Ana Sayfa > Güncel Haberler > Tüm Güncel Haberler Haberleri

İDDMİB’den En Çok İhracat Yapan Üyelerine Ödül

Haberle ilgili fotoğraflar

İDDMİB’den En Çok İhracat Yapan Üyelerine Ödül

Ar-Ge, İnovasyon ve Tasarım Yaptılar Şimdi de ‘Düşünce Kulübü’ Kuruyorlar
İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), Türkiye’nin ilk bin ihracatçı firması’ listesinde yer alan üyelerini ödüllendirdi.

İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki, 72 firmanın ödül aldığı gecede inovasyon Ar-Ge ve tasarımın vazgeçilmez olduğunu belirterek, kendilerinin de proje üretmek üzere “Düşünenler Kulübü” kurduklarını söyledi. İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), ‘Türkiye’nin ilk bin ihracatçı firması’ listesinde yer alan 72 üyesini ödüllendirdi. Ödül törenine Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Şenel, İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki, birlik yönetim kurulu üyeleri yanı sıra sektörün önde gelen firmalarının yöneticileri katıldı.

Öztiryaki “Düşünenler Kulübü kurduk beyin fırtınası estireceğiz”

Başarılı ihracatçılar ödüllerini İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki ve Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Şenel’in elinden aldı. Gecede bir konuşma yapan Tahsin Öztiryaki, TİM’in açıkladığı ilk bin ihracatçı listesinde 72 üyelerinin yer aldığına dikkat çekerek, bu firmaların toplam ihracatın yüzde 65’ini gerçekleştirdiklerini vurguladı. Ar-Ge, İnovasyon, Tasarım ve markalaşmanın tüm sektörler için vazgeçilmez hale geldiğini belirten Öztiryaki, gelecek yıl listedeki firma sayısını 100’e çıkaracaklarını belirtti.

2010’un anahtar sözcüğü “rekabet”

Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Şenel de İnovasyon, Ar-Ge, markalaşma ve tasarımın önemine değinerek şöyle konuştu: “Türkiye ihracatla büyüyor. İhracatın büyümeye katkısı 3.4 puan. Türkiye ihracatı 1980’li yıllarda öğrendi ve her 10 yılda bir anahtar sözcüğünü değiştirdi. 90’larda istikrar anahtar kelime iken, 2000’li yıllarda sürdürülebilir ihracat, 2010’larda rekabet en önemli kavram oldu. Rekabet  Ar-Ge, tasarım, inovasyon ve markalaşma ile sağlanır. Beynimizi, fikrimizi üretimimize katalım” diye konuştu.

Vestel ilk sırada

Ödül alan firmalar arasında; TİM’in listesinde dördüncü sırada bulanan Vestel Dış Ticaret İlk sırayı alırken, onu Kibar Dış Ticaret, Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi, Ekom Eczacıbaşı Diş Ticaret ve Polimeks İnşaat Taahhüt ve Sanayi Ticaret A.Ş. izledi.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ

Editör : Vedat Gökçe
09.02.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş