Ana Sayfa > Bölgesel Haberler > Ordu

Engin Çelik Anısına 1. Türkiye Puzzle Hız Yarışması

Engin Çelik Anısına 1. Türkiye Puzzle Hız Yarışması
14 Aralık 2014 tarihinde 1. Dünya Puzzle Hız Yarışması düzenlendi. Yarışmaya Almanya, Rusya, Türkiye, Danimarka, İngiltere, Arjantin, Singapur’dan dünyanın en hızlı puzzle (yap-boz) severleri katıldı. Dünyanın her yerinde aynı anda başlayan yarışmada, tüm yarışmacılar yarışma için önceden belirlenmiş olan 1000 parçalık puzzle’ı en hızlı şekilde yapmaya başladı ve yarışmanın galibi 3 saat 8 dakika 5 saniye ile Almanya’dan Luna oldu.

İş Kazaları Eylül’de Arttı

İş Kazaları Eylül’de Arttı
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisinin (İSİG) raporuna göre; 2014 yılının ocak ayında 97, şubat ayında 82, mart ayında 122, nisan ayında 121, mayıs ayında 417, haziran ayında 146, temmuz ayında 127, ağustos ayında 159 işçi yaşamını yitirmişti. Eylül ayıyla birlikte 2014 yılının ilk dokuz ayında yaşamını yitiren işçi sayısı en az 1414 oldu.

Fraunhofer Türk-Alman Günleri

Fraunhofer Türk-Alman Günleri
2014 Türk-Alman Bilim Yılı etkinlikleri kapsamında Fraunhofer tarafından düzenlenen “Fraunhofer Türk-Alman Günleri” Açılış Konferansı, Türk bilim ve sanayi çevresinden 300’den fazla katılımcı ile 25 Eylül 2014 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Greenwood Engineering Tarafından Sunulan Tam Profil Ölçümleme Hizmetleri -Sizi Güvenilir ve Doğru Verilere Ulaştırır

Greenwood Engineering  Tarafından Sunulan Tam Profil Ölçümleme Hizmetleri -Sizi Güvenilir ve Doğru Verilere Ulaştırır
Uluslararası alandaki 20 yıllık deneyimiyle, Danimarkalı şirket Greenwood Engineering A/S, küresel demiryolu sektöründe kullanılan yüksek hassasiyete sahip komple profil ekipmanları alanında dünyanın önde gelen üreticileridendir.

Ankara-İstanbul Hızlı Tren Hattı Açıldı

Ankara-İstanbul Hızlı Tren Hattı Açıldı
2004 yılından bu yana yapımı devam eden ve 2009 yılında Ankara-Eskişehir kesimi hizmete açılan Ankara-İstanbul hızlı tren projesinin Eskişehir-Pendik kesimi tamamlanarak yolcu taşımaya fiilen başlandı. Günde karşılıklı 6 sefer yapılan Ankara-İstanbul (Pendik) hızlı tren işletmesinin tarifesi aşağıdadır.

Türkiye’de Joint Venture İşbirliği

Türkiye’de Joint Venture İşbirliği
AMORLINK Ses ve Titreşim Yalıtımı, sektöründe lider konumunda olan LINK Yapı ve Tesisat Malzemeleri ile Portekiz’in öncü kuruluşlarından Amorim Cork Composites arasında imzalanan Joint Venture İşbirliğiyle Nisan 2014 tarihi itibariyle İstanbul Maltepe’deki ofisinde faaliyetlerine başlamıştır. AMORLINK Türkiye coğrafyasında aşağıdaki uygulama ve ürünlerde tek yetkili olarak hizmet verecektir.

HEXAGON studio “Ulaşımda Özgün Çözümler”

HEXAGON studio “Ulaşımda Özgün Çözümler”
Kurulduğumuz 2005 yılından bu yana, başta New York Taksi, dizel ve elektrikli hibrid otobüs olmak üzere 100’den fazla tasarım ve geliştirme projesini başarıyla tamamlamış olmanın haklı gururuyla ulaşım sektöründeki paydaşlarımızın uzun dönemli çözüm ortağı olmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda, müşterilerimizin benzersiz çözümler gerektiren talep ve beklentilerini karşılamak üzere, kavramsal tasarımdan seri üretime destek aşamasına kadar uzanan döngüde özgün ve teknolojiye dayalı anahtar teslimi mühendislik çözümleri üretiyoruz.

GE, Monogram Serisi Markalara Yatırım Yapıyor

GE, Monogram Serisi Markalara Yatırım Yapıyor
Üst gelir seviyesindeki tüketicilerden gelen talebin artacağını öngören GE Appliances, lüks tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için hem ürünler hem de hizmetler açısından Monogram serisi premium elektrikli ev aletlerine 50 milyon dolardan fazla yatırım yaptı.

Raylı Sistem Açılışları Yazın da Devam Edecek

Raylı Sistem Açılışları Yazın da Devam Edecek
Büyükşehirlerde yapımı devam eden kentiçi raylı sistemlerin (metro, LRT, tramvay, banliyö) açılışları yaz aylarında hız kesmeden devam edecek. Açılışı yapılacak ilk hat İzmir’de 2005 yılından bu yana yapımı süren 5.2 km uzunluğundaki Üçyol-Üçkuyular LRT Hattı’nın geride kalan son 2 istasyonu olacak.20 Mayıs’ta test sürüşlerine başlanacak metro hattının Poligon ve Üçkuyular (Fahrettin Altay) istasyonları Temmuz ayında yolcu taşımaya başlayacaktır.

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş