Ana Sayfa > Yazarlar > Kemal Yamankaradeniz

Kemal Yamankaradeniz

Yazarın Tüm Yazıları

2015’in 11 Ayında Patent Başvuruları Arttı

Fikri ve sınai haklar alanının köklü kuruluşu Destek Patent’ten yapılan açıklamaya göre; 2015 yılının ilk 11 ayında patent ve faydalı model başvurularında artış yaşandı.

Tasarım Teşvikleri Firmalara Uluslararası Pazarlarda Can Suyu Olacak

Yeni Tasarım Teşvikleri Rekabete Güç Katacak.

Marka Bulmak Artık Daha Kolay

Bu yazımda markalaşmanın birinci basamağını oluşturan marka bulma konusundaki zorluklar ve bunu aşmanın yollarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yıllar Geçti Ama Hedefler Daha Uzakta

Ülkemizin gelişiminde önemli bir role sahip olan patent ve marka haklarını daha etkin bir konuma getirmek için Türk Patent Enstitüsü Başkanlığının koordinasyonunda Yüksek Planlama Kurulu 2016-2018 yıllarına ilişkin eylem planını açıkladı.

Uzman Elinden Marka Tescil Başvurusu

Kemal Yamankaradeniz

Destek Patent 
Yönetim Kurulu Başkanı
kyk@destekpatent.com.tr

Markanın Yol Haritası

Günü Birlik Değil, Strateji Doğrultusunda Hareket Edin!

Kazanmanın Şifresi: Patente Dayalı Ar-Ge

Patent, teknik problemlerin teknik çözümlerinin, ilan ile kamuya duyurularak yaygınlaşmasını sağlayan, belli bir süreliğine verilen tekel hakkıdır. Bu tekel hakkının belli bir süreliğine verilmesi ve kamuya duyurulmasından sonra bu teknik verilere erişimle teknolojik gelişmenin hızlanması sağlanmaktadır. Günümüz, teknolojik yarışların daha hızlı olduğu bir dönem geçirmektedir.

Patentle Gelişmek ve Ar-Ge

Ülkelerin teknolojik gelişmişlik seviyeleri ve ekonomik durumu ile patent müracaat sayıları birbiriyle aynı doğrultuda ilerlemektedir.

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş