Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Ambalaj > Tüm Ambalaj Haberleri

Duran Doğan Çevrede de Lider

Haberle ilgili fotoğraflar

Duran Doğan Çevrede de Lider

Duran Doğan İklim Değişikliği Liderleri Arasında Yer Aldı.

Türkiye karton ambalaj sektörünün köklü firması Duran Doğan Ambalaj, çevre dostu üretim prensibi ve benimsediği sürdürülebilirlik politikasıyla CDP (Karbon Saydamlık Projesi) kapsamında ödüle layık görüldü. 2010 yılından beri Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu Akbank’ın ve Ernst&Young Türkiye’nin rapor sponsorluğunda yürütülen CDP, firmaların iklim değişikliği politikalarını uluslararası platformlarda tanıtıyor. Şirketlerin karbon salınımı ve çevreye duyarlılığı kriterlerine göre değerlendirdiği projede Duran Doğan 29 firma arasında İklim Değişikliği Lideri kategorisinde ödül aldı. Türkiye karton ambalaj sektörünün eski ve tecrübeli iki firması Duran Ofset ve Doğan Matbaası’nın 2005 yılında birleşmesi sonucu son derece güçlü bir yapı ile yeniden doğan Duran Doğan Ambalaj, geliştirdiği çevreci ürünlerin yanı sıra iklim değişikliği konusundaki duyarlılığıyla da öncü bir kuruluş olduğunu ispatladı.Dünyanın prestijli ve yaygın çevre girişimi olarak kabul edilen CDP (Karbon Saydamlık Projesi) tarafından şirketlerin bu konudaki bilinç düzeylerini arttırmak ve daha şeffaf olmalarını sağlamak amacıyla gaz salınım oranları verileri toplandı. Halka açık 100 Türk şirketine yapılan davete 29’unun veri göndermeyi kabul ettiği araştırma, Türkiye'deki gaz salınım oranları giderek artan bir grafik ortaya koydu.
Sabancı Üniversitesi’nde düzenlenen törende ödül alan Duran Doğan Genel Müdür Yardımcısı Alican Duran, “Kurulduğumuz günden sera gazı emisyon hesaplamalarında bütünsel bir yaklaşım kullandık. Türkiye’de uluslararası standartlara uygun sera gazı emisyonu raporlaması taahhüdünü veren ilk ambalaj firması olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Yaptığımız tüm yatırımları çevresel boyutlarda değerlendirerek karar veriyoruz. Önceliğimiz çevreyi korumak ve mümkün olabildiğince geri dönüşümü sağlamaktır. Bu noktadan hareketle Türkiye’de ilk defa film olmaksızın metalize görüntü sağlayan teknolojiyi üretimimizde kullanıyoruz, TÜBİTAK işbirliği ile kurduğumuz laboratuvarda yeni ürünler geliştiriyoruz. Sürdürülebilir çevre politikamızın tüm sektör tarafından benimsenmesini hedefliyoruz’ dedi. Yapılan araştırma sonucunda İklim Değişikliği Saydamlık kategorisinde Coca-Cola İçecek, Duran Doğan Basım Ambalaj, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası ve Türk Telekominikasyon ödül aldı.
Şirketlere ödüllerini Ernst&Young Türkiye İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Hizmetleri Ortağı Zeynep Okuyan takdim etti. Ödülleri şirketleri adına Coca Cola İçecek Kurumsal İlişkiler Direktörü Atilla Yerlikaya, Duran Doğan Basım Ambalaj Genel Müdür Yardımcısı Alican Duran, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Genel Müdürü Özcan Türkakın, Türk Telekomünikasyon Kurumsal İletişim Direktörü Aslıhan Ahıskal aldı.

Haberin Kaynağı : Communication Partner


27.11.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş