Ana Sayfa > Güncel Haberler > Tüm Güncel Haberler Haberleri

Teknoloji Eğitimleri ve Nitelikli İnsan Gücü

Teknoloji Eğitimleri ve Nitelikli İnsan Gücü

Bireysel olarak mesleki niteliklerin, yeni teknolojik gelişimler ve değişen ihtiyaçlar paralelinde geliştirilmesi gerekmektedir. Bu konuma uygun bilgi ve nitelik içeren insan gücüne her zaman ihtiyaç duyulmaktadır.

Gelişen ekonomilerde kalkınmanın sağlanması için kaynakların aktif kullanımı, insan bilgisinin artırılmasına ve insan yatırımına verilen öneme bağlıdır. Bu açıdan bakıldığında kurumsallaşmış şirketlerin tümü, insan bilgilerinin geliştirilmesi, iş potansiyelinin gerekli nitelik ve nicelik seviyesine ulaştırılması, sürekli ve uygulanabilir politikaların oluşturulması ve uygulamasını sağlamışlardır.

Teknolojideki hızlı dönüşüm, üretimi bilgiye bağımlı hale gelmiştir. Bu nedenle nitelikli, teknolojiyi anlayan ve uygulayabilen, verimli ve kaliteli hizmet üretebilen iş gücüne duyulan ihtiyaç artmıştır. İnsan potansiyelinin niteliği, şirketlerin gelişmişlik düzeylerinin tespitinde kullanılan en önemli ölçütlerden bir tanesidir.

SMC Türkiye olarak endüstriyel otomasyon, endüstri, tıp vb. alanlarda ve sınırsız uygulamada yer alan pnömatik ekiplarımız ve pnömatik teknolojiler hakkında eğitimler, uygulamalar ve teknolojik uygulamalardan örnekler sunarak bu alanda eğitimler verip, nitelikli insan gücüne katkıda bulunuyoruz. Ayrıca, elektrikli iş elemanları, sensörler, seri haberleşme teknolojileri, akışkan sıcaklık kontrolü, proses teknolojisi, v.b. gibi farklı disiplinlerde verdiğimiz eğitimler ile taleplere yanıt veriyoruz.

SMC Corporation, 1959 yılında Japonya’da kurulmuş, günümüzde 82 ülkede faaliyet gösteren, 29 ülkede üretim yapan, Tokyo borsasında işlem gören, 19.000’in üzerinde çalışanı, 1450 Ar&Ge mühendisi ve 4 ülkede Ar&Ge merkezleri bulunan, başta pnömatik olmak üzere endüstriyel otomasyon alanında 12.000 Temel, 700.000 ürün çeşidi sunan, 2016 mali yılında 4,5 milyar US$ ciroya ulaşmış, sahip olduğu %35’lük pazar payı ile Pnömatikte Dünya Lideri bir firmadır.

1993 -2010 yılları arasında, SMC, Türkiye’deki faaliyetlerini bir distribütör firma üzerinden yürütmüştür. 2010 yılında, gelişen Türkiye pazarına paralel, SMC Turkey Otomasyon A.Ş., %100 Japon sermayesi ile SMC Corporation firmasının Türkiye iştiraki olarak kurulmuştur. SMC Türkiye, İstanbul Merkez ofisi, deposu, imalat alanı dışında dört şehirde bulunan ofisleri ve 10 farklı şehirdeki bayileri ile Türk sanayisine hizmet etmektedir. Konusunda uzman genç dinamik mühendis kadrosu, yerinde müşteri ziyaretleri, teknik eğitimler, teknik destek, enerji tasarruf denetimleri, tasarım desteği, otomasyon desteği, v.b. gibi müşteri hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, gezici fuar araçları, bölgesel toplantılar, teknik sunumlar, her yıl katılınan fuarlar ile SMC çözümleri tüm Türkiye’de tanıtılmaktadır. Türkiye’de tuttuğu güçlü stok ve Belçika merkez depodan günlük uçak sevkiyatları sayesinde hızlı ürün teslimatı sağlanmaktadır.

SMC Turkey Otomasyon A.Ş.

Teknik Eğitim Departmanı     


30.03.2018

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş