Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Bağlantı Elemanları > Tüm Bağlantı Elemanları Haberleri

Çetin Cıvata, 40. Yılını Kutladı

Haberle ilgili fotoğraflar

Çetin Cıvata, 40. Yılını Kutladı

40. yılını kutlayan Çetin Cıvata, Avrupa'nın ilk 5 üreticisinden biri olmayı hedefliyor.

Tecde Group'un bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çetin Cıvata A.Ş., kuruluşunun 40. yılını kutladı.

Çetin Cıvata, 30 Mart akşamı Florya Develi Restoran'da bayileri, tedarikçileri, üst düzey yöneticileri ve seçkin davetli topluluğu ile bir araya geldiği muhteşem bir organizasyon düzenledi. Organizasyonun açılış konuşmasını yapan Çetin Cıvata Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tecdelioğlu, bağlantı elemanları üretiminde Avrupa'nın en büyük 5 üreticisinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

Başta Avrupa olmak üzere 40 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Mustafa Tecdelioğlu sözlerine şöyle devam etti: "Başta Almanya olmak üzere üretimimizin yüzde 25'ini ihraç ediyoruz. 2015 yılında tonaj olarak yüzde 20 büyüme sağladık, cirosal olarak yüzde 15 büyüme gerçekleştirdik. Son 3 yılda 10 milyon doların üzerinde yeni makina yatırımı yaptık. Geçtiğimiz yıl 23 bin ton üretim gerçekleştirdik. Makina yatırımlarımız sonucunda bu yıl 27 bin ton üretim hedefimiz var. Yüzde 70 kapasite ile çalışarak tonaj olarak daha fazla büyümeyi hedefliyoruz.Yatırımlarımıza da devam ediyoruz. Malatya fabrikamıza da bu yılın ikinci yarısından itibaren yatırımlara devam edeceğiz. 15 bin metrekare daha kapalı alan oluşturmayı hedefliyoruz. 2016 yılı için de yine yüzde 15 büyüme hedefimiz var."

Bağlantı elemanları sektörünün 2015 yılında sancılı bir süreç geçirdiğini belirten Tecdelioğlu, "Hammadde fiyatlarının çok değişken olması ve özellikle iç pazarda Uzakdoğu'dan yapılan ithalatlar nedeniyle sektör sıkıntılar yaşıyor. Ancak bu yıl sektörün büyüme ve gelişme içerisinde olacağına inanıyoruz ve bu büyüme ile ihracat rakamlarının da artacağını öngörüyoruz" diye konuştu.

TECDE Group'un temellerinin 1900'lü yıllara dayandığını aktaran Tecdelioğlu, "Üçüncü kuşak olarak ben ve kardeşlerim tarafından yönetilen firmamız, 1900'lü yılların başlarında dedemiz Abdullah Tecdelioğlu tarafından kuruldu. Babamız Nihat Tecdelioğlu'dan sonra görevi üçüncü kuşak olarak biz devraldık ve dördüncü kuşakta bugün firmada görev almış bulunuyor. Bugün İstanbul ve Malatya'da kurulu toplam 3 fabrika ile üretim gerçekleştirerek yaklaşık bin kişiye istihdam sağlıyoruz" dedi.

 

Haberin Kaynağı : Çetin Cıvata


01.04.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş