Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Ambalaj > Tüm Ambalaj Haberleri

Sarten, WorldStar’da Ambalajın Dünya Yıldızları Arasına Adını Yazdırdı

Haberle ilgili fotoğraflar

Sarten, WorldStar’da Ambalajın Dünya Yıldızları Arasına Adını Yazdırdı

Türkiye’nin en büyük ambalaj üreticisi Sarten, Dünya Ambalaj Örgütü’nün düzenlediği WorldStar 2017 yarışmasında iki ödül birden kazandı.


Dünya Ambalaj Örgütü (World Packaging Organization – WPO) tarafından verilen WorldStar 2017 Ödüllerinin sahipleri, Viyana’da yapılan oylama sonucunda belirlendi. Daha önce ulusal veya bölgesel düzeyde ödül kazanan ambalajların katılabildiği WorldStar’da bu yıl 35 ülkeden 291 ambalaj yarıştı.

Türkiye’nin en büyük ambalaj üreticisi Sarten, Kahve Dünyası için tasarladığı 250 gr kahve kutusu ile içecek kategorisinde, 200 ml Feta peynir kutusu ile de gıda kategorisinde ödül kazandı.

Jüri, Sarten’in tasarladığı kahve kutusunun hava geçirmez alüminyum kapağı sayesinde içindeki ürünün tazeliğini ve lezzetini korumasına yardımcı olduğuna, bu sayede de kullanım ömrünü uzattığına dikkat çekti.

Sarten’in ödüllü peynir kutusunun ise bir yandan şeffaf tasarımıyla içindeki ürünün dışarıdan kolayca görünmesini sağlarken, diğer yandan geniş kapak yüzeyiyle etikete daha detaylı ve kaliteli bir görsellik kazandırdığına işaret edildi.

Sarten Ambalaj Pazarlama Direktörü Haluk Giray, “Sektörümüzün dünyadaki çatı kuruluşunun düzenlediği bu yarışmada kazandığımız ödüllerle gurur duyuyoruz. Üreticilerimizin WorldStar gibi yarışmalarda kazandığı ödüllerin sayısı arttıkça, Türkiye ambalaj sektörünün sesini uluslararası arenada daha da güçlü duyuracağız” dedi.

WorldStar 2017’nin özel kategorilerindeki ödüllerin sahipleri ise Ocak ayında açıklanacak. Ödüller, 4 Mayıs 2017’de Düsseldorf’ta düzenlenecek törende sahiplerini bulacak.

Haberin Kaynağı : ZEGO İLETİŞİM

Editör : MEHMET CAN
07.12.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş