklarını belirtti.

Kısaca sizi tanıdıktan sonra Kaleliler hakkında bilgi verir misiniz?

Demet Mumcu: Kaleliler Firması Pazarlama ve Dış Ticaret Müdürü olarak yaklaşık 10 yıldır Kaleliler ailesindeyim. Gıda Mühendisiyim. Daha önce farklı sektörlerde (Gıda ve Perakende) yöneticilik deneyimlerinden sonra 2006 yılında Kaleliler Firmasında çalışmaya başladım.

Kaleliler Bağlantı Elemanları Firması 1995 yılında Kazım Kaleli tarafından Ankara’da kurulmuştur. Hırdavat ve bağlantı elemanları üzerine hizmet vermek amacıyla kurulmuş olan firmamız bugün aylık 500 ton kapasitesiyle çelik cıvata, saplama, somun ve diğer bağlantı elemanları üreten bir sanayi kuruluşuna dönüşmüştür. Nisan ayında taşınacağımız yeni fabrika alanında toplam 9000 metrekaresi kapalı alan olmak üzere 14.000 metrekarelik bir alanda hizmet vereceğiz.

Yurt içi ve yurt dışında çeşitli sektörlerde bir çok önemli firmanın ana tedarikçisi olarak devam eden çalışmalarımızda amacımız ihracatımızı her geçen gün artırmak dünyada önde gelen bağlantı elemanları üreticilerinden olmaktır.

Vizyonunuz ve misyonunuz nedir?

Demet Mumcu:

VİZYONUMUZ:
Sosyal sorumluluk bilincine sahip, gelişime açık, teknolojideki gelişmeleri takip eden ve uygulayan ve her süreçte çalışanlarının da katılımından güç alan bir sanayi kuruluşu olmak.

MİSYONUMUZ:
Bağlantı Elemanları sektöründe daima aranan ve güvenilen, vazgeçilmez üretici ve tedarikçi olmak. Uluslararası piyasayı da takip ederek, rekabetçi fiyat anlayışı ve geniş ürün çeşidi ile hizmet vermek.

Çalışanların da katılımı ve eğitimi ile toplam kalite anlayışını benimseyerek, kaliteli hizmet vermek ve 100% müşteri memnuniyetini sağlamak.

Tüm üretimlerimizde çevreye duyarlı olmak.

Ürün ve hizmetlerinizle ilgili neler söylemek istersiniz?

Demet Mumcu: Başta EN 14399-4 ön yüklemeli ve EN 15048-1 önyüklemesiz yapısal çelik cıvatalar ve çelik saplamalar ve somunlar olmak üzere geniş bir üretim gamına sahibiz. Bu konularda CE sertifikası ve TSE ÜRÜN belgesi sahibiyiz.

Cıvatalarda M 24 – M 72 arası ve saplamalarda M 8 – M 220 arasında çeşitli çelik ve alaşımlı çeliklerden üretim yapabiliyoruz. Standart olan ürünlerin yanısıra, teknik çizim ve şartnameler doğrultusunda özel üretim de yapıyoruz. Bu konuda tecrübeli makine mühendislerinden oluşan bir ekibimiz var. Bugün itibariyle fabrikamızda 4 makine mühendisi arkadaşımız çalışmaktadır.

Ürünlere elektro-galvaniz, sıcak daldırma galvaniz ve geomet kaplama uygulamaları da yapılmakta.

Üretimde tüm süreç uzman ekibimizce kontrol ediliyor ve ERP Programımız vasıtasıyla kayıt altına alınıyor. Hammadde girişinden son mamul çıkışına kadar kayıtlar tutulmakla birlikte kalite kontrol laboratuvarımızda yapılan test ve ölçüm sonuçları da sistemde kayıt edilerek, ürün sertifikaları hazırlanıyor.

Hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Demet Mumcu: Hizmet verdiğimiz başlıca sektörler; çelik konstrüksiyon imalatı, makine imalatı (iş makineleri, vinç vb büyük makine üreticileri), enerji sektörü (RES, HES, Termik Santraller), tünel, köprü vb inşaat firmaları, çimento sektörü, basınçlı kap, pompa vana üreticileri, petrokimya tesisleri, prefabrik yapı sektörü, yapı iskelesi, uzay çatı üretimi, demiryolu sektörü vb.

Türkiye’deki ekonomik durum sizleri nasıl etkiledi? Sektörel gidişata baktığımızda beklentileriniz neler?

Demet Mumcu: Ekonomik yönden bir bekleme ve belirsizlik süreci yaşadığımız günümüzde yeni yatırımlar da yapan bir firma olarak doğrusu biraz sıkıntı yaşadık,

özellikle daralan piyasada tahsilat ve finansman konusunda her firma gibi bizim de sıkıntılarımız oluyor.

Bununla birlikte, sektörün gidişatına bakacak olursak, kalitenin ön plana çıktığını ve rekabetin artık sadece fiyatlar üzerinden değil, toplam kalite anlayışı ve firmaların vizyonları üzerinden geliştiğini görüyoruz. Bu da bize gelecek için umut veriyor. Zira Kaleliler olarak ilk günden beri kaliteli ürün ve kaliteli hizmet üretmek önde gelen prensibimiz olmuştur. O nedenle, yatırımlarımızı sürdürerek, önümüzdeki yıllarda Ar-Ge ve inovasyona da daha fazla ağırlık vererek sürekli büyüme ve gelişmeyi hedeflemekteyiz.

2015 yılı nasıl geçti? 2016 için ne gibi planlarınız var?

Demet Mumcu: Şirketin bu seneki hedefleri beklentimizin de üzerinde ilerliyor. 2015 yılını hedeflediğimiz rakamların çok üzerinde kapattık.

2016 yılı Nisan ayı içerisinde 9000 metrekare kapalı alan ve 5000 metrekare açık alandan oluşan yeni fabrikamıza taşınacağız. Yeni tesisimizde mevcut üretimimizin yanısıra yeni bir somun üretim hattı da faaliyete başlayacak. Dolayısıyla kapasitemizin de yapılacak yeni yatırımlarla minimum %35 artacağını hedeflemekteyiz.

Kalite anlayışınızdan bahseder misiniz? Sizler bu anlamda nelere dikkat ediyorsunuz?

Demet Mumcu: Başlıca üretim alanımız yüksek dayanımlı çelik cıvatalar olduğundan, kalite özellikle vazgeçilmez bir unsur bizim için. Makine parkuru, insan kaynağı ve lojistik gibi tüm konularda bu anlayışı desteleyecek yönde adımlar atmaya gayret ediyoruz. Sadece ürün kalitesi değil hizmet kalitesiyle de müşterilerimizin gerçek anlamda çözüm ortağı olmak en büyük uğraşımız. Bu yönde müşteri ve tedarikçilerimizin de katkılarıyla sürekli kendimizi geliştirmeye ve yeni teknolojileri takip etmeye çalışıyoruz.

Tüm üretim sürecimizde; hammaddeden – son ürüne kadar kalite kontrol test ve takipler kayıt altına alınıyor ve müşterilerimizle paylaşılıyor. Kullanmakta olduğumuz ERP programı ile de bu süreç destekleniyor ve sürekli gelişim için her türlü raporlama ve analizler yapılabiliyor.

Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Demet Mumcu: İthal etmekte olduğumuz ürünleri üreterek ve hatta bugün itibariyle Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerine ihraç ederek sürdürmekte olduğumuz bu uzun soluklu mücadelemizde, ülkemize faydalı olabilmek en büyük arzumuz.

Geniş bir vizyon sahibi olan kurucumuz Kazım Kaleli ve firmamızın bugünkü başarısının mimari Genel Müdürümüz Gürkan Kaleli ve tüm ekibimiz ile birlikte her günümüzün bir öncekinden daha aydınlık ve refah içinde olmasını diliyoruz.

Sizlere de kendimizi anlatabilmek için vermiş olduğunuz bu fırsat için çok teşekkür ederiz.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


29.03.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş