Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Ambalaj > Tüm Ambalaj Haberleri

 AMBALAJ TASARIMINA TAZE KAN

Haberle ilgili fotoğraflar

AMBALAJ TASARIMINA TAZE KAN

Ambalaj Sanayicileri Derneği ve Reed TÜYAP işbirliği ile bu yıl 11’incisi düzenlenen 'Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2015’te ödüller sahiplerini buldu.

İŞTE AMBALAJ SEKTÖRÜNÜN TASARIM YILDIZLARI

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve Reed TÜYAP işbirliği ile bu yıl 11'incisi düzenlenen 'Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2015’te, ilk üç derece, mansiyon ve sertifika alan öğrenciler açıklandı. Avrasya Ambalaj İstanbul 2015-21'inci Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı açılış töreninde öğrencilere ödülleri verildi. 19 farklı üniversiteden 148 başvurunun yapıldığı yarışmada ilk 3 sırayı paylaşan finalistlere para ödülü yanında öğrenim hayatları boyunca burs verilecek.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı organizatörü Reed TÜYAP işbirliği ile bu yıl 11'incisi düzenlenen 'Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2015’te ilk üç, mansiyon ve sertifika alan öğrenciler açıklandı. 22 Ekim 2015'te düzenlenen Avrasya Ambalaj İstanbul-2015 Fuarı açılış töreninde ödüller sahiplerini buldu.

Rekor başvuru
Türkiye’de tasarım eğitimi alan öğrencilerin ambalaj tasarımı alanına yönelmelerini sağlamak ve uluslararası rekabet gücü yüksek bir sektör oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen yarışmada Türkiye genelinde 19 üniversitenin Endüstri Ürünleri Tasarımı/Endüstriyel Tasarım ve Grafik Tasarım bölümlerinden 148 proje kazanmak için yarıştı. Toplam 12 proje başarılı bulunarak ilk üç derece, mansiyon ve sertifika ödüllerini paylaştı.

Yarışmaya katılan projelerde, 3+1S olarak adlandırılan ve ambalajın temel işlevi olan “Sarma, Saklama, Satma ve Sürdürülebilirlik’ (çevre etkisi gözetilmiş) işlevlerinin yanı sıra tüketim biçimlerinde farklılık ve kolaylık yaratan, ambalaj tasarımına farklı bir bakış sunan projeler öne çıktı.

Şampiyon tasarımcılara hem ödül hem de burs
11’inci Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması’nda ilk üç dereceyi paylaşan finalistler, 5 bin TL, 3 bin TL, 2 bin TL para ödülünün sahibi oldu. Mansiyon alan üç öğrenci ise 1000 TL ile ödüllendirildi.Ambalaj Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Korkut: ‘‘Bu yarışma WPO - Dünya Ambalaj Örgütü ve APF -Asya Ambalaj Federasyonu tarafından tanınıyor ve teşvik ediliyor. Yarışmada (mansiyon ve sertifika dahil) ödüle layık bulunan projelerin sahibi gençlerimiz dilerlerse WPO ve APF tarafından düzenlenen WorldStar ve AsiaStar Student yarışmalarına katılabiliyorlar. Yarışmamızda ilk üç dereceyi hak eden gençlerimize ise çeşitli ödüllerin yanı sıra öğrenim hayatları boyunca ‘ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu’ adı altında yılda 12 ay burs sağlayarak, bu başarının sürdürülmesine katkıda bulunabilmeyi arzuluyoruz. Bu yarışmadan başarı elde eden öğrencilerimiz WorldStar Student Yarışması’nda dünya çapında büyük başarılar elde ediyor. Örneğin geçtiğimiz yıl Marmara Üniversitesi’nden bir öğrencimiz ilk üç arasında yer alarak ‘WorldStar Student Ödülü’nü almaya hak kazandı’’ dedi.Yarışmada dereceye giren finalistlerin projeleri 22-25 Ekim 2015 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Avrasya Ambalaj Fuarı'nda sergilenecek.
Şampiyon Tasarımlar

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Hakkında:
Türkiye'deki önemli ambalaj sanayicilerini bünyesinde bir araya getiren ASD, 1992 yılında 39 ambalaj üreticisi tarafından kuruldu. Ekim 2015 itibariyle 214 üyesi bulunan ASD’nin amacı; Türkiye ambalaj sanayinin gelişmesine katkıda bulunmak, sektöre kimlik kazandırmak, ulusal ve uluslararası platformlarda sektörün temsil edilmesini sağlamak, üyeleri arasında birlik beraberlik ve dayanışmayı sağlamak, güçlendirmek ve daimi kılmaktır.

Haberin Kaynağı : MPR İletişim Danışmanlığı


26.10.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş