Ana Sayfa > Güncel Haberler > Tüm Güncel Haberler Haberleri

KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı'nın Dünya Kalite Günü ve Avrupa Kalite Haftasına Özel Mesajı

Haberle ilgili fotoğraflar

KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı'nın Dünya Kalite Günü ve Avrupa Kalite Haftasına Özel Mesajı

Sürekli iyileşme, gelişme ve sürdürülebilir başarı için ‘kalite’ olgusunu merkeze konumlandırmalıyız.

Kalite algısının topluma, kültürel gelişime, beğeni ve alışkanlıklara göre farklılık gösterebileceğini ifade eden Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından her yıl kasım ayının ikinci perşembe günü kutlanan Dünya Kalite Günü ve Avrupa Kalite Haftası nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Buket Eminoğlu Pilavcı, mesajında şu görüşlere yer verdi: 
“Kalite, bir ürün ya da hizmetin beklenti ve gereksinimleri karşılayabilme yeteneğidir. Aslında kalite algısı topluma, kültürel gelişime, beğeni ve alışkanlıklara göre değişebilir. Ama dijital dönüşüm çağındaki global dünyada var olmak; en yüksek kalite standartlarını karşılamayı zorunlu kılıyor. Çünkü artık kaliteyi müşteri tanımlıyor. Sürekli iyileşme, gelişme ve sürdürülebilir başarı için ‘kalite’ olgusunu merkeze konumlandırmalıyız.
Tabi ki, kalite yolculuğundaki her kurum rekabetçilik artışı, marka başarısı ve yükselen ciroları doğal sonuçlar olarak değerlendirir. Ülkemizin rekabet gücünün ve refahının yükselmesi için 27 yıldır Türkiye Kalite Derneği (KalDer) olarak kalite bilincinin toplumumuza yerleşmesi misyonu ile var olduk, gelecekte de değer ve kalite yaratmaya devam edeceğiz. “

KalDer hakkında
Merkezi İstanbul’da bulunan KalDer, Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir’de kurduğu şubeler ile kalite bilincinin yurt çapında yayılmasına öncülük ediyor. 1998 yılında Ulusal Kalite Hareketi’ni (UKH) başlatan KalDer, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı’nın (EFQM) Ulusal İşbirliği Ortağıdır. 2006 yılında Amerika Kalite Derneği (ASQ) ile işbirliği başlatan aynı zamanda Orta Doğu Kalite Organizasyonu’nun (MEQA) kurucu üyesi olan KalDer’in ana faaliyetleri arasında Türkiye Mükemmellik Ödülü, Kalite ve Yönetim Alanındaki Eğitimler, Kalite Kongresi ve Kamu Kalite Sempozyumu, Kıyaslama Çalışmaları ve Türkiye Müşterinin Sesi çalışmaları sayılabilir. Ayrıca KalDer’in, Ankara, Bursa, İzmir, Eskişehir illerinde şubeleri, Kayseri, Trakya, Doğu Marmara ve Batı Akdeniz’de temsilcilikleri bulunmaktadır.  

              
   

Haberin Kaynağı : MAC İletişim


10.11.2017

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş