Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Ambalaj > Tüm Ambalaj Haberleri

Dünya Kağıt ve Ambalaj Sektörünün Lider Oyuncularından International Paper, Türkiye’de Yatırım Yapmaya Devam Ediyor

Etiketler

olmuksanambalaj

Haberle ilgili fotoğraflar

Dünya Kağıt ve Ambalaj Sektörünün Lider Oyuncularından International Paper, Türkiye’de Yatırım Yapmaya Devam Ediyor

International Paper’ın Türkiye operasyonlarındaki yeni ismi: Olmuksan International Paper Şirketin yeni ismi Olmuksa hissedarlarının katıldığı olağan genel kurul toplantısında kabul edildi.

 22 Mart tarihinde Olmuksa hissedarlarının katıldığı Olmuksa olağan genel kurul toplantısı sonrasında, Yönetim Kurulu Başkanı Jon Ernst, şirketin faaliyetlerini Olmuksan International Paper adıyla sürdüreceğini açıkladı.

International Paper yetkilisi ve şirketin Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki ambalaj operasyonlarını yöneten Jon Ernst, “Olmuksan International Paper, Türkiye ambalaj sektörünün lideri Olmuksa'nın onurlu ve başarılı mirası ile dünya çapında ambalaj sektörünün bir numarası International Paper'ın global uzmanlığı ve deneyiminin kuvvetli birleşimini temsil ediyor” dedi. International Paper, Ocak ayında, Olmuksa’da yatırım ortağı olan Sabancı Holding’in hisselerinin satın alımını yaklaşık 101,2 Milyon TL’ye (56 Milyon ABD Doları) tamamlayarak, yüzde 87,5 ile Olmuksa’nın çoğunluk hisselerine sahip olmuştu.

Olmuksan International Paper’ın tüm müşterilerine üstün kalitede ürün ve hizmet sunmaya devam edeceğini ve tüm paydaşlarına verdiği sözlerin arkasında duracağını vurgulayan Ernst, “International Paper için Türkiye ve oluklu ambalaj sektörü öncelikli konulardır. Bu satın alma, Türkiye ambalaj sektöründe bulunan varlığımızı daha da güçlendirecek ve müşterilerimizle beraber, stratejik açıdan önemli bir coğrafyada heyecan verici bir büyüme fırsatı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Olmuksan International Paper ismiyle birlikte değişen yeni görsel kimliği de hissedarlara sunan Jon Ernst, “Yeni şirket logomuz, International Paper’ın sahipliğini güçlendirirken, Türkiye oluklu mukavva ambalaj sektörünün anahtar oyuncularından biri olarak, 44 yıllık gururlu ve başarılı geçmişimizi de onurlandırmaktadır. Ayrıca, dinamik şirket görüntümüzle birlikte, yenilikçiliğimizi ve yaratıcılığımızı da vurgulamaktadır” dedi. Logoda bulunan benzersiz (“m”) sembolü, Olmuksan International Paper’ın temel işi ve uzmanlık alanı olan oluklu mukavva ambalajı sembolize ederken, yeşil renk de şirketin sürdürülebilirlik taahhüdünü simgelemektedir.

Olmuksan International Paper Hakkında:

Olmuksan International Paper, Türkiye oluklu mukavva ambalaj pazarının liderlerindendir. Geri dönüşümlü kağıt üreten iki kağıt fabrikası ve altı kutu tesisinde 900’ü aşkın çalışanıyla Türkiye’nin tüm bölgelerinde yer alan müşterilerine en yüksek kalitede ürün ve hizmet sunmaktadır.
Şirket, Kuzey Amerika, Avrupa, Latin Amerika, Rusya, Asya ve Kuzey Afrika'da üretim faaliyetleri yürüten, kağıt ve ambalaj sektörünün küresel lideri olan International Paper Kuruluşu’nun bir parçasıdır. International Paper yaklaşık 70,000 çalışanıyla stratejik olarak 24'ten fazla ülkede konumlanmaktadır. International Paper'ın 2012'deki net satışları 28 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. International Paper’ın ürünleri ve yönetimiyle ilgili detaylı bilgi için www.internationalpaper.com 

Haberin Kaynağı : MPR Pazarlama Halkla İlişkiler


28.03.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş