Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Bağlantı Elemanları > Tüm Bağlantı Elemanları Haberleri

Boztaş Bursa, 2016 Yılında %40 Büyüme Hedefliyor

Etiketler

boztaş bursa

Boztaş Bursa, 2016 Yılında %40 Büyüme Hedefliyor

Boztaş Bursa Genel Müdürü Burak Karakaş, sektörde 60 yılı aşkın bir geçmişi olan Fransız menşeili Titanox firmasının, Rivelit markalı ürünlerinin 2015 yılının ikinci yarısından itibaren Türkiye Distribütörüğünü yaptıklarını ve bu birlikteliği 2016 yılının ilk çeyreğinde, Titanox ve Boztaş Bursa ortaklığı ile kurulan Titanox Türkiye ile bir üst basamağa taşıdıklarının bilgisini verdi.

Boztaş Bursa faaliyetlerine ne zaman başladı?

Burak Karakaş: Boztaş Bursa faaliyetine 2013 yılının son çeyreğinde başladı. iki buçuk yılı aşan bu süre zarfında, servis alanımızı iki kat, personel sayımızı da üç kat artırarak bir büyüme trendi yakaladık ve bu büyüme cirolarımıza da aynı oranda yansıdı.

Yeni yapılan mümessillik anlaşmanız hakkında detaylı bilgi verir misiniz?

Burak Karakaş: Bu anlaşmanın temellerini Fastener Fair Stutgart 2015’te atmıştık. Sektörde 60 yılı aşkın bir geçmişi olan Fransız menşeili Titanox firmasının, Rivelit markalı ürünlerinin Türkiye Distribütörü olarak 2015 yılının ikinci yarısından itibaren faaliyetlerimize başladık. Bu birlikteliğimizi 2016 yılının ilk çeyreğinde, Titanox ve Boztaş Bursa ortaklığıyla kurulan Titanox Türkiye ile bir üst basamağa taşıyoruz.

2015 yılı hedeflerinizi karşıladınız mı?

Burak Karakaş: 2015 yılı bilindiği üzere imalat sanayi için zor bir yıl oldu. Özellikle yılın son çeyreğinde yaşanan daralma piyasalarda ciddi bir şekilde hissedildi ancak biz yılı beklentilerimizin hayli üzerinde bir büyüme ile kapattık.

2016 yılından beklentileriniz nelerdir? Yeni yaptığınız mümessillik ile işlerinizde nasıl bir artış bekliyorsunuz?

Burak Karakaş: 2016 yılı için görünen ekonomik tablo pek iç açıcı değil. Bu yıl için bütçelememizi yaparken piyasaların durgun olacağını öngörerek hareket ettik ve % 40‘lık bir büyüme hedefi koyduk. ilk üç aylık verilerimize baktığımızda hedeflerimizi tutturduğumuzu görüyoruz ve tüm yılın bu şekilde geçmesini umut ediyoruz.

Özellikle ortağımız Boztaş Cıvata ve otomotiv grubundaki stratejik partnerimiz, Net Cıvata’nın yaptığı yeni yatırımlar ile daha güçlü, daha esnek ve daha çok ürün çeşidi ile müşterilerimize hizmet verebileceğiz.

Daha önce de belirttiğim gibi, mümessillik ile başlayan süreç güçlü bir ortaklık yapısına dönüştü.

Dolayısı ile Boztaş Bursa’dan bağımsız faaliyet gösteren ikinci bir şirket kurmuş olduk. 1952 yılında kurulan ve alanında majör bir marka olan Titanox’un deneyimi ve Boztaş Bursa’nın Türkiye pazarındaki tecrübesinin birleşmesiyle kurulan Titanox Türkiye’nin teknik bağlantı elemanları konusunda sektöre yeni bir soluk getireceğini düşünüyorum. Mümessilliğimiz süresince söz konusu ürünler toplam ciromuzda %10’luk bir yer alıyordu ancak 6 aylık dönem için hatırı sayılır bir oran olduğunu söyleyebiliriz. 2016 için hedefimiz bayrağı bu noktadan alıp daha yukarılara taşımak olacaktır.

Bağlantı elemanları sektörünün gelişimini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Burak Karakaş: Sektörde öncü olan firmaların yaptığı yeni yatırımlarla üretim kapasitesi iyice arttı ve daha da artacağa benziyor. Son dönemde sektörden olmayan ancak yakın sektörlerde faaliyet gösteren firmaların da bağlantı elemanları üretmek üzere yatırım yaptıklarını ve yeni oyuncuların da faaliyete geçtiğini görüyoruz. Bu da bağlantı elemanları üretiminin cazibesini koruduğunun ve hâlâ bir üretim açığı olduğunun göstergesidir. Rekabet her zaman iyidir ve diri tutar, bizler de kendimizi ileriye taşımak için durmadan çalışmalıyız.

Boztaş Bursa olarak önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir?

Burak Karakaş: Önümüzdeki dönemde mevcut müşterilerimizdeki ve standart ürün gruplarımızdaki pozisyonumuzu korumak, Boztaş Bursa’nın farkını ortaya koyan, son kullanıcıların yurt içinden ve yurt dışından tedariğinde zorlandıkları, butik tabir ettiğimiz özel ürünlerimizdeki çeşitliliğimizi artırarak yeni ürünlerle müşterilerimizin yanında olmak istiyoruz.

Başka eklemek istedikleriniz varsa onları da öğrenebilir miyiz?

Burak Karakaş: Sizinle son söyleşimizi Stuttgart Fastener Fair sonrasındaki sayınızda yapmıştık. O zaman size iki yeni partnerlik sözleşmesinin olabileceğinin bilgisini vermiştim ve çok şükür ki ikisini de gerçekleştirdik.

Bu sene de Fastener Show Taiwan fuarına katılıyoruz ve bu fuar sonrasında da size bir sürprizimiz olabilir. Teşekkür ediyorum.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


29.03.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş