Ana Sayfa > Yazarlar > Hamdi Doğan

Hamdi Doğan

Yazarın Tüm Yazıları

İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik

“Artık ne olursa olsun ‘büyümek’ kavramı geride kalmıştır. Gelecekte işletmelerin değerlerini belirlemede ‘sürdürülebilirlik’ kavramı en önemli kriterlerden biri olacaktır. Hepimizin ajandası güne çevre penceresinden bakmalı, işletmelerimiz ve yöneticilerimiz bu evrensel hedefe odaklanmalıdır.”

24. Kalite Kongresi

24. Kalite Kongresi 7 Haziran ve 1 Kasım’da tekrarlanan genel seçimler, G20 Zirvesi, Ankara’da yaşanan toplu katliam gibi yoğun bir siyasi gündem çerçevesinde gerçekleştirildi. Bu yoğunluğa son günlerde hepimizi üzen bir başka boyut daha eklendi; Küresel Terör.

Mükemmelliği Sürdürmek

Değerli KalDer Üyeleri,

Başarının Yolu ‘‘BİZ’’ Olabilmek

Mükemmellik aslında çoğumuzun algısında soyut bir kavram olarak yer almaktadır. 

İnovasyon / Yenileşim-2

Yaşamımızda pek çok değişimin birlikte gelişen yenilikler sonucu ortaya çıktığını görürüz. Bunların birçoğu büyük bir deha ürünü olması ötesinde yeni değerlerin ve birçok bileşenin bir araya getirilmesi ile ortaya çıkan sonuçlardır.

İnovasyon / Yenileşim

İnovasyon günümüzde pek çok kuruluşun, yöneticinin, yönetim gurusunun dile getirdiği bir kavram. İlerlemenin ve özellikle sıçramalı büyümenin en iyi yolu olarak gösterilmektedir. Pek çok kuruluş ve hükümetlerin politikalarında yer almakta desteklenmekte, özendirilmekte ve kuruluşlar, bireyler buna yönlendirilmektedir. Peki, bu yeni bir anlayış veya kavram mıdır? Baktığımızda neredeyse 30-40 yıldır gündemlerde olduğunu görüyoruz. Demek ki geçici bir dalga veya moda değil kalıcı bir yöntemdir. Halen başarının önemli faktörlerinden biridir. Bu gerekçelerle KalDer Mükemmellik Modeli son yıllarda Sürdürülebilirlik kavramı ile İnovasyon kavramını yönetim ilkeleri arasına katmıştır.

25. Yılında Mükemmellik Yolculuğu

1990 yılında başlayan yolculuk 24 yılı geride bırakırken, güçlü bir birikimi de günümüze taşımıştır. Bu süreçteki veriler bir STK olarak KalDer için değil, Türkiye için anlamlı göstergelerdir.

KOBİ’ler ve Yönetim Patronlar Değişime Önderlik Edin!

KOBİ’ler için KOSGEB ile imzaladığımız işbirliği protokolü eğitim aşamasında finans desteği sağlama yönünde önemli bir destek oldu. KalDer’in KOBİ’ler için “Mükemmellik Yolculuğu” sürecektir.

Türkiye’nin Rekabet ve Risk Endeksi

Sorun bir Yönetim Sorunudur. Önerimiz;

Sorunları Belirle, Önceliklendir, Planla, Uygula, 
Ölç, Kontrol Et, Önlem Al.

KalDer 23. Kalite Kongresi Gündemi ‘‘MÜKEMMELLİĞİ YAŞAMAK’’

Sivil Toplum Kuruluşları ve Yönetim Kalitesi

Sağlıklı demokrasilerin yol haritasında önemli temel taşlarından biri hesap verebilen, sorgulanan ve performansların ölçüldüğü bir kamu yönetimidir. 

Eğitimde Kalite

Kalite yönetimi felsefesinin kurucularından Dr. Deming eğitimin temel amacını: “Pozitifleri arttırmak, negatifleri ise azaltmak, böylece öğrencilerin öğrenme heyecan ve isteklerini korumak” olarak tanımlamaktadır.

İletişim, Ulaşım ve Hızlanan Rekabet

Değerli Kalite Dostları, 

Kamuda Kalite ve Hesap Sorabilirlik

Demokrasi güzel bir yolculuk, sürekli gelişme ve iyileştirme ile yol alınması mümkün. Mükemmel yönetim, yaşam kalitesinin yükseltilmesini hedefleyen bir vizyondur.

Türkiye Ekonomisinde Büyüme ve Küresel Rekabet

Türkiye ekonomisinde 2013 yılı kapanırken baktığımızda iki ana başlıkta konuyu değerlendirmek mümkündür.

Kaliteden Mükemmelliğe Yolculuk

Tam 21 yıldır kesintisiz verilen ve Türk iş dünyasının en prestijli ödülü olarak tanımlanan Ulusal Kalite Ödülleri artık “Türkiye Mükemmellik Ödülü’’ olarak verilecek. 

Mükemmelliği Paylaşmak

Günümüzün hızlı ve sürekli rekabet ortamında başarı kolaylıkla elde edilebilecek bir kazanım olmaktan çıkmıştır. 

Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi

KalDer olarak Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek, ülkemizin rekabet gücünün ve gelişmişlik düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak amacı ile 22 yıldır çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

İyi Yönetişim ve Kalite

KalDer 1990 yılında Türk iş dünyasının AB ve gümrük sürecine katılım döneminde kurdukları bir sivil toplum kuruluşudur.

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş