Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Ambalaj > Tüm Ambalaj Haberleri

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması için başvurular 1 Şubat'ta Başlıyor

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması için başvurular 1 Şubat'ta Başlıyor

Türkiye ‘Dünya Ambalaj Ay Yıldızları’nı Seçiyor.

Ürünlerin satış ve pazarlamasında doğrudan etkili olan ambalaj sektöründe, en prestijli yarışma için büyük heyecan başladı. Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin (ASD) organize ettiği, ‘Ambalaj Ay Yıldızları 2016 Yarışması’na başvurular 1 Şubat'ta başlıyor.Bu yıldan itibaren 'lüks ambalajlar ve ambalaj bileşenleri' ve 'ambalaj makineleri, ekipmanları ve teknolojisi' kategorilerinde de başvuru yapılabilecek olan yarışmaya son katılım tarihi 3 Haziran 2016 olarak belirlendi.ASD tarafından organize edilen, Türkiye'nin en prestijli ödülleri arasında gösterilen 'Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması 2016' için başvurular 1 Şubat'ta başlıyor. Katılımcıların birbirinden farklı ve yenilikçi ambalajlarıyla dikkat çektiği yarışmanın bu yıl 7’ncisi düzenleniyor. Ulusal bir marka haline gelen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması'na 2015'ten bu yana yurt dışından da başvurular kabul ediliyor ve ‘Dünya Ambalaj Ay Yıldızları' seçiliyor.
Dünya çapında sektöre damga vuran özgün ambalaj tasarımlarının, farklı ve yenilikçi ambalaj uygulamalarının ödüllendirildiği yarışmaya ambalaj üreticileri ve tedarikçileri, ambalaj tasarımcıları ve marka sahipleri piyasaya sürdükleri ambalajlı ürünlerle katılabiliyor. Bu yıl yeni başvuru alanlarının eklenmesiyle daha da heyecanlı hale gelen uluslararası yarışmanın kategorileri şöyle sıralanıyor:

“- Gıda, - İçecekler,
- Elektronik ve Elektrikli Eşya,
- Sağlık ve Güzellik Ürünleri,
- Ev, Otomotiv, Ofis Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri,
- Diğer Gıda Dışı Ürün Ambalajları,
- Tıp ve Eczacılık Ürünleri,
- Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları,
- Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri,
- Satış Noktası Sergileme, Sunum ve Muhafaza Ürünleri,
- Fleksibıl Ambalajlar,
-Grafik Tasarım,
-Lüks Ambalajlar*,
-Ambalaj Makineleri, Ekipmanları ve Teknolojisi*”

ASD’nin geleneksel hale gelen yarışması, marka sahibi ve ambalaj üreticilerine uluslararası pazarlarda rekabet gücü kazandırmayı amaçlıyor. Özgün tasarım ve uygulamaları ödüllendiren yarışma, Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) ve Asya Ambalaj Federasyonu’na (APF) akredite olduğu için kazananlara uluslararası tanınırlık sağlıyor. Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren ambalajların başarıları ‘Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik Ödülleriyle' tescilleniyor. Bu yıl da yarışmada ‘Altın Ödül’ almaya hak kazanan ambalajlar arasından TSE işbirliği ile ‘Altın Ambalajlar’ da seçilecek.
Son başvuru tarihi 3 Haziran Cuma olan Ambalaj Ay Yıldızları 2016 Yarışması’nda tüm kazananların ödülleri 23 Eylül 2016'da İstanbul’da düzenlenecek bir törenle verilecek.

*Yeni kategoriler

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Hakkında:
Türkiye'deki önemli ambalaj sanayicilerini bünyesinde bir araya getiren ASD, 1992 yılında 39 ambalaj üreticisi tarafından kuruldu. Ocak 2016 itibariyle 200’ün üzerinde üyesi bulunan ASD’nin amacı; Türkiye ambalaj sanayinin gelişmesine katkıda bulunmak, sektöre kimlik kazandırmak, ulusal ve uluslararası platformlarda sektörün temsil edilmesini sağlamak, üyeleri arasında birlik beraberlik ve dayanışmayı sağlamak, güçlendirmek ve daimi kılmaktır.

 

Haberin Kaynağı : MPR İletişim Danışmanlığı


27.01.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş